Říjen ve škole

23 říjen 2018

I druhý měsíc školního roku utekl jako voda. Hned v jeho úvodu se rozběhly školní kroužky, kterých je letos otevřeno 13 (Atletika hrou, Sportklub, Turistický, Flétny, Keramika, Stolní tenis, Angličtina, Jóga, Malý kreativec, Sportovní hry, Florbal, Pěváček a  Gymnastika).

I v dopoledních hodinách jsme nad rámec tradiční výuky s dětmi zvládli řadu zajímavých akcí. Pro naše osmáky a deváťáky, kteří již přemýšlejí o svých budoucích studiích, byly užitečné návštěvy veletrhů vzdělávání Educa v Liberci a Amos v Jablonci, kde se mohli seznámit s nabídkou škol a vzdělávacích institucí. Prvňáci se pro změnu se svými učitelkami vydali na přírodovědnou vycházku na Rádlo. Tam je čekalo překvapení v podobě ukázky dravců. Sedmáky vzala paní učitelka Bambušková do Muzea skla a bižuterie v Jablonci. Kromě prohlídky expozic byl pro ně připravený program v podobě tvůrčí dílny s výrobou šperku v národních barvách. Každý z nich si tak odnesl domů malý vlastnoručně vyrobený suvenýr. Šestá třída se v libereckém Majáku zúčastnila adaptačního programu, který byl zaměřen na utužení kolektivu a posílení pozitivních vazeb ve třídě. Páťáci navštívili rychnovskou knihovnu a mladí sportovci z druhého stupně se zúčastnili soutěží ve futsalu a florbalu. Celá malá škola se zapojila do celostátní dobrovolnické akce nazvané 72 hodin. Jedná se o projekt, v němž dobrovolníci po celém Česku realizují aktivity, které pomohou druhým, přírodě či jejich okolí. Většina našich tříd se pustila do úpravy zeleně kolem náměstí – děti pracovaly na městských záhonech a snažily se je odplevelit. Vzhledem k vysušené a tvrdé půdě to byla namáhavá bitva, ale přece jen se nám podařilo kus práce udělat. Některé další třídy hrabaly listí kolem školy a jiné sbíraly odpadky při vycházkách do okolí. A poslední říjnový - strašidelný den jsme se na malé škole převlékli za duchy, čarodějnice, upíry a jiné příšerky. Učení jsme se věnovali jako jindy, ale přece jenom bylo o něco zábavnější. Vždyť čarodějnice vás neučí každý den! ;-)

Mgr. Marta Mrázková

Nejnovější články

Třídní schůzky na Základní škole Od 17:00 hod I.stupeň Od 18:00 hod II.stupeň Třída 2.A má třídní schůzky
Ve středu 7. 11. 2018  proběhlo školní kolo dějepisné olympiády, kterého se zúčastnilo 9 žáků z 8. a 9. třídy – O.
Pokud byste 31. 10. zavítali na malou školu, jistě  by vás překvapilo, kolika krásnými strašidly, duchy, upíry,
V sobotu 3. 11. se malí turisté vydali na výlet do královského města Nymburk. Po příjezdu jsme si prohlédli
Dne 5. 11. 2018 se výběr chlapců 3. – 5. ročníku zúčastnil turnaje 1. Jablonecké školní ligy v miniházené, který se
Vážení rodiče, zveme Vaše děti na již tradiční vánoční dílnu, kterou pořádáme v rámci školní družiny v sobotu
SBĚR PAPÍRU proběhne na malé škole ve dnech: Pondělí 19. 11. 15.00 – 17.00, úterý 20. 11. 15.00 – 17.00 středa
Dne 22. 10. 2018 se výběr chlapců 6. – 7. ročníku zúčastnil základního kola ve florbalu, které se uskutečnilo v Městské
Den plný pohádek. Děti si přinesou kromě pyžama polštářek a oblíbenou hračku. 15.11.2018 máme ve školce "
I druhý měsíc školního roku utekl jako voda. Hned v jeho úvodu se rozběhly školní kroužky, kterých je letos otevřeno 13
Dne 15. 10. 2018 se výběr žáků ze 7. – 9. ročníku zúčastnil základního kola ve futsalu, které se uskutečnilo v městské
Ve středu 10. 10. jsme se zúčastnili projektu Den dravců na Rádle se sokolníkem p. Strakou.  Zhlédli jsme ukázku

Kontakty

Základní škola a Mateřská škola, Rychnov u Jablonce nad Nisou, příspěvková organizace

  • Ředitelna: +420 488 880 942
  • Sborovna I. stupně: +420 488 880 945
  • Sborovna II. stupně: +420 488 880 943
  • Mateřská škola: +420 739 035 707
  • Školní jídelna: +420 488 880 944