Ve středu 21. 6. jsme podnikli výlet na Milíře - Císařský kámen a také následující den jsme vyrazili za pěší turistikou přes vyhlídku Petřín do Jablonce na radniční věž. Čtvrteční odpoledne jsme strávili na koupališti, kde jsme připravili táborák a opekli si buřty. Večer proběhla střelba ze vzduchovky a noční bojovka - stezka odvahy. Přespali jsme ve školní tělocvičně a ráno si užili společnou snídani.

První jarní den jsme ve škole přivítali v květinovém duchu. Ačkoli se nejednalo o žádnou sešlost hippies, dorazilo v úterý 21. 3. mnoho "květinových dětí". Květy byly vpleteny do dívčích vlasů, pánové většinou zvolili nějaký kus oblečení s květinovým motivem a někteří kluci přišli i se sukulentem v ruce. Přípravu nezanedbala 7.A, která se na tento den za výrazné pomoci paní učitelky Palkovičové chystala už týden dopředu, a tak sedmáci mohli sladit svůj květinový outfit. Jak to komu slušelo a jak probíhaly přípravy s jehlou a nití se můžete podívat ve fotogalerii.

Závěrečný školní den tohoto kalendářního roku se na velké škole nesl ve znamení knih, sportu a třídních besídek. Při vstupu do vestibulu školy vítala žáky nejen vánoční výzdoba, o kterou se už začátkem adventu postarala naše paní školnice a deváťáci, ale také paní učitelka Dvořáková a Knihobraní. Kdo chtěl, přinesl vánočně zabalenou knihu a jinou si z pod stromku zase odnesl. Do Knihobraní se zapojila i 4.A, která s panem učitelem třídním zavítala k nám na velkou školu.

Dne 9. 11. 2022 se výběr žáků a žákyň z 6. až 9. ročníku zúčastnil žákovské ligy družstev v atletice. Sportovní klání se konalo v Městské atletické hale v Jablonci nad Nisou na Střelnici. V konkurenci sportovců z velkých jabloneckých škol bylo velmi obtížné se prosadit, a přesto se to některým povedlo.

Ve středu 19.  a ve čtvrtek 20. 10. 2022 nás navštívili lektoři ze společnosti KAM z.s., kteří se šesťáky realizovali různé aktivity zaměřené na stmelování třídního kolektivu. Hry byly kreativní a děti se díky tomu dozvěděly spoustu nových věcí nejen o své třídě, ale i o sobě.

Martina Dvořáková, TU 6.A a Radka Houfková, TU 6.B

Ve čtvrtek 6. 10. se v rychnovské knihovně konala další beseda s autorem. Tentokrát to byl spisovatel Michal Vlk a svoji knížku Tajemství Querburů představil šestým třídám. Autorovo čtení bylo spojeno s kvízem, takže si šesťáci zasoutěžili. Za rychlou a správnou odpověď mohli získat pastelky, celkový vítěz si odnesl knihu s podpisem autora. Protože ukázky z knihy se dětem moc líbily, několik si jich také výtisk – i s věnováním autora – zakoupilo.

Martina Dvořáková, češtinářka

• Ředitelna +420 604 203 451