Projektový týden žáků 4. B

23 září 2018

             Ve dnech 17. až 21. září probíhalo ve 4. B tak trochu jiné vyučování. Naši školáci se pod vedením třídní učitelky Ivy Šrekové vypravili na třídenní stmelovací pobyt do Sporthotelu A/B/C/D  v Kořenově. Pobyt byl zaměřen na přírodovědné a vlastivědné činnosti. Děti se naučily orientovat v mapě, pracovaly s buzolou, poznávaly stromy, věnovaly se praktickým a výtvarným činnostem.

            Jak to celé probíhalo? Jen příjezd do Kořenova byl pro některé naše děti zážitkem, jelo se totiž vlakem. Pro příchod k hotelu bylo nutné cestu v mapě najít a pomocí buzoly určit směr. Cestou žáci poznávali jednotlivé druhy stromů. Hotel překvapil příjemnou atmosférou, výbornou kuchyní a skvělým servisem ze strany personálu. Večer přišlo na řadu rytí do linolea, vznikaly tak rozmanité matrice, které ve škole poslouží k tisku na čtvrtky.  Ráno po snídani byla naplánovaná prohlídka pily v Dolním Polubném. Děti se seznámily se základy zpracování dřeva, kdy na začátku dochází k odkornění kulatiny, následnému rozřezání na katru a dalším úpravám dle jeho využití. Před odchodem zpátky na hotel proběhla prohlídka železničního muzea ve stanici Kořenov, která se nachází v těsné blízkosti pily. Odpoledne jsme se věnovali sportu, hodu raketkou na cíl, míčovým hrám a badmintonu. Opékání buřtů bylo tím pravým završením celého dne. Ve středu jsme se s úsměvem rozloučili a vyrazili zpátky do školy. Pobyt se velmi vydařil, počasí nám přálo, děti byly nadšené a už se ptají na pokračování. Dík patří i mým kolegyním Lucii Krouzové a Evě Lancové, které absolvovaly celý pobyt s námi a velkou měrou přispěly k jeho zajištění.

            Po návratu děti neusedly do lavic. Ve čtvrtek a v pátek na nás čekala práce na nově vznikající „jizerskohorské“ skalce, která se nachází na pozemku „malé“ školy. Do nově vzniklého prostoru jsme zasadili kromě smrčků, buků, také jalovec, kosodřevinu a vřes. Jak se bude skalka rozšiřovat a doplňovat, ukáže čas. Pod nasazené stromky patří kůra, kterou ochotně poskytla místní pila. Odvoz zajistila školnice Leona Mikásková, která nám na celém projektu od začátku pomáhá. V dalších dnech nás čeká zejména zalévání. Na jaro jsme připravili dva záhony, na kterých si chceme vypěstovat bylinky a zeleninu.

Celý týden přispěl k lepší spolupráci v rámci třídy a ke stmelení kolektivu.

Mgr. Iva Šreková

Nejnovější články

Vážení rodiče a kamarádi. Nadešel čas se rozloučit se školním rokem 2018/2019. Při této příležitosti Vás srdečně zveme
Místo kde žijeme je důležité pro každého z nás. Jak si naše městečko představují děti ze třídy Broučků? Na to už známe
Dne 9. 5. 2019 se uskutečnil konkurz na místo ředitele Základní a mateřské školy. Konkurzní komise jednohlasně
Dne 7. 5. se žáci 2. stupně se svými učiteli zúčastnili slavnostního ceremoniálu k uctění památky obětí druhé světové
Bomba, medvěd, potopa, Z lesa – do lesa, Na klíčníka...to jsou pracovní názvy některých ledolamek, rozehřívacích her,
Dne 3. 5. 2019 se výběr žáků a žákyň z 1. – 5. ročníku zúčastnil štafetových závodů na atletickém stadionu Střelnice
Tento kroužek navštěvují děvčata 2. až 6. třídy každou středu od 14:00 do 15:00 hodin. Základem je připravit děvčata na
Ačkoliv od začátku dubna došlo ke změně ve vedení školy, dosavadní ředitel Ing. Petr Sacher rezignoval a vedením školy
Od října 2018 do května 2019 probíhá na naší škole kroužek florbalu pro zájemce od 3. do 6. ročníku. Kroužek je zaměřen
Dne 15. 4. 2019 se výběr žákyň ze 4. a 5. ročníku zúčastnil okresního finále ve vybíjené v Městské sportovní hale u
Základní škola a Mateřská škola Rychnov u Jablonce nad Nisou, příspěvková organizace V příloze naleznete seznam nově
V sobotu 6. 4. se turistický kroužek vypravil na rozhlednu Nisanka. Po výstupu na věž jsme se vydali k pramenu Nisy,

Kontakty

Základní škola a Mateřská škola, Rychnov u Jablonce nad Nisou, příspěvková organizace

  • Ředitelna: +420 488 880 942
  • Sborovna I. stupně: +420 488 880 945
  • Sborovna II. stupně: +420 488 880 943
  • Mateřská škola: +420 739 035 707
  • Školní jídelna: +420 488 880 944