ÚNOR VE ŠKOLE

02 březen 2019

Druhé pololetí začalo pro děti z vyššího stupně lyžařským výcvikem. Zatímco jejich mladší spolužáci si zalyžovali v lednu na rychnovském vleku, starší žáci se počátkem února vydali na pomezí Krkonoš a Jizerských hor do Pasek nad Jizerou. Sněhová nadílka byla velkorysá a děti si užily nejen lyžování, ale také pravou horskou zimní atmosféru.

Ve středu 13. 2. mezi nás zavítali návštěvníci ze školky. Předškoláci z oddělení Broučků a Včeliček se přišli podívat na své starší kamarády v prvních třídách. Společně se chvilku učili a hráli a před odchodem jim žáci 3. B zahráli krátkou pohádku. Malí herci sklidili zasloužený úspěch a všichni - hosté i hostitelé - měli radost, jak se návštěva vydařila.

Brzy mezi nás milí školkoví hosté zavítají znovu, tentokrát v odpoledních hodinách na předškoličku, kterou paní učitelky z malé školy chystají na měsíc březen.

Ke konci února se třeťáci společně se svými učitelkami Hanou Zemínovou a Zuzanou Mužákovou vydali na poznávací exkurzi Prahy. Hlavním cílem bylo planetárium. Tady zhlédli zajímavý program Vesmír kolem nás. Zábavnou formou se dozvěděli základní informace o nejdůležitějších objektech naší sluneční soustavy. Planetárium se nachází na Výstavišti, kde právě vrcholila příprava na Matějskou pouť. Pozorovat dělníky, kteří chystali nejrůznější kolotoče a další atrakce, bylo pro některé děti možná větším zážitkem než samotný pořad o Slunci a planetách. Když se třeťáci dostatečně vynadívali, sjeli tramvají do centra. Prošli se od  Prašné brány na Staroměstské náměstí a počkali na celou hodinu, aby viděli orloj v pohybu. Mezitím jim paní vychovatelka Fantyšová vyprávěla spoustu zajímavostí o pražských památkách. Poté prohlídka Prahy pokračovala Václavským náměstím. Nejvíce výpravu zajímal pomník svatého Václava, hlavního patrona naší země. Zde „u koně“ se skupinka také vyfotila.

Před jarními prázdninami se deváťáci vydali s paní učitelkou Martinou Dvořákovou do Liberce na Střední školu gastronomie a služeb. Ta v rámci propagace svých oborů každoročně připravuje pro žáky devátých tříd praktickou přednášku s názvem Etiketa stolování. Protože tato akce proběhla až po uzávěrce Zpravodaje, podrobnější informace se můžete dozvědět na stránkách školy.

Po uzávěrce proběhla i poslední zajímavá akce únorového měsíce – Den masek. Ten se uskutečnil na 1. stupni 27. 2. Již od rána se škola hemžila roztodivnými pohádkovými, strašidelnými i bláznivými postavami. Některé z nich můžete rovněž vidět na našich stránkách. První hodiny se tito neobyčejní žáčci obyčejně učili, ale ty závěrečné byly věnovány karnevalovému veselí a zábavě.

Veselé a příjemné dny přejeme i Vám a budeme rádi, když se mezi nás přijdete podívat na Den otevřených dveří, který pořádáme ve čtvrtek 14. března. 

Mgr. Marta Mrázková

Nejnovější články

Vážení rodiče a kamarádi. Nadešel čas se rozloučit se školním rokem 2018/2019. Při této příležitosti Vás srdečně zveme
Místo kde žijeme je důležité pro každého z nás. Jak si naše městečko představují děti ze třídy Broučků? Na to už známe
Dne 9. 5. 2019 se uskutečnil konkurz na místo ředitele Základní a mateřské školy. Konkurzní komise jednohlasně
Dne 7. 5. se žáci 2. stupně se svými učiteli zúčastnili slavnostního ceremoniálu k uctění památky obětí druhé světové
Bomba, medvěd, potopa, Z lesa – do lesa, Na klíčníka...to jsou pracovní názvy některých ledolamek, rozehřívacích her,
Dne 3. 5. 2019 se výběr žáků a žákyň z 1. – 5. ročníku zúčastnil štafetových závodů na atletickém stadionu Střelnice
Tento kroužek navštěvují děvčata 2. až 6. třídy každou středu od 14:00 do 15:00 hodin. Základem je připravit děvčata na
Ačkoliv od začátku dubna došlo ke změně ve vedení školy, dosavadní ředitel Ing. Petr Sacher rezignoval a vedením školy
Od října 2018 do května 2019 probíhá na naší škole kroužek florbalu pro zájemce od 3. do 6. ročníku. Kroužek je zaměřen
Dne 15. 4. 2019 se výběr žákyň ze 4. a 5. ročníku zúčastnil okresního finále ve vybíjené v Městské sportovní hale u
Základní škola a Mateřská škola Rychnov u Jablonce nad Nisou, příspěvková organizace V příloze naleznete seznam nově
V sobotu 6. 4. se turistický kroužek vypravil na rozhlednu Nisanka. Po výstupu na věž jsme se vydali k pramenu Nisy,

Kontakty

Základní škola a Mateřská škola, Rychnov u Jablonce nad Nisou, příspěvková organizace

  • Ředitelna: +420 488 880 942
  • Sborovna I. stupně: +420 488 880 945
  • Sborovna II. stupně: +420 488 880 943
  • Mateřská škola: +420 739 035 707
  • Školní jídelna: +420 488 880 944