Základní škola

Děváťáci z rychnovské základní školy měli v tomto školním roce možnost zúčastnit se stěžejního projektu společnosti Post Bellum -  PAMĚŤ NÁRODA -  PŘÍBĚHY NAŠICH SOUSEDŮ.

Žáci 9. třídy (Marek Hofrichter, Tonda Žabka, Nela Raisová, Klára Bubeníková, Adriana Zaoralová, Anna Fantyšová, Anežka Jandová a Nela Baranovská) se rozdělili do dvou skupin a připravili natáčení se dvěma rychnovskými pamětníky – paní Jaroslavou Patkovou a panem Lotharem Hofrichterem.

Po roční přestávce jsme se opět mohli vrátit k již tradičním atletickým závodům naší školy - RAŠTu - Rychnovskému atletickému školnímu trojboji. V pátek 25. 6. se uskutečnil již počtvrté. Minulý rok kvůli covidové situaci a vládním opatřením proběhnout nemohl a tentokrát jsme se pro změnu obávali, jestli nám ho nezkazí počasí. Předpověď nevypadala zrovna slibně. Nakonec nedošlo k nejhoršímu a závody se mohly uskutečnit. Chvílemi sice drobně mrholilo, ale to nám na sportovním nadšení nijak neubralo, nejsme přece z cukru.

Předposlední den školního roku jsme s dětmi ve školní družině opékali buřty. Přestože bylo teplo, našli jsme zázemí ve venkovní učebně u malé školy, kde byl příjemný stín. Buřtíky nám všem chutnaly. Domů jsme se vraceli navoněni kouřem.

Zdena Fantyšová

Velkým hitem letošní sezóny ve školní družině bylo malování na kamínky. Naopak stálicí mezi oblíbenými činnostmi je hraní na písku.

Zdena Fantyšová

V pondělí 28. června vyrazili deváťáci na svůj poslední školní výlet na základní škole. Autobusem a vlakem jsme se přesunuli do Harrachova a z nádraží vyrazili na Mumlavské vodopády.

Výšlap se povedl, prošli jsme se, nezmokli jsme a všeobecně vládla dobrá nálada.

Za 9. třídu Anna Fantyšová

• Ředitelna +420 604 203 451