Jízda čertovským parním vláčkem

09 prosinec 2018

Turistický kroužek využil možnost svézt se v sobotu 1. 12. z Liberce do Kryštofova Údolí parním vláčkem za přítomnosti čertovské družiny.

Tentokrát jsme museli na výlet vyrazit již brzy ráno, protože parní vlak měl omezený provoz.

Někteří z nás měli obavy, jak to s těmi čerty dopadne. Naštěstí s námi jelo i hodně malých dětí, a tak čerti nebyli děsiví.

Společně jsme přednesli krátkou básničku a za ni jsme dostali malý dárek. Pak jsme se vydali na prohlídku betlémů a na závěr si dali malou dobrotu v místní cukrárně. Cesta zpět vláčkem už byla bez čertů a byla velmi příjemná. Těšíme se na další výlet.

Mgr. Hana Zemínová, Mgr. Miluše Bubeníková