Základní škola

V červnu 2019 měli žáci naší školy možnost se opětovně účastnit společného pobytu v Anglii, seznámit se s kulturou, památkami, přírodou a životem anglických rodin, ověřit si a prohloubit znalosti angličtiny v praxi a pod vedením anglických lektorů.

Aby se mohli žáci podělit s ostatními o krásné zážitky a současně společně na pobyt v jižní Anglii a v Londýně zavzpomínat, vzešel nápad uspořádat z pobytu veřejnou výstavu fotografií v prostorách Městského úřadu v Rychnově. Žáci vybrali své nejlepší fotky, trochu někde zakouzlil photoshop, ale jen malinko a za výsledek by se jistě nemusel stydět ani zkušený fotograf.

LEDEN

To nám ale ten čas letí,

už tu máme pololetí!

Sotva skončila vánoční dárková nadílka, začalo se nadělovat ve škole - uzavírala se klasifikace za I. pololetí školního roku 2019/2020. Leden je výjimečný měsíc, co se týká zájmu žáků o studium! Někteří dokonce chtějí dobrovolně psát písemné práce a nebo prosí o přezkoušení.

Dne 17. 2. 2020 se výběr dívek a chlapců 4. – 5. ročníku zúčastnil okresního finále v přehazované, které se uskutečnilo v Městské sportovní hale v Jablonci nad Nisou. Každé utkání se hrálo na dva sety.

První únorový týden se naše skupina odvážlivců vydala na lyžařský výcvik do Pasek nad Jizerou.

Legrace začala již v autobuse, kdy žáci starších ročníků, jak je již každoroční tradicí, bavili své spolužáky pouštěním nejrůznějších písní.

Krátce po vybalení věcí a upřesnění všech informací se šlo na svah. Počasí nám první den příliš nepřálo, ale ani to nás neodradilo, abychom si lyžovačku pořádně užili.

A máme tady další družinové pečení. Tentokrát se třeťáčci pod vedením p. vychovatelky Krouzové pustili do výroby perníkových mufinů. Voněly a vypadaly tak lákavě, že nestačily ani vychladnout.

Mgr. Marta Mrázková