Školní družina - výrobky pro ptáčky

Výrobky pro ptáčky.

Školní družina se zapojila do soutěže, kterou vyhlásily SCVK a výsledkem jsou tyto krásné výrobky – krmítko a budka pro ptáčky.

Picknick - English lesson

Picknick

S výukou angličtiny ve 4. A a 5. A jsme se rozloučili piknikem na školní zahradě. Děti připravily občerstvení, paní učitelka zajistila limonádu a společně jsme si naši poslední hodinu báječně užili.

Marta Mrázková

Poděkování - Dobrý Anděl

Vážení rodiče,

chtěli bychom Vám poděkovat za spolupráci ve školním roce 2018/19, za Vaši vstřícnost a ochotu. Vaší pomoci si velmi vážíme.

Ať už se jedná o personální pomoc při výletech, pomoc s dopravou kol či zavazadel , finanční podporu , pečení dobrůtek nebo jakoukoliv jinou součinnost při pořádávání našich akcích.

Jenom díky Vám jsme mohli dobročinné nadaci Dobrý anděl přispět v tomto školním roce částkou 20 850 Kč. Jsme Vám vděčni i za poskytování zpětné vazby. Je pro nás důležité znát Vaše názory.

Děkujeme a těšíme se na spolupráci i v roce příštím.

Výzdoba města Rychnov - truhlíky

V pátek 24. 5. se 4. A  vydala s pracovní náladou a zahradnickým náčiním na náměstí, aby pomohla při osázení městských ozdobných truhlíků.

Věříme, že když se na květinové výzdobě děti podílejí, jsou k ní nejen všímavější, ale také si jí více váží.

A navíc zjistily, že je to sázení a následné pozorování, jak se "jejich" kytičkám daří, vlastně i baví.

Dny prevence DDH

V úterý  21. 5.   se  5. B   účastnila  akce  na Dětském dopravním  hřišti v Jablonci  nad  Nisou, nazvané

„Dny   prevence  DDH „ .   Žáci  postupně  procházeli    5  stanovišť, kde  se seznamovali s některými  složkami IZS    a jejich  činností (  např.  Vězeňská  služba  ČR,  Červený  kříž, Městská  policie,  Sbor

dobrovolných  hasičů……….)  Děti  si  tak  mohly  zblízka   prohlédnout  např.  vnitřek  hasičské vozu, osahat  zbraně    vězeňské  služby, dozvědět  se  zajímavé  informace, vyzkoušet  si  na  figuríně  masáž

srdce, procvičit  se v dopravních  značkách  či  znalostech  bezpečnosti  silničního  provozu.

Uctění památky obětí druhé světové války

Dne 7. 5. se žáci 2. stupně se svými učiteli zúčastnili slavnostního ceremoniálu k uctění památky obětí druhé světové války.

Pietní akt zahájil starosta našeho města Tomáš Levinský, který v krátkém projevu vyjádřil úctu těm, kteří položili životy za naši svobodu.

Připomněl také historii koncentračního tábora Gross Rosen a společně s představitelem školy Markem Ziklem položil věnec k památníku obětem druhé světové války. Všichni přítomní uctili padlé hrdiny minutou ticha.

Seznam nově přijatých žáků do 1.třídy

Základní škola a Mateřská škola Rychnov u Jablonce nad Nisou, příspěvková organizace

V příloze naleznete seznam nově přijatých žáků pro školní rok 2019/2020

Planeta Země - Kolumbie

Před velikonočními prázdninami se děti z 5. - 9. třídy vypravily do velmi temperamentní země ležící mezi dvěma oceány, bohužel pouze na plátně.

Zúčastnily se 16. pokračování projektu Planeta Země s názvem Kolumbie – ráj slasti a neřesti.

Děti mohly projíždět mezi vrcholky And, potápět se, sklízet kávová zrna a dozvědět se spoustu dalších informací z této jihoamerické země.

Projekce jako každý rok byla plna nových věcí a děti se určitě nenudily.

Změny ve vedení školy

Ke dni 31. 3. 2019 rezignoval na svou funkci dosavadní ředitel Ing. Petr Sacher.

Vedením školy byl pověřen zástupce ředitele Mgr. Marek Zikl (statutární zástupce).

Zřizovatel vyhlásil konkurz na uvolněné místo ředitele, který proběhne během května.

V nedávných dnech došlo i ke změně ve vedení mateřské školy.

Po rezignaci paní Dany Kozákové byla v konkurzním řízením vybrána a vedením mateřské školy od 1. 3. 2019 pověřena Kateřina Ferfecká.

Ukliďme si Česko

Ve dnech 5. až 12. dubna se všechny třídy naší školy se svými učiteli již potřetí zapojily do celostátní akce Ukliďme si Česko. Uklízely v okolí školy, v mnoha částech města a také se vydaly do míst v blízkosti Rychnova.  Zbavily tím naše město přibližně 160 kg odpadků.

Moc děkujeme.

Vedení ZŠ a MŠ Rychnov u Jablonce nad Nisou