Dne 25. 4. 2022 se výběr chlapců 7. – 9. ročníku zúčastnil základního kola soutěže škol ve florbalu, které se uskutečnilo v Městské sportovní hale v Jablonci nad Nisou. Zahajovací zápas naši hráči hráli se ZŠ Mozartova a po velmi bojovném výkonu nakonec podlehli 0:3. Následující utkání nastoupili proti ZŠ Arbesova a po statečném výkonu prohráli 0:4. K poslednímu utkání žáci nastoupili proti ZŠ Tanvald Sportovní a na závěr si zaslouženě šli pro vítězství 2:0. Všichni naši žáci zaslouží pochvalu za velkou bojovnost. První dva týmy turnaje postupují do okresního finále.

Pořadí: 1. ZŠ Arbesova, 2. ZŠ Mozartova, 3. ZŠ Rychnov u Jablonce nad Nisou, 4. ZŠ Tanvald Sportovní.

Mgr. Petr Janda

Náš lyžařský výcvik začal u školy, kde jsme se naložili do autobusu a vyrazili na cestu. Když jsme dorazili do Pasek nad Jizerou, jen jsme se zabydleli a hned nás čekal výcvik na sjezdových lyžích. Rozjezdili jsme se a ty „slabší články“ se naučily základy.

Další den jsme vyrazili na větší sjezdovky a to už něco bylo, navíc jsme měli příjemné počasí. Následovaly běžky, pro spoustu lidí - nevyjímaje mě - to byl úžasný zážitek, a to jak pro začátečníky, tak i pro ty zkušenější.

Co se týče ubytování, byl jsem spokojený, pokoje byly čisté a prostorné. Ale železné postele někdy budily pocit, že jsme v kasárnách. ;-). Sprchy byly omezeny určitou kapacitou teplé vody, takže vždy byly bitvy o první místo ve sprše. Paní školnice nám výborně vařila, na mytí nádobí jsme se podíleli společně.

Stejně jako v minulém roce se i letos žáci z 8.B zapojili do projektu s názvem "Ježíškova vnoučata". Tentokrát obdarovali pana Jiřího z DS Napajedla, který si přál balíček s kosmetikou. Děti mezi sebou vybraly pěknou částku, za niž pořídily kromě kosmetiky také vánoční sladkosti. Do balíčku přidaly i pohlednici s přáním krásného prožití Vánoc. Věříme, že tento malý dárek udělá panu Jiřímu radost.

Eva Lancová a 8.B

Po loňské pauze, kdy EDUCA MY JOB proběhla pouze on-line, navštívili žáci 8. – 9. ročníku ve čtvrtek 14. 10. 2021 libereckou Home Credit Arenu. V rámci Týdne vzdělávání a pracovních příležitostí proběhl vzdělávací veletrh EDUCA EXPO ŠKOLY.

Proběhla zde prezentace středních, vyšších odborných a vysokých škol, především z Libereckého kraje. Nechyběli ani významní zaměstnavatelé našeho regionu.

V rámci veletrhu probíhaly workshopy, konference a také doprovodný program pro žáky.

Mgr. Lucie Javůrková

• Ředitelna +420 604 203 451