Zprávy z 2.A

V úterý 13. 6. jsme jeli na výlet do Harrachova. Proběhli jsme si liščí stezku, viděli jsme Mumlavský vodopád, v muzeu Šindelka jsme se dozvěděli mnoho zajímavého nejen o přírodě v Krkonoších, ale i o historii. Cestou zpět jsme ještě vystoupili na rozhlednu Štěpánka.

Výlet do Harrachova

V úterý 13. 6. odjeli žáci 2. tříd na výlet do Harrachova. Cílem bylo poznat Harrachov, Mumlavský vodopád a také se v praxi seznámit s pravidly chování určenými pro turisty a návštěvníky KRNAPu.

Deváťáci v roli učitelů

Koncem dubna se holky a kluci z 9. třídy dověděli výsledky přijímacího řízení na střední školy – mnohým se ulevilo, někteří zabojovali při odvolání a všichni společně se už těšili na odpočinek, který jim přijetím nastává.

McDonald´s Cup 2017

Dne 4. 5. 2017 se výběr žáků z 1. – 3. ročníků zúčastnil základního kola v kopané, které se konalo na fotbalovém hřišti v Železném Brodu. Úvodní utkání jsme sehráli s pozdějším vítězem ZŠ Železný Brod Pelechovská a jasně prohráli 0:7.

Štafetový pohár 2017

Dne 3. 5. 2017 se výběr žáků a žákyň z 2. – 5. ročníku zúčastnil štafetových závodů na atletickém stadionu Střelnice v Jablonci nad Nisou. Závody tvořily štafety 8 x 100 metrů a 8 x 200 m. Doplňkové disciplíny byly hod medicinbalem a skok daleký z místa.

Ukliďme si město

Žáci druhých tříd se také zúčastnili akce Ukliďme si město. Jako mravenečkové se vydali do okolí školy posbírat i ty méně vyditelné odpadky. Kuriozním nálezem byl sekáček na maso. Člověk se diví, co vše lze nalézt.