Projektový týden žáků 4. B

23 září 2018

             Ve dnech 17. až 21. září probíhalo ve 4. B tak trochu jiné vyučování. Naši školáci se pod vedením třídní učitelky Ivy Šrekové vypravili na třídenní stmelovací pobyt do Sporthotelu A/B/C/D  v Kořenově. Pobyt byl zaměřen na přírodovědné a vlastivědné činnosti. Děti se naučily orientovat v mapě, pracovaly s buzolou, poznávaly stromy, věnovaly se praktickým a výtvarným činnostem.

            Jak to celé probíhalo? Jen příjezd do Kořenova byl pro některé naše děti zážitkem, jelo se totiž vlakem. Pro příchod k hotelu bylo nutné cestu v mapě najít a pomocí buzoly určit směr. Cestou žáci poznávali jednotlivé druhy stromů. Hotel překvapil příjemnou atmosférou, výbornou kuchyní a skvělým servisem ze strany personálu. Večer přišlo na řadu rytí do linolea, vznikaly tak rozmanité matrice, které ve škole poslouží k tisku na čtvrtky.  Ráno po snídani byla naplánovaná prohlídka pily v Dolním Polubném. Děti se seznámily se základy zpracování dřeva, kdy na začátku dochází k odkornění kulatiny, následnému rozřezání na katru a dalším úpravám dle jeho využití. Před odchodem zpátky na hotel proběhla prohlídka železničního muzea ve stanici Kořenov, která se nachází v těsné blízkosti pily. Odpoledne jsme se věnovali sportu, hodu raketkou na cíl, míčovým hrám a badmintonu. Opékání buřtů bylo tím pravým završením celého dne. Ve středu jsme se s úsměvem rozloučili a vyrazili zpátky do školy. Pobyt se velmi vydařil, počasí nám přálo, děti byly nadšené a už se ptají na pokračování. Dík patří i mým kolegyním Lucii Krouzové a Evě Lancové, které absolvovaly celý pobyt s námi a velkou měrou přispěly k jeho zajištění.

            Po návratu děti neusedly do lavic. Ve čtvrtek a v pátek na nás čekala práce na nově vznikající „jizerskohorské“ skalce, která se nachází na pozemku „malé“ školy. Do nově vzniklého prostoru jsme zasadili kromě smrčků, buků, také jalovec, kosodřevinu a vřes. Jak se bude skalka rozšiřovat a doplňovat, ukáže čas. Pod nasazené stromky patří kůra, kterou ochotně poskytla místní pila. Odvoz zajistila školnice Leona Mikásková, která nám na celém projektu od začátku pomáhá. V dalších dnech nás čeká zejména zalévání. Na jaro jsme připravili dva záhony, na kterých si chceme vypěstovat bylinky a zeleninu.

Celý týden přispěl k lepší spolupráci v rámci třídy a ke stmelení kolektivu.

Mgr. Iva Šreková

Nejnovější články

Turistický kroužek využil možnost svézt se v sobotu 1. 12. z Liberce do Kryštofova Údolí parním vláčkem za přítomnosti
Mateřská škola Rychnov u Jablonce nad Nisou Od 3. 12. 2018 do 4. 1. 2019 probíhá pod schody mezi třídami Broučků a
V úterý 18. 12. zveme všechny rodiče i prarodiče na vánoční besídku na malou školu. Sejdeme se v 17.00 před budovou
Dne 3. 12. 2018 se výběr chlapců 3. – 5. ročníku zúčastnil turnaje 1. Jablonecké školní ligy v miniházené, který se
Dne 29. 11. 2018 se výběr dívek 6. – 7. ročníku zúčastnil okresního finále ve florbalu, které se uskutečnilo ve
Dne 22. 11. 2018 se výběr chlapců 3. – 5. ročníku zúčastnil okresního kola Poháru základních škol ve florbalu, které se
Mateřská škola Rychnov u Jablonce nad Nisou oznamuje, že: V době vánočních svátků od 22.12.2018 do 2.1.2019 bude
Vyhodnocení sběru papíru v Listopadu naleznete v příloze. Dále věnujte pozornost následujícímu sdělení. Ukončení
5.12.2018 - Mikuláš, čert a anděl v mateřské škole Do školky přijedou profesionální pedagogové v přestrojení. S dětmi
Vážení rodiče, jelikož došlo ze strany města k omezení plochy pro vystupování na náměstí a to na pouhých 6 metrů,
V třetím měsíci tohoto školního roku jsme se především pilně učili. Jak se to u nás dělá, se mohli přesvědčit rodiče
V červnu byla naše škola oslovena v souvislosti s projektem ,,Republice k narozeninám", který vyhlásil Liberecký kraj.

Kontakty

Základní škola a Mateřská škola, Rychnov u Jablonce nad Nisou, příspěvková organizace

  • Ředitelna: +420 488 880 942
  • Sborovna I. stupně: +420 488 880 945
  • Sborovna II. stupně: +420 488 880 943
  • Mateřská škola: +420 739 035 707
  • Školní jídelna: +420 488 880 944