Letošní lyžák

24 únor 2023

Náš lyžařský výcvik jsme zahájili pondělním srazem před malou školou a společným odjezdem autobusem do Pasek nad Jizerou. Hned první den nás poté, co jsme se ubytovali, vzali na jeden menší vlek, kde jsme se všichni rozjezdili a sjezdovali tam pak až do odpoledne.

V úterý už jsme jezdili na větších vlecích, začínající lyžaři se ještě učili základy na menším vleku. Také jsme si vyzkoušeli běžky, protože ve středu jsme se chystali na celodenní běžkařský výlet. Ten byl krásný i přes občasné pády, naštěstí se nikomu nic nestalo a všichni jsme se našim karambolům společně zasmáli. Měli jsme opravdu nádherné počasí a v hospodě pod Štěpánkou jsme si dali hranolky a kofolu - zkrátka výlet jak má být.

Další dny už jsme pouze sjezdovali a užívali si sluníčka.

Za mě to byl nezapomenutelný zážitek, výcvik doporučuji všem mladším žákům, opravdu to stojí za to! Skvělé vzpomínky mám hlavně na společné večery, kdy jsme s kluky hráli hry a my holky si pletly copánky :), úžasná byla i vajíčkovaná, na kterou jsem původně nechtěla, ale nakonec jsem si to i já - s vlasy do pasu - užila. Musím vzpomenout i na výtečná jídla naší Leonky, všem nám moc chutnalo. Také nám vyšlo skvělé počasí, týden předtím stále jen pršelo a my jsme měli snad to nejkrásnější počasí zatím za celou letošní zimu.

Poděkování patří Leoně Mikáskové, paní učitelce Houfkové a panu učiteli Jandovi. Děkujeme, fakt jsme si to náramně užili!

Lucka Šikolová, 7.A

 

Kontakty

Základní škola a Mateřská škola, Rychnov u Jablonce nad Nisou, příspěvková organizace

  • Ředitelna +420 604 203 451
  • Sborovna I. stupně +420 731 129 715
  • Sborovna II. stupně +420 731 129 808
  • Klubík +420 731 129 550
  • Mateřská škola +420 739 035 707
  • Školní jídelna +420 733 745 990