ÚNOR VE ŠKOLE

02 březen 2019

Druhé pololetí začalo pro děti z vyššího stupně lyžařským výcvikem. Zatímco jejich mladší spolužáci si zalyžovali v lednu na rychnovském vleku, starší žáci se počátkem února vydali na pomezí Krkonoš a Jizerských hor do Pasek nad Jizerou. Sněhová nadílka byla velkorysá a děti si užily nejen lyžování, ale také pravou horskou zimní atmosféru.

Ve středu 13. 2. mezi nás zavítali návštěvníci ze školky. Předškoláci z oddělení Broučků a Včeliček se přišli podívat na své starší kamarády v prvních třídách. Společně se chvilku učili a hráli a před odchodem jim žáci 3. B zahráli krátkou pohádku. Malí herci sklidili zasloužený úspěch a všichni - hosté i hostitelé - měli radost, jak se návštěva vydařila.

Brzy mezi nás milí školkoví hosté zavítají znovu, tentokrát v odpoledních hodinách na předškoličku, kterou paní učitelky z malé školy chystají na měsíc březen.

Ke konci února se třeťáci společně se svými učitelkami Hanou Zemínovou a Zuzanou Mužákovou vydali na poznávací exkurzi Prahy. Hlavním cílem bylo planetárium. Tady zhlédli zajímavý program Vesmír kolem nás. Zábavnou formou se dozvěděli základní informace o nejdůležitějších objektech naší sluneční soustavy. Planetárium se nachází na Výstavišti, kde právě vrcholila příprava na Matějskou pouť. Pozorovat dělníky, kteří chystali nejrůznější kolotoče a další atrakce, bylo pro některé děti možná větším zážitkem než samotný pořad o Slunci a planetách. Když se třeťáci dostatečně vynadívali, sjeli tramvají do centra. Prošli se od  Prašné brány na Staroměstské náměstí a počkali na celou hodinu, aby viděli orloj v pohybu. Mezitím jim paní vychovatelka Fantyšová vyprávěla spoustu zajímavostí o pražských památkách. Poté prohlídka Prahy pokračovala Václavským náměstím. Nejvíce výpravu zajímal pomník svatého Václava, hlavního patrona naší země. Zde „u koně“ se skupinka také vyfotila.

Před jarními prázdninami se deváťáci vydali s paní učitelkou Martinou Dvořákovou do Liberce na Střední školu gastronomie a služeb. Ta v rámci propagace svých oborů každoročně připravuje pro žáky devátých tříd praktickou přednášku s názvem Etiketa stolování. Protože tato akce proběhla až po uzávěrce Zpravodaje, podrobnější informace se můžete dozvědět na stránkách školy.

Po uzávěrce proběhla i poslední zajímavá akce únorového měsíce – Den masek. Ten se uskutečnil na 1. stupni 27. 2. Již od rána se škola hemžila roztodivnými pohádkovými, strašidelnými i bláznivými postavami. Některé z nich můžete rovněž vidět na našich stránkách. První hodiny se tito neobyčejní žáčci obyčejně učili, ale ty závěrečné byly věnovány karnevalovému veselí a zábavě.

Veselé a příjemné dny přejeme i Vám a budeme rádi, když se mezi nás přijdete podívat na Den otevřených dveří, který pořádáme ve čtvrtek 14. března. 

Mgr. Marta Mrázková

Nejnovější články

Naše největší obava před cestou do Anglie byla, do jaké hostitelské rodiny nás přidělí. Nakonec jsme byly mile
V příloze naleznete seznam nabízených kroužků ve školním roce 2019 -2020. Během září se přihlašujte u třídních
V pátek  21. 6. navštívili žáci malé školy myslivce na Pelíkovicích, kde pro ně byl připravený zajímavý program. Po
Výrobky pro ptáčky. Školní družina se zapojila do soutěže, kterou vyhlásily SCVK a výsledkem jsou tyto krásné
Picknick S výukou angličtiny ve 4. A a 5. A jsme se rozloučili piknikem na školní zahradě. Děti připravily
Vážení rodiče, chtěli bychom Vám poděkovat za spolupráci ve školním roce 2018/19, za Vaši vstřícnost a ochotu. Vaší
Žáci 4. A a 5. B společně s několika sedmáky navštívili začátkem června historickou vesničku v Ostré nad Labem, kde
Seznam dětí nastupujících do MŠ ve školním roce 2019/2020 bude vyvěšen v posledním týdnu srpna a v prvním týdnu v září
Ve středu 19.6. k nám do školky přišla moc milá návštěva. Zavzpomínat na školkový Indiánský den dorazily děti z 1.A a
V úterý 18.6. se změnila naše zahrada v indiánskou osadu. Všechny děti ze školky si oblékly indiánská trička a pokřikem
Berušky a Koťátka děkují prarodičům Kryštůfka a rodičům Ninušky za zakoupení bazénů, díky kterým děti mohou lépe

Kontakty

Základní škola a Mateřská škola, Rychnov u Jablonce nad Nisou, příspěvková organizace

  • Ředitelna: +420 488 880 942
  • Sborovna I. stupně: +420 488 880 945
  • Sborovna II. stupně: +420 488 880 943
  • Mateřská škola: +420 739 035 707
  • Školní jídelna: +420 488 880 944