2. ročník RAŠTu

21 květen 2018

V pondělí 7. května pořádala naše škola ve spolupráci s TJ LIAZ 2. ročník Rychnovského atletického školního trojboje (RAŠT). Po loňském „testovacím“ ročníku, kterého se zúčastnily děti z prvního stupně, se letos do sportovního klání zapojily i vyšší třídy.

Soutěžilo se ve třech disciplínách – skoku dalekém, hodu plným míčem a běhu na 50 m. K tomu žáci z druhého stupně absolvovali doplňkové disciplíny – jízda obratnosti na kole, balancování na tzv. slackline, střelba ze vzduchovky, určování azimutu a test z dopravních značek. 

Nejúspěšnější sportovci z prvního stupně se zúčastní již 13. ročníku Atletického trojboje všestrannosti s Adamem (patronem je desetibojař Adam Sebastian Helcelet).  Jmenovitě se jedná se o: Lucii Honců, Matěje Šiftu, (1. třída), Lauru Hübnerovou, Pavla Žirovnického (2. třída), Emilii Hornovou, Matěje Kouřila (3. třída), Michaelu Súkeníkovou, Tomáše Honců (4. třída), Terezu Levinskou a Richarda Hübnera (5. třída).     

S organizací akce pomáhali deváťáci, kterým patří náš dík. A nesmíme zapomenout na Atíka – modrého králíka, maskota celého trojboje, který sportovce i přes horké letní počasí celé dopoledne podporoval.

Mgr. Iva Šreková

Nejnovější články

Dne 15. 10. 2018 se výběr žáků ze 7. – 9. ročníku zúčastnil základního kola ve futsalu, které se uskutečnilo v městské
Ve středu 10. 10. jsme se zúčastnili projektu Den dravců na Rádle se sokolníkem p. Strakou.  Zhlédli jsme ukázku
Turistický kroužek zahájil svoji činnost v sobotu 6. 10. výletem do Dolánek. Navštívili jsme Dlaskův statek a po
Prvního říjnového dne se žáci prvního stupně vystřídali na tradiční rychnovské výstavě ovoce a zeleniny. Expozici
Plánované akce - říjen 2018 17.10.2018 - Ovocný den - (Broučci, Motýlci, Včeličky) 25.10.2018 - Zeleninový den -
             Ve dnech 17. až 21. září probíhalo ve 4. B tak trochu jiné vyučování. Naši školáci se pod vedením třídní
První měsíc nového školního roku je za námi. Všichni žáci si pomalu zvykají na pravidelné ranní vstávání a školní
V tomto školním roce 2018-2019 se otvírají tyto zájmové kroužky. V příloze  je nabídka kroužků, o které byl zájem.
Dne 19. 6. 2018 se nejlepší žáci a žákyně z okresního kola zúčastnili krajského finále Atletického trojboje
V úterý 19. 6. žáci 3.B odjeli vlakem do Turnova, kde měli domluvenou exkurzi na hvězdárně. Počasí nám přálo a po
V červnu osmáci ověřovali své praktické dovednosti v podmínkách chemické laboratoře v Železném Brodě. Tématem
V úterý 12. června se obě šesté třídy vydaly na exkurzi do libereckého IQ PARKU. Díky pokusům děti poznávaly a

Kontakty

Základní škola a Mateřská škola, Rychnov u Jablonce nad Nisou, příspěvková organizace

  • Ředitelna: +420 488 880 942
  • Sborovna I. stupně: +420 488 880 945
  • Sborovna II. stupně: +420 488 880 943
  • Mateřská škola: +420 739 035 707
  • Školní jídelna: +420 488 880 944