Exkurze do ZOO Liberec 5.A

Dne 8. 3. 2017 se 5. A třída vydala na přírodovědnou exkurzi do ZOO Liberec. Byla by přece škoda věnovat se probíranému učivu přírodovědy pouze teoreticky, když máme krásnou ZOO v sousedství! Je sice nejstarší v České republice, přesto je tato skoro stoletá "dáma" stále atraktivní a duchem mladá.
Skupinu šestnácti žáků s doprovodem provedla zahradou a poutavý výklad podala odborná zooložka Petra Suchomelová. Žáci se dozvěděli mnoho zajímavostí nejen o zvířatech, ale i o práci ošetřovatelů. O veselé momentky prohlídky se postarali při krmení lachtaní rodiče s mládětem Amálkou, ale i aktivní lev, který neváhal označit své teritorium dalece mezi malé návštěvníky. Naopak naprostý nezájem o mladé pozorovatele projevil samec bílého tygra, který seděl nehnutě otočen zády ke všemu dění a nijak se nedal vyrušit ze svého rozjímání.
A víte třeba, kolik kilogramů váží sloní stolička nebo kolik centimetrů měří narozené žirafí mládě? My už to víme a rádi povíme!
Mgr. Eva Nováková