Ve středu 8. 6. 2022 se devátá třída vypravila do turnovského Muzea Českého ráje. Exkurze byla završením výuky přírodopisu, který je v devítce zaměřen na geologii. Žáci absolvovali prohlídku expozice drahokamů a vývoje života, zhlédli makety pravěkých organizmů a na ukázkách si zopakovali poznávání základních typů hornin.

Dále jsme nahlédli do expozice věnované horolezectví, které je s lokalitou Českého ráje neodmyslitelně spjato. Naší pozornosti neunikla také výstava šperků.

Na závěr si žáci prohlédli výstavu Luminiscence, věnovanou přírodním i umělým světélkujícím objektům.

Mgr. Radka Houfková

Dne 25. 4. 2022 se výběr chlapců 7. – 9. ročníku zúčastnil základního kola soutěže škol ve florbalu, které se uskutečnilo v Městské sportovní hale v Jablonci nad Nisou. Zahajovací zápas naši hráči hráli se ZŠ Mozartova a po velmi bojovném výkonu nakonec podlehli 0:3. Následující utkání nastoupili proti ZŠ Arbesova a po statečném výkonu prohráli 0:4. K poslednímu utkání žáci nastoupili proti ZŠ Tanvald Sportovní a na závěr si zaslouženě šli pro vítězství 2:0. Všichni naši žáci zaslouží pochvalu za velkou bojovnost. První dva týmy turnaje postupují do okresního finále.

Pořadí: 1. ZŠ Arbesova, 2. ZŠ Mozartova, 3. ZŠ Rychnov u Jablonce nad Nisou, 4. ZŠ Tanvald Sportovní.

Mgr. Petr Janda

I v tomto školním roce se deváťaci pustili do natáčení v rámci projektu Paměť národa. Coby zpovídanou pamětnici si vybrali paní Lidmilu Šulcovou z Rychnova. Letos se podařilo natáčení uskutečnit u paní Šulcové doma, nikoli on-line.

Do práce se pustilo pět žáků 9. třídy – Sam Mocko, Vítek Šimek, Matěj Lukáš, Martin Skála a Martin Doren.

Informační středisko Úřadu práce Jablonec nad Nisou si pro vycházející žáky připravilo přednášku k volbě povolání. Informační aktivita proběhla v naší škole ve středu 20. 10. 2021. Žáci získali povědomí o činnosti Úřadu práce, současné situaci na trhu práce a pracovních příležitostech absolventů jednotlivých typů škol. Sami si na konkrétních příkladech mohli zhodnotit důležitost vzdělání. 

Mgr. Lucie Javůrková

Po loňské pauze, kdy EDUCA MY JOB proběhla pouze on-line, navštívili žáci 8. – 9. ročníku ve čtvrtek 14. 10. 2021 libereckou Home Credit Arenu. V rámci Týdne vzdělávání a pracovních příležitostí proběhl vzdělávací veletrh EDUCA EXPO ŠKOLY.

Proběhla zde prezentace středních, vyšších odborných a vysokých škol, především z Libereckého kraje. Nechyběli ani významní zaměstnavatelé našeho regionu.

V rámci veletrhu probíhaly workshopy, konference a také doprovodný program pro žáky.

Mgr. Lucie Javůrková

Vážení rodiče.

Jistě už víte z médií, že od 11. 5. 2020 je povolena dobrovolná docházka žáků devátých ročníku do škol, a to za účelem přípravy na přijímací zkoušky na střední školy. Od 11. 5. nabízíme toto uspořádání prezenční výuky:

Dne 16. 12. navštívil 9. ročník naší školy laboratoře Střední průmyslové školy sklářské v Železném Brodě. Deváťáci si vyzkoušeli práci pod odborným dohledem v chemické laboratoři na téma redoxní reakce. Během tříhodinové aktivity zvládli připravit měď její redukcí ze skalice modré a potom vytavili čisté olovo pomocí uhlíku – tedy si ověřili základy kovovýroby. Po celou dobu pracovali žáci ve dvojicích a s pomocí odborné asistentky zvládli vše na jedničku.

Mgr. Radka Houfková

Kontakty

Základní škola a Mateřská škola, Rychnov u Jablonce nad Nisou, příspěvková organizace

  • Ředitelna +420 604 203 451
  • Sborovna I. stupně +420 731 129 715
  • Sborovna II. stupně +420 731 129 808
  • Klubík +420 731 129 550
  • Mateřská škola +420 739 035 707
  • Školní jídelna +420 733 745 990