Říjen ve škole

23 říjen 2018

I druhý měsíc školního roku utekl jako voda. Hned v jeho úvodu se rozběhly školní kroužky, kterých je letos otevřeno 13 (Atletika hrou, Sportklub, Turistický, Flétny, Keramika, Stolní tenis, Angličtina, Jóga, Malý kreativec, Sportovní hry, Florbal, Pěváček a  Gymnastika).

I v dopoledních hodinách jsme nad rámec tradiční výuky s dětmi zvládli řadu zajímavých akcí. Pro naše osmáky a deváťáky, kteří již přemýšlejí o svých budoucích studiích, byly užitečné návštěvy veletrhů vzdělávání Educa v Liberci a Amos v Jablonci, kde se mohli seznámit s nabídkou škol a vzdělávacích institucí. Prvňáci se pro změnu se svými učitelkami vydali na přírodovědnou vycházku na Rádlo. Tam je čekalo překvapení v podobě ukázky dravců. Sedmáky vzala paní učitelka Bambušková do Muzea skla a bižuterie v Jablonci. Kromě prohlídky expozic byl pro ně připravený program v podobě tvůrčí dílny s výrobou šperku v národních barvách. Každý z nich si tak odnesl domů malý vlastnoručně vyrobený suvenýr. Šestá třída se v libereckém Majáku zúčastnila adaptačního programu, který byl zaměřen na utužení kolektivu a posílení pozitivních vazeb ve třídě. Páťáci navštívili rychnovskou knihovnu a mladí sportovci z druhého stupně se zúčastnili soutěží ve futsalu a florbalu. Celá malá škola se zapojila do celostátní dobrovolnické akce nazvané 72 hodin. Jedná se o projekt, v němž dobrovolníci po celém Česku realizují aktivity, které pomohou druhým, přírodě či jejich okolí. Většina našich tříd se pustila do úpravy zeleně kolem náměstí – děti pracovaly na městských záhonech a snažily se je odplevelit. Vzhledem k vysušené a tvrdé půdě to byla namáhavá bitva, ale přece jen se nám podařilo kus práce udělat. Některé další třídy hrabaly listí kolem školy a jiné sbíraly odpadky při vycházkách do okolí. A poslední říjnový - strašidelný den jsme se na malé škole převlékli za duchy, čarodějnice, upíry a jiné příšerky. Učení jsme se věnovali jako jindy, ale přece jenom bylo o něco zábavnější. Vždyť čarodějnice vás neučí každý den! ;-)

Mgr. Marta Mrázková