Dne 31. 5. 2023 se uskutečnilo okresní finále trojboje všestrannosti na atletickém stadionu na Střelnici v Jablonci nad Nisou. Atletický trojboj tvořily disciplíny – běh na 50 metrů, skok do dálky a hod míčkem. Naši školu reprezentovalo 16 žáků.

Dne 29. 5. 2023 se výběr žáků a žákyň 3. – 5. ročníku zúčastnil turnaje 1. Školní ligy v miniházené, který se uskutečnil v Městské sportovní hale v Jablonci nad Nisou. Turnaj tvořily 2 kategorie – 1. až 3. ročník a 4. až 5. ročník. Turnaj kategorie 1. až 3. ročník: Se žáky ZŠ Liberecká naši žáci hráli 3:5. S dalším soupeřem ZŠ Pasířská naši žáci vyhráli 6:1. Poslední zápas sehráli s TJ ELP Jablonec nad Nisou a bohužel jasně prohráli 2:14. Turnaj kategorie 4. až 5. ročník: První utkání naši chlapci hráli proti ZŠ Liberecká a po vyrovnaném boji remizovali 8:8.

Dne 15. 5. 2023 se výběr žákyň ze 4. a 5. ročníku zúčastnil okresního finále ve vybíjené v Městské sportovní hale u přehrady v Jablonci nad Nisou.

Dne 4. 5. 2023 se výběr žáků ze 4. a 5. ročníku zúčastnil základního kola v kopané, tzv. McDonald´s Cupu. Utkání byla sehrána na fotbalovém hřišti ZŠ Mozartova.

Dne 3. 5. 2023 se výběr žáků a žákyň z 1. – 5. ročníku zúčastnil štafetových závodů na atletickém stadionu Střelnice v Jablonci nad Nisou.Závody tvořily štafety 8 x 100 metrů a 8 x 200 metrů. Doplňkové disciplíny byly hod medicinbalem a skok daleký z místa, při této disciplíně Abbie Jakubcová obsadila v kategorii 1. - 3. třída dívky 1. místo výkonem 180 cm.

Na začátku března proběhlo na 1. stupni ZŠ školní kolo Soutěže mladých recitátorů, kterého se zúčastnilo 33 chlapců a dívek. Zazněly verše J. Žáčka, L. Středy a dalších oblíbených autorů básní pro děti. Všechny zvolené texty byly moc hezké a komise vybrala do okresního kola desítku dětí. Krásné účastnické listy pro děti připravila kolegyně Petra Peterková.

Okresní kolo proběhlo v sobotu dopoledne dne 11. 3. 2023 v DDM Vikýř v Jablonci nad Nisou. Ze školního kola postoupili: v kategorii 1. tříd Milan Con, Vladimíra Hlubučková a Natálie Mikulášová, v kat. 2.-3. tříd Kristýna Růžová a Hana Daníčková, v kat. 4.-5. tříd Žofie Sengrová, Tereza Růžová, Klára Vinšová, Klára Weissová a Marek Zahn.

První jarní den jsme ve škole přivítali v květinovém duchu. Ačkoli se nejednalo o žádnou sešlost hippies, dorazilo v úterý 21. 3. mnoho "květinových dětí". Květy byly vpleteny do dívčích vlasů, pánové většinou zvolili nějaký kus oblečení s květinovým motivem a někteří kluci přišli i se sukulentem v ruce. Přípravu nezanedbala 7.A, která se na tento den za výrazné pomoci paní učitelky Palkovičové chystala už týden dopředu, a tak sedmáci mohli sladit svůj květinový outfit. Jak to komu slušelo a jak probíhaly přípravy s jehlou a nití se můžete podívat ve fotogalerii.

Dne 19. 12. 2022 se výběr chlapců 4. – 5. ročníku zúčastnil krajského finále Poháru základních škol ve florbalu, které se uskutečnilo ve sportovní hale ZŠ Dobiášova v Liberci. K zahajovacímu utkání žáci nastoupili proti Ledovým trhačům (ZŠ U Školy). Kvalita hry byla na soupeřově straně a prohráli jsme 0:4. Další utkání žáci hráli se ZŠ Lada a prohráli 1:6. Následující utkání Rychnovští bojovali se ZŠ Školní Železný Brod a prohráli 1:4.

V úterý 13. 12. se otevřely dveře školy pro adventní setkání všem zájemcům z řad rodičů a jejich ratolestí, které navštěvují 1. stupeň naší školy. Tomuto setkání předcházely velké diskuze o tom, jak pojmout tradiční vánoční besídky. Věděli jsme, co chceme - setkat se s dětmi a jejich rodiči v milé předvánoční a neformální atmosféře.

Ve dnech 14. a 15. prosince děti na 1. stupni tvořily z korálků a kovových komponentů andělíčky a hvězdičky. Výrobky se dětem moc povedly a určitě udělají velikou radost jako dáreček pod stromečkem.

Hana Zemínová

• Ředitelna +420 604 203 451