Dne 22. 5. 2023 se výběr chlapců 7. ročníku na základě vítězství v okresním finále zúčastnil krajského finále, které se uskutečnilo ve Sportparku Liberec. Úvodní zápas naši žáci hráli proti domácímu silnému týmu ze ZŠ U Školy, úvod se jim velice povedl a vedli 1:0. V průběhu zápasu ale začal mít soupeř zřejmou převahu a vyhrál 2:12. Následující zápas sehráli ZŠ U Školy Liberec proti ZŠ Dr. Miroslava Tyrše Česká Lípa a domácí vyhráli jasně 13:1. Bylo jasné, že naši borci budou bojovat o krásné druhé místo. Souboj našich žáků se ZŠ Dr. Miroslava Tyrše Česká Lípa podle toho vypadal. Utkání jsme zahájili vstřelenou brankou a v průběhu zápasu docházelo k urputným soubojům.

První jarní den jsme ve škole přivítali v květinovém duchu. Ačkoli se nejednalo o žádnou sešlost hippies, dorazilo v úterý 21. 3. mnoho "květinových dětí". Květy byly vpleteny do dívčích vlasů, pánové většinou zvolili nějaký kus oblečení s květinovým motivem a někteří kluci přišli i se sukulentem v ruce. Přípravu nezanedbala 7.A, která se na tento den za výrazné pomoci paní učitelky Palkovičové chystala už týden dopředu, a tak sedmáci mohli sladit svůj květinový outfit. Jak to komu slušelo a jak probíhaly přípravy s jehlou a nití se můžete podívat ve fotogalerii.

V úterý 14. 3. 2023 se uskutečnila výprava sedmých tříd do liberecké iQLANDIE na edukativní program věnovaný matematice. Připravený program byl opravdu bohatý, skládal se za čtyř částí.

Dne 13. 3. 2023 se výběr chlapců 7. – 9. ročníku zúčastnil základního kola ve florbalu, které se uskutečnilo v Městské sportovní hale v Jablonci nad Nisou. V zahajovacím zápasu se naši žáci utkali se ZŠ Pasířská a bohužel soupeři jasně podlehli 0:4. Následující zápas nastoupili proti ZŠ Pivovarská a po zlepšeném výkonu vyhráli 3:1. V dalším utkání kluci bojovali se ZŠ Rýnovice a po vyrovnaném průběhu zaslouženě vyhráli 2:1.

Závěrečný školní den tohoto kalendářního roku se na velké škole nesl ve znamení knih, sportu a třídních besídek. Při vstupu do vestibulu školy vítala žáky nejen vánoční výzdoba, o kterou se už začátkem adventu postarala naše paní školnice a deváťáci, ale také paní učitelka Dvořáková a Knihobraní. Kdo chtěl, přinesl vánočně zabalenou knihu a jinou si z pod stromku zase odnesl. Do Knihobraní se zapojila i 4.A, která s panem učitelem třídním zavítala k nám na velkou školu.

V prosinci proběhlo školní kolo Olympiády v českém jazyce. Jedná se o soutěž, která prověří nejen mluvnické znalosti zúčastněných, ale také jejich kreativitu a komplexní jazykové dovednosti. OČJ je vzhledem k obtížnosti úkolů určena pro žáky 8. a 9. ročníku - těch se letos zapojilo sedm a doplnili je i dva soutěžící ze třídy 7.A., pro které byly úkoly ochutnávkou z "vyšší češtinářské ligy".

Dne 7. 12. 2022 se výběr chlapců 7. ročníku zúčastnil okresního finále ve florbalu, které se uskutečnilo ve sportovní hale ve Smržovce. Úvodní zápas naši žáci hráli proti domácímu týmu ze ZŠ Smržovka a úvod se velice povedl a vedli 2:0. Pak nastal velký boj a před koncem utkání byl stav nerozhodný 3:3. Závěr se hráčům vydařil a překvapivě, ale zaslouženě vyhráli 4:3. Následující zápas nastoupili proti ZŠ Arbesova a byl to velký souboj.

Dne 28. 11. 2022 se výběr chlapců 7. ročníků zúčastnil základního kola ve florbalu, které se uskutečnilo v Městské sportovní hale v Jablonci nad Nisou. Zahajovací zápas naši hráči hráli se ZŠ Šumava a po velmi slušném výkonu vyhráli 5:0. Následující zápas nastoupili proti ZŠ Pasířská a po bojovném výkonu vyhráli 4:1. K poslednímu utkání kluci nastoupili proti ZŠ Svobodná a vyhráli 8:2.

Dne 9. 11. 2022 se výběr žáků a žákyň z 6. až 9. ročníku zúčastnil žákovské ligy družstev v atletice. Sportovní klání se konalo v Městské atletické hale v Jablonci nad Nisou na Střelnici. V konkurenci sportovců z velkých jabloneckých škol bylo velmi obtížné se prosadit, a přesto se to některým povedlo.

V úterý 20. září si žáci sedmých tříd přišli do rychnovské knihovny poslechnout paní spisovatelku  Michaelu Fišarovou, aby se seznámili s její knihou Nikolina cesta. Beseda byla poutavá, zajímavá. Čtením z knihy ji doprovázel moderátor Miroslav Reil. Přestože se kniha zabývá vážným tématem, děti se s ní seznámily velmi poutavou formou. Nakonec si někteří žáci knihu zakoupili, samozřejmě i s autorčiným věnováním.

Martina Dvořáková, češtinářka

Kontakty

Základní škola a Mateřská škola, Rychnov u Jablonce nad Nisou, příspěvková organizace

  • Ředitelna +420 604 203 451
  • Sborovna I. stupně +420 731 129 715
  • Sborovna II. stupně +420 731 129 808
  • Klubík +420 731 129 550
  • Mateřská škola +420 739 035 707
  • Školní jídelna +420 733 745 990