Do dobrovolnické úklidové akce se 5. dubna zapojila i třída 1.A. Děti byly poučeny o bezpečnosti sběru různého odpadu.

Dne 18. 4. navštívila třída 1.A rychnovskou městskou knihovnu. Pro mnohé děti to byla první návštěva knihovny.

Na začátku března proběhlo na 1. stupni ZŠ školní kolo Soutěže mladých recitátorů, kterého se zúčastnilo 33 chlapců a dívek. Zazněly verše J. Žáčka, L. Středy a dalších oblíbených autorů básní pro děti. Všechny zvolené texty byly moc hezké a komise vybrala do okresního kola desítku dětí. Krásné účastnické listy pro děti připravila kolegyně Petra Peterková.

Okresní kolo proběhlo v sobotu dopoledne dne 11. 3. 2023 v DDM Vikýř v Jablonci nad Nisou. Ze školního kola postoupili: v kategorii 1. tříd Milan Con, Vladimíra Hlubučková a Natálie Mikulášová, v kat. 2.-3. tříd Kristýna Růžová a Hana Daníčková, v kat. 4.-5. tříd Žofie Sengrová, Tereza Růžová, Klára Vinšová, Klára Weissová a Marek Zahn.

V úterý 13. 12. se otevřely dveře školy pro adventní setkání všem zájemcům z řad rodičů a jejich ratolestí, které navštěvují 1. stupeň naší školy. Tomuto setkání předcházely velké diskuze o tom, jak pojmout tradiční vánoční besídky. Věděli jsme, co chceme - setkat se s dětmi a jejich rodiči v milé předvánoční a neformální atmosféře.

Ve dnech 14. a 15. prosince děti na 1. stupni tvořily z korálků a kovových komponentů andělíčky a hvězdičky. Výrobky se dětem moc povedly a určitě udělají velikou radost jako dáreček pod stromečkem.

Hana Zemínová

Rok utekl jako voda,

tohle není žádný žert.

Na návštěvu opět přišel

anděl, Mikuláš i čert.

A tak dítka neposedná,

ale i ti hodňouši,

na soutěžích s Mikulášem

svoje štěstí pokouší.

Konec října zpříjemnily školákům podzimní prázdniny. Na malé škole na ně v pondělí 31. 10. navázal další příjemný den. Tentokrát již školní. Ale jiný. Strašidelný.

Přestože se prvňáci ještě rozkoukávají, jak to ve škole chodí, už zvládli v nabitém programu školáka vyrazit i na výstavu. Zatím tedy pouze pěšky do rychnovské zahrádkářské klubovny, kam se obě první třídy vydaly v pondělí 5. 9. na obhlídku výpěstků místních zahrádkářů.

Viděli zde a seznámili se s květinami, ovocem i zeleninou. Došlo i na chvilkové hraní před klubovnou na louce, kde si místní kobylky vyhlídly jednoho žáčka a usídlily se na něm. Všichni jsme si to užili a naučili se už pár nových věcí.

Zuzana Mužáková, TU 1.B

• Ředitelna +420 604 203 451