Projektový týden žáků 4. B

23 září 2018

             Ve dnech 17. až 21. září probíhalo ve 4. B tak trochu jiné vyučování. Naši školáci se pod vedením třídní učitelky Ivy Šrekové vypravili na třídenní stmelovací pobyt do Sporthotelu A/B/C/D  v Kořenově. Pobyt byl zaměřen na přírodovědné a vlastivědné činnosti. Děti se naučily orientovat v mapě, pracovaly s buzolou, poznávaly stromy, věnovaly se praktickým a výtvarným činnostem.

            Jak to celé probíhalo? Jen příjezd do Kořenova byl pro některé naše děti zážitkem, jelo se totiž vlakem. Pro příchod k hotelu bylo nutné cestu v mapě najít a pomocí buzoly určit směr. Cestou žáci poznávali jednotlivé druhy stromů. Hotel překvapil příjemnou atmosférou, výbornou kuchyní a skvělým servisem ze strany personálu. Večer přišlo na řadu rytí do linolea, vznikaly tak rozmanité matrice, které ve škole poslouží k tisku na čtvrtky.  Ráno po snídani byla naplánovaná prohlídka pily v Dolním Polubném. Děti se seznámily se základy zpracování dřeva, kdy na začátku dochází k odkornění kulatiny, následnému rozřezání na katru a dalším úpravám dle jeho využití. Před odchodem zpátky na hotel proběhla prohlídka železničního muzea ve stanici Kořenov, která se nachází v těsné blízkosti pily. Odpoledne jsme se věnovali sportu, hodu raketkou na cíl, míčovým hrám a badmintonu. Opékání buřtů bylo tím pravým završením celého dne. Ve středu jsme se s úsměvem rozloučili a vyrazili zpátky do školy. Pobyt se velmi vydařil, počasí nám přálo, děti byly nadšené a už se ptají na pokračování. Dík patří i mým kolegyním Lucii Krouzové a Evě Lancové, které absolvovaly celý pobyt s námi a velkou měrou přispěly k jeho zajištění.

            Po návratu děti neusedly do lavic. Ve čtvrtek a v pátek na nás čekala práce na nově vznikající „jizerskohorské“ skalce, která se nachází na pozemku „malé“ školy. Do nově vzniklého prostoru jsme zasadili kromě smrčků, buků, také jalovec, kosodřevinu a vřes. Jak se bude skalka rozšiřovat a doplňovat, ukáže čas. Pod nasazené stromky patří kůra, kterou ochotně poskytla místní pila. Odvoz zajistila školnice Leona Mikásková, která nám na celém projektu od začátku pomáhá. V dalších dnech nás čeká zejména zalévání. Na jaro jsme připravili dva záhony, na kterých si chceme vypěstovat bylinky a zeleninu.

Celý týden přispěl k lepší spolupráci v rámci třídy a ke stmelení kolektivu.

Mgr. Iva Šreková

Nejnovější články

Vážení rodiče a přátelé školy, srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří.  Koná se ve čtvrtek  14. 3. 2019 od 9.00
Den masek 27.2.2019 pořádáme na malé škole Den masek.
Jak už to bývá, mnoho žáků v určitém věku nerado čte. Je to stejné i ve 3.B, a tak jsme si hodiny čtení zpestřili
Opět mezi nás zavítá divadélko Koloběžka, a to v pondělí 25.2. Tentokrát to bude pohádka "O KOBLÍŽKOVI"
Promenáda v maskách, soutěže, diskotéka, prostě den plný zábavy - to je KARNEVAL ve školce. Tato akce se koná v
Dne 13.2. (středa) se v dopoledních hodinách třídy Broučků a Včeliček půjdou podívat do školy na své kamarády v prvních
Vážení rodiče v březnu uspořádají paní učitelky z prvního stupně PŘEDŠKOLIČKU pro budoucí prvňáčky, aby je hravou
Olympijské hry se uskuteční ve čtvrtek 7.2. v dopoledních hodinách. Děti budou soutěžit v nejrůznějších sportovních
Počátek ledna se nesl v pracovním duchu. Po hektickém a událostmi nabitém prosinci jsme se ve škole pilně věnovali
Dne 11.2.2019 bude probíhat beseda s rodiči na téma "školní zralost dětí". Z pedagogicko-psychologické poradny JBC mezi
Deset základních škol Jablonecka vyslalo své prvňáčky v pátek 18.1. do nominačního běhu na 30 metrů. Tohoto klání se
V prosinci si užíváme měsíc s vánoční tématikou. Mikuláš s čertem a andělem. Vánoční ozdoby...... {phocagallery

Kontakty

Základní škola a Mateřská škola, Rychnov u Jablonce nad Nisou, příspěvková organizace

  • Ředitelna: +420 488 880 942
  • Sborovna I. stupně: +420 488 880 945
  • Sborovna II. stupně: +420 488 880 943
  • Mateřská škola: +420 739 035 707
  • Školní jídelna: +420 488 880 944