2. ročník RAŠTu

21 květen 2018

V pondělí 7. května pořádala naše škola ve spolupráci s TJ LIAZ 2. ročník Rychnovského atletického školního trojboje (RAŠT). Po loňském „testovacím“ ročníku, kterého se zúčastnily děti z prvního stupně, se letos do sportovního klání zapojily i vyšší třídy.

Soutěžilo se ve třech disciplínách – skoku dalekém, hodu plným míčem a běhu na 50 m. K tomu žáci z druhého stupně absolvovali doplňkové disciplíny – jízda obratnosti na kole, balancování na tzv. slackline, střelba ze vzduchovky, určování azimutu a test z dopravních značek. 

Nejúspěšnější sportovci z prvního stupně se zúčastní již 13. ročníku Atletického trojboje všestrannosti s Adamem (patronem je desetibojař Adam Sebastian Helcelet).  Jmenovitě se jedná se o: Lucii Honců, Matěje Šiftu, (1. třída), Lauru Hübnerovou, Pavla Žirovnického (2. třída), Emilii Hornovou, Matěje Kouřila (3. třída), Michaelu Súkeníkovou, Tomáše Honců (4. třída), Terezu Levinskou a Richarda Hübnera (5. třída).     

S organizací akce pomáhali deváťáci, kterým patří náš dík. A nesmíme zapomenout na Atíka – modrého králíka, maskota celého trojboje, který sportovce i přes horké letní počasí celé dopoledne podporoval.

Mgr. Iva Šreková

Nejnovější články

Žáci 4. A a 5. B společně s několika sedmáky navštívili začátkem června historickou vesničku v Ostré nad Labem, kde
Seznam dětí nastupujících do MŠ ve školním roce 2019/2020 bude vyvěšen v posledním týdnu srpna a v prvním týdnu v září
Ve středu 19.6. k nám do školky přišla moc milá návštěva. Zavzpomínat na školkový Indiánský den dorazily děti z 1.A a
V úterý 18.6. se změnila naše zahrada v indiánskou osadu. Všechny děti ze školky si oblékly indiánská trička a pokřikem
Berušky a Koťátka děkují prarodičům Kryštůfka a rodičům Ninušky za zakoupení bazénů, díky kterým děti mohou lépe
V pondělí 17. června k nám na zahradu školky zavítali rychnovští hasiči. Nejdříve nám zachránili doutnající školku a
V pondělí 17. 6. žáci 3. B odjeli do Turnova na plánovanou exkurzi na hvězdárnu. Dle předešlé domluvy si žáci prohlédli
V pátek 14. 6. se žáci 3.B vydali vlakem do Jablonného v Podještědí, kde se seznámili s historií místního kraje a
V rámci Rychnovských kulturních dní jsme v sobotu 25. května uspořádali akci na hřišti za "malou" školou. Tím vznikl
Vlakem jsme se vydali do Turnova, kde jsme navštívili profesionální hasičský záchranný sbor. Děti zde dostaly spoustu
Kvůli zpoždění autobusu nastala v pondělí změna trasy do Pasek nad Jizerou. Proto jsme si dlouhou cestu z Harrachova

Kontakty

Základní škola a Mateřská škola, Rychnov u Jablonce nad Nisou, příspěvková organizace

  • Ředitelna: +420 488 880 942
  • Sborovna I. stupně: +420 488 880 945
  • Sborovna II. stupně: +420 488 880 943
  • Mateřská škola: +420 739 035 707
  • Školní jídelna: +420 488 880 944