Přírodovědná vycházka – 1.A

V úterý 17. 10.2017 jsme byli na přírodovědné vycházce. Poznávali jsme přírodu na podzim, sestavovali jsme co nejdelšího a nejkrásnějšího hada z listí. Počasí nám přálo a vycházka se nám moc líbila.

Mgr. Jana Vinklerová

STRAŠIDELNÝ DEN

Abychom se ve školních lavicích také trochu pobavili (a postrašili), uspořádali jsme na malé škole 31. 10. Strašidelný den. Výuka  probíhala podle platného rozvrhu, ale zpestřili jsem si ji  strašidelným oblečením a tematickými aktivitami. Poslední říjnový den jste u nás tedy mohli potkat  duchy, čarodějnice, kostlivce, upíry a další příšerky. Učení nám s nimi šlo stejně dobře, a možná i lépe než jindy. Aby ne, když i učitelky byly čarodějnice a z těch jde přece jen o něco větší respekt . Nakonec podívejte se sami, jak to u nás vypadalo.

V úterý 19.10.2017 žáci druhých tříd podnikli vycházku na Pelíkovice. Za krásného počasí pozorovali podzimní přírodu, určovali a poznávali stromy. V aleji nad Rychnovem vytvářeli z listů hada. Na zpáteční cestě lesem poslouchali zvuky, které můžeme slyšet, když jsme v přírodě potichu.

Mgr. R. Posseltová, Mgr. M. Bubeníková

V povolebním čase měli žáci 8. třídy příležitost nahlédnout do zákulisních prostor české politiky. V pondělí 23. 10. se totiž vydali na exkurzi do Senátu Parlamentu ČR. Po průchodu bezpečnostní kontrolou se seznámili s historií Valdštejnského paláce a nahlédli také do prostor bývalé konírny, ve které v současnosti zasedají senátoři. Vzdělávací výlet poté pokračoval výšlapem z Malé Strany po Starých zámeckých schodech na Pražský hrad. Tam měli žáci za úkol pojmenovat nejznámější stavby patřící do areálu Hradu. Památky jim nebyly cizí, na exkurzi se předem připravovali formou prezentací v hodinách dějepisu. V Nerudově ulici, kde si osmáci všímali domovních znamení, došlo i na znalosti literatury. Takzvaná Královská cesta nás provedla přes Karlův most na Staroměstské náměstí a dále k Obecnímu domu. Na Václavském náměstí čekal osmáky zasloužený rozchod a pak už cesta linkovým autobusem zpět do Rychnova. Exkurze proběhla v rámci hodin občanské výchovy a dějepisu.

Mgr. Martina Dvořáková a Mgr. Dagmar Bambušková

S přechodem na druhý stupeň ZŠ čeká na žáky šestých tříd mnoho změn – nové předměty a s nimi i noví učitelé, a abychom dětem vstup do nového školního roku zpříjemnili, nachystali jsme pro ně třídenní harmonizační pobyt v Poustce u Frýdlantu. Hned první zářijový týden se do penzionu Na Bidýlku vydala 6.A, kterou vzápětí vystřídali žáci 6.B.