Turisté v Děčíně

26 květen 2024

Předposlední výlet našeho turistického kroužku v tomto školním roce byl ve znamení poznávání zvířat. V sobotu 11. května 2024 jsme se totiž vypravili do Děčína. Naším hlavním cílem byla tamější zoologická zahrada. Vzhledem k delší dojezdové vzdálenosti bylo nutné vydat se na cestu brzy ráno. Z Rychnova jsme tak vyjeli rychlíkem již po půl osmé ráno.

Po příjezdu do Děčína jsme nejprve došli do centra města, kde se nachází expozice nazvaná Rajské ostrovy, která je nedílnou součástí místní zoo. Akvária nám přiblížila, jak krásný umí být podvodní život na korálovém útesu. Spatřili jsme tam různé druhy ryb žijících ve světových mořích a oceánech. Nejvíce nadšení jsme byli z „celebrity“ mezi tropickými rybkami, a sice z klauna očkatého známého z amerických animovaných filmů Hledá se Nemo a Hledá se Dory. Zastavili jsme se i u mořské paryby trnuchy skvrnité. Kromě ryb jsme zahlédli i různé druhy hadů či malou poloopici outloně malého.

Po projití Rajských ostrovů jsme se vydali k hlavnímu cíli našeho výletu. Po krátkém strmějším stoupání jsme dorazili k branám děčínské zoo. Tam jsme viděli nespočet druhů různých zvířat. Nejvíce nás zaujal medvěd kamčatský, který nás ze svého výběhu až nebezpečně pozoroval, dále mravenečník velký či lišky polární, které se mezi sebou zrovna děsivě škádlily. Poslechli jsme si i povídání chovatelky o kočkovité šelmě karakalovi. Dokonce jsme si zakoupili speciální krmivo, kterým jsme nakrmili několik druhů kachen. Taktéž jsme navštívili jeden tropický pavilonek s papoušky, zabavili se na dětských hřištích a nakoupili si různé suvenýry, a to hlavně plyšová zvířátka.

Poslední zastávkou výletu se stalo vyhlídkové místo na Pastýřské stěně, odkud se nám naskytl až dechberoucí výhled na Děčín, Labe a děčínský zámek.

Výlet jsme si všichni moc užili. Domů jsme dorazili kolem půl sedmé večer sice unavení, ale plní nezapomenutelných zážitků. Další společný výlet nás čeká příští měsíc. To už ale bude poslední výlet tohoto školního roku před velkými prázdninami.

Mgr. Hana Zemínová, Mgr. Jakub Janata

Kontakty

Základní škola a Mateřská škola, Rychnov u Jablonce nad Nisou, příspěvková organizace

  • Ředitelna +420 604 203 451
  • Sborovna I. stupně +420 731 129 715
  • Sborovna II. stupně +420 731 129 808
  • Klubík +420 731 129 550
  • Mateřská škola +420 739 035 707
  • Školní jídelna +420 733 745 990