Knihobraní a vánoční turnaj na velké škole

28 prosinec 2022

Závěrečný školní den tohoto kalendářního roku se na velké škole nesl ve znamení knih, sportu a třídních besídek. Při vstupu do vestibulu školy vítala žáky nejen vánoční výzdoba, o kterou se už začátkem adventu postarala naše paní školnice a deváťáci, ale také paní učitelka Dvořáková a Knihobraní. Kdo chtěl, přinesl vánočně zabalenou knihu a jinou si z pod stromku zase odnesl. Do Knihobraní se zapojila i 4.A, která s panem učitelem třídním zavítala k nám na velkou školu.

Někteří rozbalovali hned pod stromečkem, ale na čtení tentokrát nebyl čas, v Besedě už na nás čekali tělocvikáři s tradičním vánočním turnajem. Nutno podotknout, že prvním sportovním výkonem byl přesun do Besedy po ledovkou sevřených chodnících. Ve sportovní hale se odehrál turnaj ve vybíjené, v sále Besedy pak na sportovce čekal biatlonový okruh se střelnicí i trestným kolečkem - jen klasické náboje nahradily tenisáky. V kategorii osmého a devátého ročníku vyhrála podle očekávání 9. třída. Mezi šestými a sedmými třídami byl vítěz také jasný - bojovná 7.A, která se nebála přijmout nabídku na vybíjenou proti deváťákům. Toto utkání sice sedmáci prohráli, ale rozhodně deváťáky potrápili. 

Závěr školního dne už patřil opět jednotlivým třídám, které se svými třídními učiteli uspořádali besídky s cukrovím, dárečky a přáním všeho dobrého v novém roce.  

Dagmar Bambušková

Kontakty

Základní škola a Mateřská škola, Rychnov u Jablonce nad Nisou, příspěvková organizace

  • Ředitelna +420 604 203 451
  • Sborovna I. stupně +420 731 129 715
  • Sborovna II. stupně +420 731 129 808
  • Klubík +420 731 129 550
  • Mateřská škola +420 739 035 707
  • Školní jídelna +420 733 745 990