1.A podnikla v úterý 14. 6. turisticko-přírodovědnou vycházku na Rádlo. Cílem bylo pozorovat na chráněné louce právě kvetoucí prstnatec májový, Fuchsův a také suchopýr. Prstnatců v této lokalitě ubývá, a to především kvůli klimatickým změnám a suchu. Letos všechny tři druhy rostlin vykvetly, a tak jsme se i my jejich krásou mohli pokochat. Cestou jsme si zahráli několik her a tím utužili naše školní kamarádství. Zároveň jsme se naučili, jak se máme v chráněné oblasti chovat. Všem milovníkům přírody tuto vycházku vřele doporučujeme.                                                 

Mgr. Hana Zemínová

Ve čtvrtek 2. června se uskutečnil pátý ročník tradičního atletického závodu naší školy – RAŠTu (Rychnovského atletického školního trojboje). Letos nám vyšlo i skvělé počasí. 

1.A na exkurzi

Žáci 1.A byli ve čtvrtek 10. 2. pozváni na nevšední ukázku kroužkování zpěvných ptáků. Za slunečného počasí se třída procházkou přesunula do Pulečného, kde si žáci prohlédli záchytnou síť, ve které uvízlo několik sýkorek koňader a modřinek. Pak bylo dětem vysvětleno, jak se s ptáčky opatrně zachází při uvolnění ze sítě, a ukázáno, jak se kroužkují. Viděli jsme ptáčky z bezprostřední blízkosti a někteří si je i pohladili. Opravdovým zážitkem bylo vidět i páreček hýla obecného. Přírodovědný program jsme zakončili pohoštěním, které pro nás bylo připraveno. Ještě vlahé buchty byly vynikající a teplý čaj nás příjemně zahřál.

Děkujeme rodičům našeho žáka za připravenou exkurzi a nevšední zážitek.

Mgr. Hana Zemínová

Ve dnech 2. a 3. února za námi přijelo sférické kino. V tělocvičně školy rozprostřelo svoji velkou kupoli a v ní se postupně vystřídaly všechny třídy 1. stupně. Pouze 1. B, která byla zdecimovaná covidem, o představení přišla. Ostatní třídy si vybraly film podle svého zájmu a přenesly se do jiného světa, většina z nich do vesmíru.

Kontakty

Základní škola a Mateřská škola, Rychnov u Jablonce nad Nisou, příspěvková organizace

  • Ředitelna +420 604 203 451
  • Sborovna I. stupně +420 731 129 715
  • Sborovna II. stupně +420 731 129 808
  • Klubík +420 731 129 550
  • Mateřská škola +420 739 035 707
  • Školní jídelna +420 733 745 990