Říjen ve škole

23 říjen 2018

I druhý měsíc školního roku utekl jako voda. Hned v jeho úvodu se rozběhly školní kroužky, kterých je letos otevřeno 13 (Atletika hrou, Sportklub, Turistický, Flétny, Keramika, Stolní tenis, Angličtina, Jóga, Malý kreativec, Sportovní hry, Florbal, Pěváček a  Gymnastika).

I v dopoledních hodinách jsme nad rámec tradiční výuky s dětmi zvládli řadu zajímavých akcí. Pro naše osmáky a deváťáky, kteří již přemýšlejí o svých budoucích studiích, byly užitečné návštěvy veletrhů vzdělávání Educa v Liberci a Amos v Jablonci, kde se mohli seznámit s nabídkou škol a vzdělávacích institucí. Prvňáci se pro změnu se svými učitelkami vydali na přírodovědnou vycházku na Rádlo. Tam je čekalo překvapení v podobě ukázky dravců. Sedmáky vzala paní učitelka Bambušková do Muzea skla a bižuterie v Jablonci. Kromě prohlídky expozic byl pro ně připravený program v podobě tvůrčí dílny s výrobou šperku v národních barvách. Každý z nich si tak odnesl domů malý vlastnoručně vyrobený suvenýr. Šestá třída se v libereckém Majáku zúčastnila adaptačního programu, který byl zaměřen na utužení kolektivu a posílení pozitivních vazeb ve třídě. Páťáci navštívili rychnovskou knihovnu a mladí sportovci z druhého stupně se zúčastnili soutěží ve futsalu a florbalu. Celá malá škola se zapojila do celostátní dobrovolnické akce nazvané 72 hodin. Jedná se o projekt, v němž dobrovolníci po celém Česku realizují aktivity, které pomohou druhým, přírodě či jejich okolí. Většina našich tříd se pustila do úpravy zeleně kolem náměstí – děti pracovaly na městských záhonech a snažily se je odplevelit. Vzhledem k vysušené a tvrdé půdě to byla namáhavá bitva, ale přece jen se nám podařilo kus práce udělat. Některé další třídy hrabaly listí kolem školy a jiné sbíraly odpadky při vycházkách do okolí. A poslední říjnový - strašidelný den jsme se na malé škole převlékli za duchy, čarodějnice, upíry a jiné příšerky. Učení jsme se věnovali jako jindy, ale přece jenom bylo o něco zábavnější. Vždyť čarodějnice vás neučí každý den! ;-)

Mgr. Marta Mrázková

Nejnovější články

O knížkách, o malých čtenářích, o pohádkových hrdinech, o zvědavých dětech, ... O tom všem si budou předškoláci z naší
Středa 13. 3. proběhla na malé škole ve znamení tanců. A to tanců, které v podobě, jakou známe dnes, mají původ
Svůj únorový výlet uskutečnili malí turisté v sobotu 23. 2. V mrazivém, ale slunečném ránu jsme nejdříve dojeli
Protože je plesová sezóna v plném proudu, rozhodly se děti ze třídy Broučků, že nezůstanou pozadu. 13. 3. se uskutečnil
V úterý 19.3. na nás čeká naše oblíbené divadélko "Koloběžka" s novou pohádkou "O zamčeném štěstí"
RADA MĚSTA RYCHNOV U JABLONCE NAD NISOU Husova 490, 468 02 Rychnov u Jablonce nad Nisou   Vyhlášení konkurzu
Dne 20. 2. 2019 se výběr dívek a chlapců 4. – 5. ročníku zúčastnil okresního finále v přehazované SLZŠ Junior, které se
Dne 25. 2. 2019 se výběr chlapců 4. – 5. ročníku zúčastnil základního kola ve florbalu SLZŠ Junior, které se
Ve středu 27. 2. jsme si na malé škole připomněli tradiční masopustní veselí a uspořádali Den masek. Už od rána se
Ve čtvrtek 28.2. si předškolní třídy Broučků a Včeliček poměřily síly v rychnovské sportovní hale. Krásně jsme si
Druhé pololetí začalo pro děti z vyššího stupně lyžařským výcvikem. Zatímco jejich mladší spolužáci si zalyžovali
V úterý 26. 2. 2019  navštívili deváťáci Střední školu gastronomie a služeb v Liberci, aby se seznámili s etiketou

Kontakty

Základní škola a Mateřská škola, Rychnov u Jablonce nad Nisou, příspěvková organizace

  • Ředitelna: +420 488 880 942
  • Sborovna I. stupně: +420 488 880 945
  • Sborovna II. stupně: +420 488 880 943
  • Mateřská škola: +420 739 035 707
  • Školní jídelna: +420 488 880 944