Základní škola

Vzhledem k odstávce elektrické energie dne 25. 10. 2019 ve všech budovách ZŠ a MŠ  vyhlašuje ředitel  školy se souhlasem zřizovatele na tento den ředitelské volno.

Září ve škole

Pro nás pedagogy začíná nový školní rok poslední, tzv. přípravný týden srpnu, během kterého je nutné nachystat obě budovy, učebny, ale také sladit rozvrhy jednotlivých tříd, kterých je v letošním roce 15 (10 tříd na 1. stupni, 5 na 2. stupni). Účastníme se také školení. Tím letošním byl půldenní kurz první pomoci. Zkušený záchranář Jan Smolucha, DiS, ze záchranné služby v Jablonném nám připomněl hlavní zásady poskytování první pomoci při nejrůznějších úrazech a nehodách a upozornil nás na nové trendy v této oblasti.

Ve čtvrtek 26. 9. se třída 4.A vydala do Jablonce nad Nisou do České mincovny, kde se zúčastnila slavnostní ražby mincí s reliéfem dnes již kultovních postaviček dětského komiksového časopisu Čtyřlístek. Ten letos slaví 50 let své existence.

Žáci 9. ročníku navštívili 16. a 23. září Informační a poradenské středisko Úřadu práce v Jablonci nad Nisou.
V tomto školním roce je totiž čeká zásadní rozhodnutí o volbě další vzdělávací cesty. Přednáška jim měla napomoci utřídit si informace, které jim pomohou při výběru střední školy. Vyzkoušeli si test profesní orientace, který byl následně individuálně vyhodnocen.

Mgr. Lucie Javůrková

V rámci přestupu dětí z prvního na druhý stupeň probíhá většinou harmonizační pobyt či výlet, během kterého se mají čerství šesťáci seznámit s novou třídní učitelkou. Žáci 6.A již „harmonizák“ podnikli loni, 6.B se vypravila na stmelovací výlet v pátek 13. září.