Turisté hledali poklad na Černé Studnici

23 červen 2024

Poslední výlet našeho turistického kroužku v tomto školním roce byl ve znamení dobrodružství. V sobotu 15. června 2024 jsme se společně vydali na Černou Studnici, nejvyšší vrchol Černostudničního hřebene Jizerských hor. Naším cílem bylo najít skrytý poklad. Dostali jsme totiž od někoho echo, že tam neznámý pašerák schoval tajemnou schránku.

Naši výpravu jsme začali na Vrkoslavicích, odkud jsme pěšky pokračovali až na Černou Studnici. Cestou k vrcholu jsme hledali písemné indicie s úkoly, které nás měly dovést až k místu s pokladem. Naštěstí se zadařilo všechny najít, a tak naše pátrání slavilo úspěch. Poklad jsme objevili v oblasti Čertových skal, které se nacházejí kousek od hřebenové cesty vedoucí od rozhledny Černá Studnice do sedla v Beranech. Truhlice s pokladem obsahovala různé cennosti, a to kupříkladu korálky, prsteny a srdíčka z kamenů, figurky či bonbony. Nález si mezi sebou všichni poctivě rozdělili.

Po vysilujícím pátrání se naši malí hledači pokladů v areálu Černé Studnice řádně občerstvili, zaskotačili si na dětském hřišti a seznámili se s tamějšími alpakami, které je bedlivě pozorovaly ze svého výběhu. Výlet si všichni moc užili.

Veliký obdiv a dík patří každému zúčastněnému a celkově všem, kteří s námi letos absolvovali některý z minulých výletů. Další společný výlet nás čeká až na podzim. Věříme, že během nadcházejících letních prázdnin načerpáme spoustu inspirace na další výlety.

Mgr. Jakub Janata, Mgr. Hana Zemínová

Kontakty

Základní škola a Mateřská škola, Rychnov u Jablonce nad Nisou, příspěvková organizace

  • Ředitelna +420 604 203 451
  • Sborovna I. stupně +420 731 129 715
  • Sborovna II. stupně +420 731 129 808
  • Klubík +420 731 129 550
  • Mateřská škola +420 739 035 707
  • Školní jídelna +420 733 745 990