Malí turisté v Domě přírody a u hasičů

28 leden 2023

První výlet turistického kroužku v novém roce 2023 se uskutečnil třetí lednovou sobotu. Ráno jsme nasedli do vlaku, který nás dopravil do Dolánek u Turnova. Tam jsme navštívili Dům přírody Českého ráje, kde jsme měli možnost blíže se seznámit s faunou a flórou chráněné krajinné oblasti Český ráj. Zde děti obdržely pracovní list s křížovkou, kterou vyplňovaly samy na základě pátrání po expozicích. Naši malí „přírodovědci“ se tak během návštěvy zábavnou formou i něco naučili. Jejich práce si zasloužila odměnu v podobě pexesa pro každého. Poté, co jsme si Dům přírody prohlédli, občerstvili se v něm a zakoupili si suvenýry, vydali jsme se pěšky směrem do Turnova podél řeky Jizery. Prošli jsme i pod zámkem Hrubý Rohozec. 

V Turnově nás čekal zlatý hřeb celého výletu, a to návštěva tamější hasičské stanice. Zdejší profesionální hasiči nám předali spoustu zajímavých informací o této profesi, ukázali nám hasičskou techniku, dokonce nám dovolili posadit se do dvou hasičských aut. Kdoví, třeba nám před očima rostou budoucí hasiči. Po této zajímavé prohlídce jsme šli pěšky na vlakové nádraží, odkud jsme se vydali vlakem zpátky domů do Rychnova.

Výlet se opět velmi vydařil, nezaskočilo nás ani sněžení a chladnější počasí. Už teď se těšíme na příští, a sice únorový výlet.

Hana Zemínová, Jakub Janata

Kontakty

Základní škola a Mateřská škola, Rychnov u Jablonce nad Nisou, příspěvková organizace

  • Ředitelna +420 604 203 451
  • Sborovna I. stupně +420 731 129 715
  • Sborovna II. stupně +420 731 129 808
  • Klubík +420 731 129 550
  • Mateřská škola +420 739 035 707
  • Školní jídelna +420 733 745 990