Základní škola

Dne 27. 11. 2019 se výběr chlapců 3. – 5. ročníku zúčastnil okresního kola Poháru základních škol ve florbalu, které se uskutečnilo v Městské sportovní hale v Železném Brodu. K zahajovacímu utkání žáci nastoupili proti ZŠ Pelechovská Železný Brod a podlehli 2:6. Další utkání jsme bojovali se ZŠ Školní Železný Brod a zaslouženě prohráli 3:15. Poslední utkání žáci hráli se ZŠ Koberovy a jasně podlehli 0:11. Všichni naši žáci zaslouží pochvalu za reprezentaci školy. Vítězný tým postupuje do krajského finále.

Dne 25. 11. 2019 se výběr chlapců 6. – 7. ročníku zúčastnil základního kola ve florbalu, které se uskutečnilo v Městské sportovní hale v Jablonci nad Nisou. K zahajovacímu utkání žáci nastoupili proti pozdějšímu vítězi ZŠ Pasířská a jasně prohráli 0:9. Další utkání sehráli se ZŠ Liberecká a po zlepšeném výkonu nakonec prohráli 3:7. Poslední utkání kluci bojovali se ZŠ Mozartova a prohráli 0:9. První dva týmy postupují do okresního finále.

17. LISTOPAD VE ŠKOLE

K 30. výročí  sametové revoluce  jsme se na druhém stupni rozhodli, že dětem přiblížíme události  listopadu 1989 a také dobu, která revoluci předcházela. Vyučování bylo rozděleno do několika bloků. Výhodu měli osmáci a deváťáci, kteří  se již s výročím seznámili v průběhu října, ať v muzeu v Jablonci nad Nisou nebo přímo v Muzeu komunismu v Praze.

Třída 6.B se ve čtvrtek 14. 11. vydala do Jablonce n. N. na prohlídku expozic Muzea skla a bižuterie, které byly zaměřeny k 30. výročí sametové revoluce. Jako testovací skupina obdrželi všichni žáci nejnovější pracovní listy s úkoly a ověřovali jejich náročnost a bezchybnost. Kromě rozluštění všech úkolů se šesťáci seznámili s historií sklářství v našem regionu a sami si pak vyrobili několik náramků na památku.

Mgr. Radka Houfková

Ve čtvrtek 7. 11. se 7. třída zúčastnila akce HOPECON 2019 v Liberci. Letošní ročník byl zaměřen na vynálezy a inovace. Žáci si mohli osvěžit znalosti z historie, dozvědět se, do jaké historické doby patří vynálezy, které dnes považujeme za samozřejmost. Seznámili se s funkcí 3D tiskárny, přičemž byli svědky i přímé výroby předmětů, figurek, modelů zvířat i učebních pomůcek dle návrhů.