ÚNOR VE ŠKOLE

24 únor 2023

NAŠTĚSTÍ V ÚNORU NASNĚŽILO,

TAKŽE SE V PASEKÁCH LYŽAŘILO,

A I KDYŽ JE TO MĚSÍC KRÁTKÝ,

DĚTI POSTAVILY U ŠKOLY SNĚHULÁKY!

Asi nikoho nepřekvapím svým postřehem, že únor je nejkratší měsíc v roce. Ve škole to platí snad dvojnásob. Druhé pololetí školního roku 2022/2023 začalo pro děti příjemně, protože v pátek 3. 2. měly jednodenní pololetní prázdniny, potom chodily dva týdny do školy a 20. 2. začaly týdenní prázdniny JARNÍ (počasí si myslelo totéž, dokonce se v druhé polovině ukázalo sluníčko!). Sedmáci si ještě prodloužili dny mimo školu tím, že odjeli do Pasek nad Jizerou na lyžařský kurz, kde si zdokonalovali své dovednosti ve sjezdovém lyžování i běhu na lyžích. Dle zhlédnutých fotografií soudím, že se vydařilo počasí, děti si užily sjezdovky i dlouhou bílou stopu a samozřejmě také společenské večery na chatě. Ale hlavně se nikomu nic nestalo!

Pro zajímavost jsem si vzala k ruce kalendář a napočítala jsem, že žáci pobyli v únoru ve školních lavicích celých 14 dní! A co se toho stihlo! Kromě výuky v souladu s ŠVP proběhly v některých třídách preventivní programy (témata jsou citlivě volena podle věku žáků a jsou zaměřena na primární prevenci šikany, agrese, rasismu, užívání drog, kyberšikany v různých úrovních). Pro 1. a 2. třídy uspořádaly v Besedě trenérky kroužku Atletika hrou Zimní atletění. Druháci pokračují ve svých plaveckých pokusech a třeťáci odjeli do Jablonce na dopravní hřiště, aby si zlepšili své znalosti v oblasti bezpečnosti silničního provozu. Na prvním stupni proběhl masopust v podobě Strašidelného dne, ve 4. třídách uspořádali dortový den (to ale máme v Rychnově šikovné maminky - a nejen čtvrťáků - MŇAM!). Také se sešel školní parlament, který připomínkoval dění ve škole z pohledu žáků. Dne 15. 2. se v Besedě uskutečnil hudební program, na němž se postupně vystřídala celá škola. Děti z družiny postavily před malou školou spoustu sněhuláků, jen škoda, že už roztáli a zbyly po nich jen mrkve.

Na závěr jsem si nechala naše deváťáky, kteří začali finišovat. Nastal čas lámání chleba v podobě odevzdávání přihlášek na učiliště a střední školy. Někteří nevěděli do poslední chvíle…Je to těžké - rozhodnout o svém životě. A my učitelé to víme, protože to s nimi prožíváme každý rok! Učitelé českého jazyka a matematiky také připravili Cermaty nanečisto…Na přípravu k přijímacím zkouškám zbývá ještě měsíc. Po Velikonocích už to bude načisto a my budeme držet pěsti - to znamená hodně štěstí!

 

Petra Peterková

Kontakty

Základní škola a Mateřská škola, Rychnov u Jablonce nad Nisou, příspěvková organizace

  • Ředitelna +420 604 203 451
  • Sborovna I. stupně +420 731 129 715
  • Sborovna II. stupně +420 731 129 808
  • Klubík +420 731 129 550
  • Mateřská škola +420 739 035 707
  • Školní jídelna +420 733 745 990