Ve čtvrtek 2. června se uskutečnil pátý ročník tradičního atletického závodu naší školy – RAŠTu (Rychnovského atletického školního trojboje). Letos nám vyšlo i skvělé počasí.

V úterý 31. 5. 2022 proběhl pro děti ze třetích tříd v rámci učiva prvouky projekt nazvaný Lesní svět. Celá akce se konala pod záštitou Centra ekologické výchovy v Jablonci n. N., konkrétně pod vedením jeho lektorky, paní Venduly Palatové, která dětem umožnila nahlédnout do tajemství jednotlivých rostlinných pater v lese nedaleko rychnovského nádraží. Děti při skupinových aktivitách samostatně poznávaly různé druhy lesních rostlin, stromů, hmyzu i drobných živočichů. Krásné slunečné počasí nám přálo. Paní lektorce děkujeme za dvě zajímavé hodiny, které v přírodním terénu uběhly až příliš rychle.

Mgr. Eva Přibylová, Mgr. Radim Podrazký

Ve dnech 2. a 3. února za námi přijelo sférické kino. V tělocvičně školy rozprostřelo svoji velkou kupoli a v ní se postupně vystřídaly všechny třídy 1. stupně. Pouze 1. B, která byla zdecimovaná covidem, o představení přišla. Ostatní třídy si vybraly film podle svého zájmu a přenesly se do jiného světa, většina z nich do vesmíru.

KARANTÉNA - TŘÍD - 3.A, 4.A, 7.A, 7.B

Dle nařízení Krajské hygienické stanice Libereckého kraje od zítřejšího dne, tj. od čtvrtka 21.10.2021 až do pátku 29.10.2021 nastupují třídy 3.A - 4.A - 7.A - 7.B do karantény z důvodu pozitivního testu pedagogického pracovníka, který ve třídách vyučoval. Všichni žáci musí podstoupit testování. Podrobnější informace o testování - kdy a kde proběhne - vám oznámíme později. Čekáme na zprávu z KHS.

V předvánočním čase se žáci 3. A a 4. B  pod vedením svých třídních učitelek pustili do tvoření rychnovského betléma. Tradiční betlémská scéna s jesličkami a postavami nesoucími dary Ježíškovi je doplněna důležitými dominantami okolí - rychnovským kostelem a známým železničním viaduktem. Nechybí samozřejmě ani budova naší školy. Jak se nám dílo zdařilo, můžete posoudit na fotografii.

Mgr. Daniela Drncová

• Ředitelna +420 604 203 451