Základní škola
V období od 4. do 11. února 2026 jsme se již podruhé zapojili do celostátní akce Týden pro wellbeing, která upozorňuje na důležitost duševní pohody a zdravých vztahů.
Celou školou se v těchto dnech nesla fialová barva – symbol klidu, vnitřní rovnováhy, porozumění a duševního zdraví. Fialovými doplňky a oblečením jsme týden společně zahájili a do fialových tónů se postupně zahalily i krásně vyzdobené třídy.
Ve všech třídách probíhala řada milých a smysluplných aktivit. Často to byly společné snídaně či příprava svačin, hry podporující spolupráci, nácvik relaxačních technik i způsoby, jak lépe zvládat stres a nervozitu. Společně jsme si povídali o svých potřebách, radostech i starostech. Žáci se mohli vyjádřit také na zeď vděčnosti nebo sdílet své nápady, jak by se dala atmosféra ve škole ještě více zpříjemnit.
Zápis do prvních tříd letos proběhl netradičně už v zimním období. Zatímco v minulých letech jsme budoucí prvňáčky vítali až v dubnu, tentokrát se zápis uskutečnil dříve, a to již v úterý 10. února 2026.
Na tento den jsme se velmi těšili, stejně jako na setkání s našimi budoucími prvňáčky. Atmosféra byla slavnostní a přátelská. Žáci z 2. stupně připravili dětem milé dárečky, paní učitelky měly nachystané zábavné úkoly a po jejich splnění si děti mohly v tvořivé dílničce vyrobit valentýnské srdíčko či odznak. Nechyběl ani fotokoutek, kde si nastávající prvňáčci a jejich rodiče mohli pořídit památeční fotografii na tento výjimečný den.
VLOČKY
SNĚHOVÉ VLOČKY
SNÁŠEJÍ SE Z NEBE,
NA NOS TI SPADNOU,
JÉÉ, TO TO ZEBE!
JSOU JAKO KRAJKOVÉ,
UTKANÉ MRAZEM,
LEDOVÉ BALETKY
SNÁŠEJÍ SE NA ZEM!
(opsáno z tabule ve třídě paní učitelky Píchové)
Leden je měsíc obklíčený prázdninami. Vánoční prázdniny byly letos dlouhé a počasí se předvedlo v té nejlepší zimní kondici, pololetní prázdniny jsou vždy jednodenní a předchází jim hektický a nervózní známkový finiš, pedagogická rada, která uzavře veškeré pololetní snažení, a rozdávání výpisu z vysvědčení.
Dne 27. ledna 2026 se v naší škole uskutečnil den otevřených dveří. Návštěvníci zavítali do obou budov, o něco větší zájem byl však o budovu 1. stupně – „malou školu“. Tu navštívili především budoucí prvňáčci se svými rodiči. Bylo vidět, že na předškoláčky škola udělala velký dojem a prý už se k nám těší. Brzy se s nimi setkáme znovu – u zápisu a na březnové předškoličce.
V městské sportovní hale se ve čtvrtek 22. ledna 2026 konala oblíbená taneční akce pro žáky z 1. stupně. Do školy opět zavítal lektor street dance Tomáš Filip, který během dopoledne postupně pracoval se všemi třídami malé školy. Pod jeho vedením se děti naučily energickou taneční sestavu plnou rytmů a pohybu.
