2. ročník RAŠTu

21 květen 2018

V pondělí 7. května pořádala naše škola ve spolupráci s TJ LIAZ 2. ročník Rychnovského atletického školního trojboje (RAŠT). Po loňském „testovacím“ ročníku, kterého se zúčastnily děti z prvního stupně, se letos do sportovního klání zapojily i vyšší třídy.

Soutěžilo se ve třech disciplínách – skoku dalekém, hodu plným míčem a běhu na 50 m. K tomu žáci z druhého stupně absolvovali doplňkové disciplíny – jízda obratnosti na kole, balancování na tzv. slackline, střelba ze vzduchovky, určování azimutu a test z dopravních značek. 

Nejúspěšnější sportovci z prvního stupně se zúčastní již 13. ročníku Atletického trojboje všestrannosti s Adamem (patronem je desetibojař Adam Sebastian Helcelet).  Jmenovitě se jedná se o: Lucii Honců, Matěje Šiftu, (1. třída), Lauru Hübnerovou, Pavla Žirovnického (2. třída), Emilii Hornovou, Matěje Kouřila (3. třída), Michaelu Súkeníkovou, Tomáše Honců (4. třída), Terezu Levinskou a Richarda Hübnera (5. třída).     

S organizací akce pomáhali deváťáci, kterým patří náš dík. A nesmíme zapomenout na Atíka – modrého králíka, maskota celého trojboje, který sportovce i přes horké letní počasí celé dopoledne podporoval.

Mgr. Iva Šreková

Nejnovější články

Vážení rodiče a přátelé školy, srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří.  Koná se ve čtvrtek  14. 3. 2019 od 9.00
Den masek 27.2.2019 pořádáme na malé škole Den masek.
Jak už to bývá, mnoho žáků v určitém věku nerado čte. Je to stejné i ve 3.B, a tak jsme si hodiny čtení zpestřili
Opět mezi nás zavítá divadélko Koloběžka, a to v pondělí 25.2. Tentokrát to bude pohádka "O KOBLÍŽKOVI"
Promenáda v maskách, soutěže, diskotéka, prostě den plný zábavy - to je KARNEVAL ve školce. Tato akce se koná v
Dne 13.2. (středa) se v dopoledních hodinách třídy Broučků a Včeliček půjdou podívat do školy na své kamarády v prvních
Vážení rodiče v březnu uspořádají paní učitelky z prvního stupně PŘEDŠKOLIČKU pro budoucí prvňáčky, aby je hravou
Olympijské hry se uskuteční ve čtvrtek 7.2. v dopoledních hodinách. Děti budou soutěžit v nejrůznějších sportovních
Počátek ledna se nesl v pracovním duchu. Po hektickém a událostmi nabitém prosinci jsme se ve škole pilně věnovali
Dne 11.2.2019 bude probíhat beseda s rodiči na téma "školní zralost dětí". Z pedagogicko-psychologické poradny JBC mezi
Deset základních škol Jablonecka vyslalo své prvňáčky v pátek 18.1. do nominačního běhu na 30 metrů. Tohoto klání se
V prosinci si užíváme měsíc s vánoční tématikou. Mikuláš s čertem a andělem. Vánoční ozdoby...... {phocagallery

Kontakty

Základní škola a Mateřská škola, Rychnov u Jablonce nad Nisou, příspěvková organizace

  • Ředitelna: +420 488 880 942
  • Sborovna I. stupně: +420 488 880 945
  • Sborovna II. stupně: +420 488 880 943
  • Mateřská škola: +420 739 035 707
  • Školní jídelna: +420 488 880 944