Základní škola
Dne 5. března 2026 se výběr žáků a žákyň 4.–5. ročníků zúčastnil turnaje Školní ligy miniházené, který se uskutečnil v Městské sportovní hale v Jablonci nad Nisou. Zúčastnili jsme se turnaje kategorie 4. až 5. ročníků. Naši žáci hráli čtyři utkání. První dva zápasy jsme hráli se silnými týmy žáků ze ZŠ Smržovka a ZŠ Pasířská a po boji jsme prohráli 4:16 a 8:17. Následující utkání proti ZŠ Kokonín bylo pro nás úspěšné a vyhráli jsme 14:11. K poslednímu zápasu o 5. místo jsme nastoupili proti ZŠ Pelechovská Železný Brod, a i když jsme podlehli 11:14, tak to byla prohra po bojovném výkonu. Následující turnaj se uskuteční začátkem května. Všichni naši žáci si zaslouží pochvalu za přístup k jednotlivým zápasům v turnaji!
S radostí oznamujeme, že naši žáci dosáhli výborných výsledků v Přijímačkách nanečisto, které se konaly 28. ledna 2026. Ve srovnání s ostatními školami v Libereckém kraji jsou naše výsledky nadprůměrné.
Nejlépe si vedeme v českém jazyce, kde dosáhli naši žáci 65.7 percentilu, což je výrazně nad průměrem. I v matematice se držíme nad průměrem s 53,3 percentilem.
Tyto výsledky potvrzují kvalitu naší výuky a pečlivou přípravu žáků na přijímací zkoušky. Jsme na naše žáky velmi hrdí a společně s nimi máme velkou radost! Věříme, že podobné nebo ještě lepší výsledky dokáží předvést i 10. a 13. dubna, kdy to již bude naostro. Držíme jim palce!
Dobronauti - relaxační mise je projekt určený pro žáky základních škol. Nabízí několik jednoduchých relaxačních technik, které pomáhají dětem lépe pracovat s únavou a stresem. Kluci a holky z 8. B si tyto aktivity vyzkoušeli v rámci akce „Týden pro wellbeing ve škole". Měli tak možnost ověřit si, jak důležité je pečovat o svou psychickou pohodu a posilovat vlastní odolnost.
V ÚNORU ZAČÍNÁ NOVÝ POLOLETNÍ PŘÍBĚH,
PO LEDNOVÉM FINIŠI JE TO ÚLEVNÝ NÁDECH
DO DALŠÍCH ŠKOLNÍCH BOJŮ,
CHVILKU NAHORU, CHVILKU DOLŮ
V ČERVNU ZVÍTĚZÍME SPOLU!
Na úvod jsem si nechala zprávu, která ke mně doputovala nedlouho po uzávěrce lednového článku. Žákyně deváté třídy Adéla Štrynclová obsadila 4. místo v okresním kole olympiády z českého jazyka, což je krásný výsledek a velký úspěch! GRATULUJEME!
Na začátku února odjíždějí sedmáci s paní učitelkou Houfkovou a panem učitelem Jandou na tradiční lyžák s jasným cílem – naučit děti základům sjezdování, běžkování a pro zájemce i snowboardingu. Někteří samozřejmě už jen své dovednosti jízdy na lyžích zdokonalují. Já jsem na žádném lyžáku nebyla, ale hodně jsem o něm slyšela. A proto jsem se rozhodla, že vám představím tuto oblíbenou akci z pohledu přímých aktérů, SEDMÁKŮ. Texty, které jsem vybrala, jsem si dovolila pravopisně a stylově upravit, ale do obsahu jsem nezasahovala.
