Zápis do 1.třídy 2017

Na každého člověka čekají v životě důležité momenty, které jsou vždy začátkem něčeho nového, neznámého. Pro ty nejmenší je to bezesporu zápis do 1. třídy. Na tuto slavnostní událost se většinou malí předškoláci velmi těší a společně s nimi ji prožívají i členové jejich rodiny.
Na zápis se vždy těší a připravuje i naše škola. Tato událost se tentokrát uskutečnila 6. 4. 2017. Snažili jsme se, aby tento zážitek byl pro děti hezký a příjemně je naladil pro nadcházející školní docházku. Na škole je vítali a provázeli naši páťáci a pro tuto příležitost se převlékli do pohádkových kostýmů. Jiní páťáci pomáhali předškoláčkům s vytvořením motýlka ve výtvarné dílně. Při samotném zápisu předvedly děti, co již zvládají a umí, a hravě si poradily s úkoly, které jsme jim nachystaly. Statečně zvládly tento důležitý krok do neznáma a my věříme, že až k nám po 1. září budou jejich kroky směřovat pravidelně a budou z nich školáčci, zůstanou stejně milí, šikovní, zvídaví a těšící se do školy jako teď.
Celkem se k zápisu pro školní rok 2017/18 dostavilo 48 dětí. O přijetí do 1. tříd žádá 42 dětí, u šesti dětí rodiče zvažují odklad. V příštím školním roce otevíráme dvě třídy a všechny přihlášené děti budou přijaty. Rozhodnutí o přijetí dítěte k základnímu vzdělávání bude zveřejněno 6. 5. 2017.

Mgr. Marta Mrázková