PROSINEC VE ŠKOLE

21 prosinec 2018

První zimní měsíc je počtem školních dnů nejkratším ve školním roce. Rozhodně to ale neplatí o počtu akcí, které probíhají. Naopak.

Zvládli jsme toho opravdu hodně. V úvodu adventního měsíce proběhlo v Rychnově rozsvícení vánočního stromu, kterého se zúčastnili i malí zpěváčci ze školního sborečku pod vedením paní vychovatelky Zdeňky Fantyšové. O několik dní později pěváček potěšil babičky a dědy v pečovatelském domě. Žáci deváté třídy zas pro změnu nachystali program pro děti z prvního stupně - Mikulášskou besídku plnou rozmanitých soutěží, po jejichž splnění si každý odnesl balíček plný dobrot. V prosinci také proběhla na malé škole korálková dílna, na které děti prověřily svou šikovnost i trpělivost, a výsledek stál za to. Ozdoba z korálků určitě udělala radost všem maminkám. Věříme, že všem rodičům i prarodičům udělala radost vánoční besídka. Každá třída si ji připravila ve své učebně. Tu děti nejprve svátečně vyzdobily, strávily spoustu hodin nacvičováním programu a nakonec s pomocí paních učitelek a rodičů nachystaly malé občerstvení. Po scénkách a písničkách pokračovala vánoční setkání dílničkami, při kterých děti společně se svými rodiči (případně i sourozenci) vyráběly, zdobily, zkoušely české vánoční zvyky, zpívaly a hrály si. Moc děkujeme všem rodičům za účast a ještě více těm, kteří nám pomohli s přípravou. Doufáme, že jste se u nás cítili příjemně.

Dílničku pro své svěřence nachystala i školní družina. Proběhla v sobotu 14. 12. a spolu s p. vychovatelkami i tady pomohlo mnoho spřízněných duší.

V prosinci se uskutečnily i další akce – třída 3. A spala ve škole, první třídy navštívily adventní program v rychnovské knihovně, 3. B se vydala do Muzea skla a bižuterie v Jablonci na pořad ke stému výročí vzniku republiky, 2. B a 3. A vyrazily do Liberce na pořad Vánoce v Aréně, 3. B vyjela do jabloneckého Ekocentra na mikulášský program a výstavu betlémů, 8. třída se zúčastnila preventivního programu v libereckém Majáku, 8. a 9. třída vyjely společně do Harrachova na exurzi do nejstarší sklárny v Čechách. První a druhé třídy si vyšly na malý výlet do zasněžené krajiny a nachystaly zdravou nadílku pro lesní zvířátka.

Poslední školní den roku 2018 jsme se vůbec neučili. Malá škola se zúčastnila promítání pohádky v Besedě. Na velké škole zahájili den Knihobraním a následně si žáci zasportovali při vánočním turnaji ve florbalu a vybíjené. Na závěr se všichni sešli se svými třídními učiteli a učitelkami u stromečků ve třídách a rozdali si malé dárečky. Pak už se nedočkavě rozběhli na vánoční prázdniny. Malí, velcí i ti největší. J

Všem rychnovským spoluobčanům přejeme krásné a pohodové vánoční svátky.

Vaše škola

Nejnovější články

Žáci 4. A a 5. B společně s několika sedmáky navštívili začátkem června historickou vesničku v Ostré nad Labem, kde
Seznam dětí nastupujících do MŠ ve školním roce 2019/2020 bude vyvěšen v posledním týdnu srpna a v prvním týdnu v září
Ve středu 19.6. k nám do školky přišla moc milá návštěva. Zavzpomínat na školkový Indiánský den dorazily děti z 1.A a
V úterý 18.6. se změnila naše zahrada v indiánskou osadu. Všechny děti ze školky si oblékly indiánská trička a pokřikem
Berušky a Koťátka děkují prarodičům Kryštůfka a rodičům Ninušky za zakoupení bazénů, díky kterým děti mohou lépe
V pondělí 17. června k nám na zahradu školky zavítali rychnovští hasiči. Nejdříve nám zachránili doutnající školku a
V pondělí 17. 6. žáci 3. B odjeli do Turnova na plánovanou exkurzi na hvězdárnu. Dle předešlé domluvy si žáci prohlédli
V pátek 14. 6. se žáci 3.B vydali vlakem do Jablonného v Podještědí, kde se seznámili s historií místního kraje a
V rámci Rychnovských kulturních dní jsme v sobotu 25. května uspořádali akci na hřišti za "malou" školou. Tím vznikl
Vlakem jsme se vydali do Turnova, kde jsme navštívili profesionální hasičský záchranný sbor. Děti zde dostaly spoustu
Kvůli zpoždění autobusu nastala v pondělí změna trasy do Pasek nad Jizerou. Proto jsme si dlouhou cestu z Harrachova

Kontakty

Základní škola a Mateřská škola, Rychnov u Jablonce nad Nisou, příspěvková organizace

  • Ředitelna: +420 488 880 942
  • Sborovna I. stupně: +420 488 880 945
  • Sborovna II. stupně: +420 488 880 943
  • Mateřská škola: +420 739 035 707
  • Školní jídelna: +420 488 880 944