Projektový týden žáků 4. B

23 září 2018

             Ve dnech 17. až 21. září probíhalo ve 4. B tak trochu jiné vyučování. Naši školáci se pod vedením třídní učitelky Ivy Šrekové vypravili na třídenní stmelovací pobyt do Sporthotelu A/B/C/D  v Kořenově. Pobyt byl zaměřen na přírodovědné a vlastivědné činnosti. Děti se naučily orientovat v mapě, pracovaly s buzolou, poznávaly stromy, věnovaly se praktickým a výtvarným činnostem.

            Jak to celé probíhalo? Jen příjezd do Kořenova byl pro některé naše děti zážitkem, jelo se totiž vlakem. Pro příchod k hotelu bylo nutné cestu v mapě najít a pomocí buzoly určit směr. Cestou žáci poznávali jednotlivé druhy stromů. Hotel překvapil příjemnou atmosférou, výbornou kuchyní a skvělým servisem ze strany personálu. Večer přišlo na řadu rytí do linolea, vznikaly tak rozmanité matrice, které ve škole poslouží k tisku na čtvrtky.  Ráno po snídani byla naplánovaná prohlídka pily v Dolním Polubném. Děti se seznámily se základy zpracování dřeva, kdy na začátku dochází k odkornění kulatiny, následnému rozřezání na katru a dalším úpravám dle jeho využití. Před odchodem zpátky na hotel proběhla prohlídka železničního muzea ve stanici Kořenov, která se nachází v těsné blízkosti pily. Odpoledne jsme se věnovali sportu, hodu raketkou na cíl, míčovým hrám a badmintonu. Opékání buřtů bylo tím pravým završením celého dne. Ve středu jsme se s úsměvem rozloučili a vyrazili zpátky do školy. Pobyt se velmi vydařil, počasí nám přálo, děti byly nadšené a už se ptají na pokračování. Dík patří i mým kolegyním Lucii Krouzové a Evě Lancové, které absolvovaly celý pobyt s námi a velkou měrou přispěly k jeho zajištění.

            Po návratu děti neusedly do lavic. Ve čtvrtek a v pátek na nás čekala práce na nově vznikající „jizerskohorské“ skalce, která se nachází na pozemku „malé“ školy. Do nově vzniklého prostoru jsme zasadili kromě smrčků, buků, také jalovec, kosodřevinu a vřes. Jak se bude skalka rozšiřovat a doplňovat, ukáže čas. Pod nasazené stromky patří kůra, kterou ochotně poskytla místní pila. Odvoz zajistila školnice Leona Mikásková, která nám na celém projektu od začátku pomáhá. V dalších dnech nás čeká zejména zalévání. Na jaro jsme připravili dva záhony, na kterých si chceme vypěstovat bylinky a zeleninu.

Celý týden přispěl k lepší spolupráci v rámci třídy a ke stmelení kolektivu.

Mgr. Iva Šreková

Nejnovější články

Dne 15. 10. 2018 se výběr žáků ze 7. – 9. ročníku zúčastnil základního kola ve futsalu, které se uskutečnilo v městské
Ve středu 10. 10. jsme se zúčastnili projektu Den dravců na Rádle se sokolníkem p. Strakou.  Zhlédli jsme ukázku
Turistický kroužek zahájil svoji činnost v sobotu 6. 10. výletem do Dolánek. Navštívili jsme Dlaskův statek a po
Prvního říjnového dne se žáci prvního stupně vystřídali na tradiční rychnovské výstavě ovoce a zeleniny. Expozici
Plánované akce - říjen 2018 17.10.2018 - Ovocný den - (Broučci, Motýlci, Včeličky) 25.10.2018 - Zeleninový den -
             Ve dnech 17. až 21. září probíhalo ve 4. B tak trochu jiné vyučování. Naši školáci se pod vedením třídní
První měsíc nového školního roku je za námi. Všichni žáci si pomalu zvykají na pravidelné ranní vstávání a školní
V tomto školním roce 2018-2019 se otvírají tyto zájmové kroužky. V příloze  je nabídka kroužků, o které byl zájem.
Dne 19. 6. 2018 se nejlepší žáci a žákyně z okresního kola zúčastnili krajského finále Atletického trojboje
V úterý 19. 6. žáci 3.B odjeli vlakem do Turnova, kde měli domluvenou exkurzi na hvězdárně. Počasí nám přálo a po
V červnu osmáci ověřovali své praktické dovednosti v podmínkách chemické laboratoře v Železném Brodě. Tématem
V úterý 12. června se obě šesté třídy vydaly na exkurzi do libereckého IQ PARKU. Díky pokusům děti poznávaly a

Kontakty

Základní škola a Mateřská škola, Rychnov u Jablonce nad Nisou, příspěvková organizace

  • Ředitelna: +420 488 880 942
  • Sborovna I. stupně: +420 488 880 945
  • Sborovna II. stupně: +420 488 880 943
  • Mateřská škola: +420 739 035 707
  • Školní jídelna: +420 488 880 944