O nás

26 prosinec 2021

Mateřská škola je součástí Základní školy, příspěvkové organizace.

 

Mateřská škola sídlí nad městem jako samostatný objekt.

Budova je částečně jednopatrová, částečně přízemní.

V přízemí budovy se nachází jedna třída – „Včeličky“,

herna, která slouží zároveň jako ložnice s rozkládáním lehátek, WC a umývárna pro děti se sprchovým koutem, šatna dětí. Dále se zde nachází šatna pro učitelky s WC a sprchovým koutem.

 

Přízemí pokračuje provozním tunelem, kde je kuchyň, prádelna, oddechové místnosti pro zaměstnance, ředitelna a kabinet s internetem pro učitelky.

V poschoďové budově jsou dvě třídy – třídy “Motýlci a Broučci“, pro děti prostředního a předškolního věku. Tyto třídy jsou postaveny zrcadlově proti oddělení Včeliček. Příslušenstvím i rozlohou jsou naprosto stejné. Topení je plynové. Stavba budovy byla dokončena v roce 1985.

 

Začátkem roku 2005/6, byla zahájena přestavba bývalého služebního bytu na třídu o kapacitě 15 dětí.

Třída „Žabiček“ byla otevřena 1. 1. 2006. Třídu tvoří jedna místnost ve tvaru L. (herna, jídelna), součástí je umývárna se sprchovým koutem, samostatné WC – děti, přípravná kuchyňka, WC pro učitelku, únikový východ, před vchodem do třídy je provozní místnost. Třída se nachází v prvním patře, v přízemí je šatna dětí, provozní a úklidová místnost, WC a umývárna dětí, kotelna.

 

Z důvodu nedostatečné kapacity stávající MŠ byla tato rozšířena od1.10.2009 o dvě třídy– „Koťátka, Berušky“.

Stavba je realizována formou 8 mobilních modulů (buněk) pro kapacitu 2x 20 dětí.

Třídy jsou postaveny zrcadlově, skládají se z jedné místnosti, která je nábytkem předělena na třídu a hernu (slouží zároveň jako ložnice s rozkládáním lehátek). Každá třída má vlastní šatnu pro děti, umývárnu se sprchovým koutem a WC. Šatna pro učitelky s WC, úklidová komora a přípravná kuchyňka je mezi třídami.

 

Na jižní straně mateřské školy se rozkládá velká školní zahrada, kde jsou

čtyři pískoviště, zahradní troj-věžová, kombinovaná průlezka se skluzavkou, dřevěný domek. K dispozici je i menší hřiště. Stín nad pískovištěm poskytuje vzrostlá bříza.

Mateřská škola má dostatečné prostory, dřevěný dětský nábytek, zařízené dětské koutky, zdravotně hygienická zařízení jsou nově uzpůsobena potřebám a počtu dětí a jsou zdravotně nezávadná a bezpečná.

 

Vybavení hračkami a učebními pomůckami je velice dobré. Je umístěno tak, aby vše děti dobře viděly a mohly si dle přání a potřeby samy vše brát a ukládat.

Děti se svými výtvory podílejí na úpravě a výzdobě prostředí, dětské práce jsou přístupné rodičům a veřejnosti.

 

Prostory školní zahrady jsou vybaveny tak, aby umožňovaly dětem rozmanité pohybové a další aktivity. Všechny vnitřní i venkovní prostory MŠ splňují bezpečnostní a hygienické normy podle daných předpisů.

Kontakty

Základní škola a Mateřská škola, Rychnov u Jablonce nad Nisou, příspěvková organizace

  • Ředitelna +420 604 203 451
  • Sborovna I. stupně +420 731 129 715
  • Sborovna II. stupně +420 731 129 808
  • Klubík +420 731 129 550
  • Mateřská škola +420 739 035 707
  • Školní jídelna +420 733 745 990