Říjen ve škole

23 říjen 2018

I druhý měsíc školního roku utekl jako voda. Hned v jeho úvodu se rozběhly školní kroužky, kterých je letos otevřeno 13 (Atletika hrou, Sportklub, Turistický, Flétny, Keramika, Stolní tenis, Angličtina, Jóga, Malý kreativec, Sportovní hry, Florbal, Pěváček a  Gymnastika).

I v dopoledních hodinách jsme nad rámec tradiční výuky s dětmi zvládli řadu zajímavých akcí. Pro naše osmáky a deváťáky, kteří již přemýšlejí o svých budoucích studiích, byly užitečné návštěvy veletrhů vzdělávání Educa v Liberci a Amos v Jablonci, kde se mohli seznámit s nabídkou škol a vzdělávacích institucí. Prvňáci se pro změnu se svými učitelkami vydali na přírodovědnou vycházku na Rádlo. Tam je čekalo překvapení v podobě ukázky dravců. Sedmáky vzala paní učitelka Bambušková do Muzea skla a bižuterie v Jablonci. Kromě prohlídky expozic byl pro ně připravený program v podobě tvůrčí dílny s výrobou šperku v národních barvách. Každý z nich si tak odnesl domů malý vlastnoručně vyrobený suvenýr. Šestá třída se v libereckém Majáku zúčastnila adaptačního programu, který byl zaměřen na utužení kolektivu a posílení pozitivních vazeb ve třídě. Páťáci navštívili rychnovskou knihovnu a mladí sportovci z druhého stupně se zúčastnili soutěží ve futsalu a florbalu. Celá malá škola se zapojila do celostátní dobrovolnické akce nazvané 72 hodin. Jedná se o projekt, v němž dobrovolníci po celém Česku realizují aktivity, které pomohou druhým, přírodě či jejich okolí. Většina našich tříd se pustila do úpravy zeleně kolem náměstí – děti pracovaly na městských záhonech a snažily se je odplevelit. Vzhledem k vysušené a tvrdé půdě to byla namáhavá bitva, ale přece jen se nám podařilo kus práce udělat. Některé další třídy hrabaly listí kolem školy a jiné sbíraly odpadky při vycházkách do okolí. A poslední říjnový - strašidelný den jsme se na malé škole převlékli za duchy, čarodějnice, upíry a jiné příšerky. Učení jsme se věnovali jako jindy, ale přece jenom bylo o něco zábavnější. Vždyť čarodějnice vás neučí každý den! ;-)

Mgr. Marta Mrázková

Nejnovější články

V úterý 12. 11. proběhlo na Smržovce okresní finále dívek 8. a 9. ročníku. Děvčata z Rychnova sehrála 3 zápasy a
V pátek 15. 11. si třeťáci ve školní družině zahráli na kuchtičky a kuchaře a společně s paní vychovatelkou Luckou
Ve středu 13. 11. nás v Rychnově navštívila agentura Pernštejni s programem k 500. výročí úmrtí Leonarda da Vinci.
Andílek nebo čertík? Ve čtvrtek 5.12. bude ve školce čertovskoandělský den. Je jen na vás, jestli dorazíte do tříd jako
Ve středu 20.11. bude v celé školce probíhat "pyžamkový den". Moc se na něj těšíme, protože strávíme celý den v
Zavírací špendlík Nesmyslík si nedá pokoj a stále Krejčíka Honzu zlobí. Když už je všeho toho zlobení až příliš, zavolá
Vánoce jsou téměř za dveřmi a rodiče mají možnost načerpat vánoční atmosféru při společném tvoření s dětmi. Vyrobte
Dne 5. 11. 2019 se výběr dívek 4. – 5. ročníku zúčastnil okresního kola Poháru základních škol ve florbalu, které se
Dne 4. 11. 2019 se výběr chlapců 2. – 5. ročníku zúčastnil turnaje 1. Jablonecké školní ligy v miniházené, který se
Již o letních prázdninách jsem třídu 4. A přihlásila do programu České spořitelny - Abeceda peněz
Ve čtvrtek 24. 10. 2019 žáci 3. A navštívili místní knihovnu – někteří do knihovny chodí pravidelně, pro jiné je
Ve středu 23. 10. se družina vypravila na stráň nad Rychnovem pouštět draky. Počasí přálo, draci létali a děti si

Kontakty

Základní škola a Mateřská škola, Rychnov u Jablonce nad Nisou, příspěvková organizace

  • Ředitelna: +420 488 880 942
  • Sborovna I. stupně: +420 488 880 945
  • Sborovna II. stupně: +420 488 880 943
  • Mateřská škola: +420 739 035 707
  • Školní jídelna: +420 488 880 944