Komiks aneb Jak na něj

23 duben 2018

Bang! Uááá! storyboard, Kája Saudek ...ano, řeč je o komiksu. Tvůrčí dílny na téma komiks proběhly v rychnovské knihovně 16. a 19. dubna.

Ta první pod vedením paní Kláry Smolíkové (autorky textů pro děti, mládež i dospělé) umožnila šesťákům nahlédnout do historie komiksu. Děti si také vyzkoušely práci výtvarníka, který má za úkol zachytit ve svých kresbách rozličné nálady a reakce postav.

Sedmáci a osmáci v rámci kurzu vedeného panem Danielem Vydrou (ilustrátor, kreslíř komiksů) po seznámení se základní teorií dokončovali rozepsané texty, vymýšleli alternativní konce a především vybrané příběhy sehráli jako scénku – pro pobavení sebe i ostatních.

Děkujeme paní Chloubové za zprostředkování kreativních dílen a doufáme, že pod jejich vlivem třeba i nějaký nový autorský komiks vznikne.

Mgr. Dagmar Bambušková, Mgr. Martina Dvořáková