PROSINEC VE ŠKOLE

21 prosinec 2018

První zimní měsíc je počtem školních dnů nejkratším ve školním roce. Rozhodně to ale neplatí o počtu akcí, které probíhají. Naopak.

Zvládli jsme toho opravdu hodně. V úvodu adventního měsíce proběhlo v Rychnově rozsvícení vánočního stromu, kterého se zúčastnili i malí zpěváčci ze školního sborečku pod vedením paní vychovatelky Zdeňky Fantyšové. O několik dní později pěváček potěšil babičky a dědy v pečovatelském domě. Žáci deváté třídy zas pro změnu nachystali program pro děti z prvního stupně - Mikulášskou besídku plnou rozmanitých soutěží, po jejichž splnění si každý odnesl balíček plný dobrot. V prosinci také proběhla na malé škole korálková dílna, na které děti prověřily svou šikovnost i trpělivost, a výsledek stál za to. Ozdoba z korálků určitě udělala radost všem maminkám. Věříme, že všem rodičům i prarodičům udělala radost vánoční besídka. Každá třída si ji připravila ve své učebně. Tu děti nejprve svátečně vyzdobily, strávily spoustu hodin nacvičováním programu a nakonec s pomocí paních učitelek a rodičů nachystaly malé občerstvení. Po scénkách a písničkách pokračovala vánoční setkání dílničkami, při kterých děti společně se svými rodiči (případně i sourozenci) vyráběly, zdobily, zkoušely české vánoční zvyky, zpívaly a hrály si. Moc děkujeme všem rodičům za účast a ještě více těm, kteří nám pomohli s přípravou. Doufáme, že jste se u nás cítili příjemně.

Dílničku pro své svěřence nachystala i školní družina. Proběhla v sobotu 14. 12. a spolu s p. vychovatelkami i tady pomohlo mnoho spřízněných duší.

V prosinci se uskutečnily i další akce – třída 3. A spala ve škole, první třídy navštívily adventní program v rychnovské knihovně, 3. B se vydala do Muzea skla a bižuterie v Jablonci na pořad ke stému výročí vzniku republiky, 2. B a 3. A vyrazily do Liberce na pořad Vánoce v Aréně, 3. B vyjela do jabloneckého Ekocentra na mikulášský program a výstavu betlémů, 8. třída se zúčastnila preventivního programu v libereckém Majáku, 8. a 9. třída vyjely společně do Harrachova na exurzi do nejstarší sklárny v Čechách. První a druhé třídy si vyšly na malý výlet do zasněžené krajiny a nachystaly zdravou nadílku pro lesní zvířátka.

Poslední školní den roku 2018 jsme se vůbec neučili. Malá škola se zúčastnila promítání pohádky v Besedě. Na velké škole zahájili den Knihobraním a následně si žáci zasportovali při vánočním turnaji ve florbalu a vybíjené. Na závěr se všichni sešli se svými třídními učiteli a učitelkami u stromečků ve třídách a rozdali si malé dárečky. Pak už se nedočkavě rozběhli na vánoční prázdniny. Malí, velcí i ti největší. J

Všem rychnovským spoluobčanům přejeme krásné a pohodové vánoční svátky.

Vaše škola

Nejnovější články

V prosinci si užíváme měsíc s vánoční tématikou. Mikuláš s čertem a andělem. Vánoční ozdoby...... {phocagallery
Listopad, aktivity s podzimní témeatikou. {phocagallery view=category|categoryid=51|limitstart=0|limitcount=0}
V říjnu tvoříme, malujeme, hrajeme si. Podívejte se na naše aktivity. {phocagallery
Podívejte se na naše výtvarné umění a hry venku za pěkného počasí. {phocagallery
Tento projekt zajišťují profesionální sportovní trenéři. Týká se všeobecného rozvoje předškolních dětí. Cílem školičky
Malí turisté se vypravili v pátek 4.1. na večerní výlet do Jičína. Odjeli jsme vlakem již v odpoledních hodinách.
V tomot měsíci máme ovocný a zeleninový den. Samozřejmě Halloweenská párty, masky a převleky ze záhrobí.
Prosinec je vánoční nálada. Přišel Mikuláš s čerten andělem. Máme ozdobenou třídu vánočními ozdobami. Užíváme si.
Listopad je pro nás zábava a hrajeme si s podzimní tématikou {phocagallery
Ředitel ZŠ a MŠ Rychnov u Jablonce nad Nisou, příspěvková organizace vyhlašujevýběrové řízení na pracovní pozici
První zimní měsíc je počtem školních dnů nejkratším ve školním roce. Rozhodně to ale neplatí o počtu akcí, které
Pojďte se opět po roce nechat překvapit knižním dárkem, který najdete pod naším školním stromečkem. Na oplátku přineste

Kontakty

Základní škola a Mateřská škola, Rychnov u Jablonce nad Nisou, příspěvková organizace

  • Ředitelna: +420 488 880 942
  • Sborovna I. stupně: +420 488 880 945
  • Sborovna II. stupně: +420 488 880 943
  • Mateřská škola: +420 739 035 707
  • Školní jídelna: +420 488 880 944