Za řemesly do Ostré nad Labem

Žáci 4. A a 5. B společně s několika sedmáky navštívili začátkem června historickou vesničku v Ostré nad Labem, kde měli možnost vyzkoušet si některá řemesla. Například si vyrobili provaz, svíčku, mýdlo, rýžovali "zlato". Prohlédli si bylinnou zahradu a proběhli se v bludišti z tújí. Z této exkurze si odnesli pěkné zážitky.

Mgr. Hana Velclová

Třeťáci na hvězdárně v Turnově

V pondělí 17. 6. žáci 3. B odjeli do Turnova na plánovanou exkurzi na hvězdárnu. Dle předešlé domluvy si žáci prohlédli místní malou hvězdárnu, odklopnou kopuli a dalekohled, kterým se podívali a pozorovali Slunce.

Výlet 3. B do Jablonného v Podještědí

V pátek 14. 6. se žáci 3.B vydali vlakem do Jablonného v Podještědí, kde se seznámili s historií místního kraje a známou osobností – sv. Zdislavou. Při této příležitosti navštívili dominikánský klášter a baziliku Mirror, kde jsou uloženy ostatky sv. Zdislavy.

Pojďte s námi za školu

V rámci Rychnovských kulturních dní jsme v sobotu 25. května uspořádali akci na hřišti za "malou" školou. Tím vznikl název: Pojďte s námi za školu!

Vlakem jsme se vydali do Turnova, kde jsme navštívili profesionální hasičský záchranný sbor. Děti zde dostaly spoustu informací od místních hasičů. Poté jsme se přesunuli asi 2,5 km na Zrcadlovou kozu, kde jsme poobědvali a děti si vyhrály na průlezkách. Následovala cesta zpět na vlak a odjezd do Rychnova.

Mgr. Šárka Levová, Mgr. Zuzana Mužáková a paní školnice Leona Mikásková

Kvůli zpoždění autobusu nastala v pondělí změna trasy do Pasek nad Jizerou. Proto jsme si dlouhou cestu z Harrachova zpestřili cachtáním v Jizeře.

Prvňáci se vydali do ZOO

V úterý 18. 6. prvňáčci navštívili ZOO v Liberci. Nejdříve jsme zavítali do pavilonu slonů, kde probíhalo koupání a ošetřování a venku jsme poté zhlédli ukázku cvičení se slony. Postupně jsme procházeli celým areálem, sledovali jsme zvířátka a četli jsme si o nich zajímavosti. Občerstvili jsme se a měřili jsme rychlost při běhání, u skoku do dálky jsme zjišťovali, která zvířátka přeskočíme. Odpoledne jsme se všichni vrátili v pořádku domů.

Mgr. Romana Posseltová a Mgr. Miluše Bubeníková

Ve středu 19. 6. byli prvňáčci pozváni na zahradu školky, kde plnili různé indiánské úkoly. Vyzkoušeli si jízdu v kánoi, lovení ryb, hod na cíl, poznávali přírodniny v teepee, stavěli hranici na oheň, malovali křídou. Za splněné úkoly dostali malou odměnu. Děkujeme školce za pozvání.

Knížka pro prvňáčky

Žáci prvních tříd navštívili knihovnu (1.B 3.6 a 1.A 5.6.), kde byli všichni odměněni za celoroční práci krásnou knížkou. Moc děkujeme za spolupráci paní Chloubové.