Březen ve škole

02 duben 2019

Třetí měsíc roku začal příjemně – prázdninami. Po týdenním odpočinku děti i učitelé zas naplno naskočili do svých povinností. Kromě běžného školního programu bylo realizováno několik akcí, které stojí za zmínku. Jednou z nich je Předškolička. Připravily ji paní učitelky z prvního stupně. Během tří březnových pondělků pozvaly do školy budoucí prvňáčky, aby jim zábavnou formou předvedly něco málo z toho, co mohou ve škole očekávat. Na závěr malí školáčci dostali sladkou odměnu a své první „vysvědčení.“

Ve středu 13. 3. k nám zavítal pan Miroslav Procházka, zakladatel organizovaného dětského country tanečního hnutí. Strávil s námi v Besedě celé dopoledne a pod jeho vedením se zde vystřídaly všechny třídy malé školy. Dozvěděly se něco málo o historii country tanců a především si žáci sami country tance zatančili. Více o této akci se můžete dozvědět na našich stránkách.

Váženým návštěvníkem školy byla i paní Dagmar Sochorová - tisková mluvčí liberecké policie. Ta se dlouhodobě věnuje také prevenci kriminality a sociálně patologických jevů. Na naši žádost u nás uspořádala dvě přednášky. Jednu pro žáky čtvrtých tříd, druhou pro žáky třídy osmé. Čtvrťákům poradila, jak komunikovat s cizími lidmi a jak se chovat bezpečně na internetu. S osmáky téma bezpečného chování na sociálních sítích rozebírala více do hloubky, upozornila je na rizika, poradila, jak se chránit, a varovala před kyberšikanou.

Další březnovou akcí byl Den otevřených dveří. Uskutečnil se ve čtvrtek 14. 3. V tento den byly obě školní budovy otevřené pro všechny zájemce. Věnovali se jim ochotní průvodci – žáci deváté třídy, kteří návštěvníky prováděli po škole a zodpovídali jejich dotazy. K dispozici všem byli i učitelé a vedení školy. Se zájmem se setkaly ukázkové hodiny matematiky a češtiny v prvních třídách, zájemce přivítaly paní učitelky Posseltová a Bubeníková.

Na „Cestu do vesmíru“ se alespoň v rámci vzdělávacího programu Planetária IQlandie Liberec vydali žáci 5.B společně s paní učitelkou Němcovou. Exkurze měla za cíl upevnit vědomosti týkající se učiva o vesmíru.

S žáky sedmé a osmé třídy se paní učitelka Bambušková vypravila do Jablonce na festival dokumentárních filmů Jeden svět. Tento projekt navštěvujeme pravidelně již několik let. Jedná se o největší festival dokumentárních filmů o lidských právech na světě. Festival přináší příběhy lidí z různých koutů planety a otevírá důležitá témata z oblasti lidských práv - jako například život v nedemokratických režimech, válečné konflikty nebo nejrůznější sociální témata. Vybrané filmy jsou určené pro diváky základních a středních škol. Po zhlédnutí filmu následují debaty, během nichž se mladí diváci dozví více o tématu filmu a mají možnost vyjádřit svůj názor. S tématy poté pracujeme i ve škole na hodinách občanské a etické výchovy.

Na začátku dubna nás čeká slavnostní událost – zápis do prvních tříd. Srdečně zveme všechny budoucí školáčky a jejich rodiče a těšíme se na setkání s vámi ve čtvrtek 4. 4. od 15.00 do 18.00 hodin.

Mgr. Marta Mrázková

Nejnovější články

Před velikonočními prázdninami se děti z 5. - 9. třídy vypravily do velmi temperamentní země ležící mezi dvěma oceány,
2. května se ve škole již potřetí uskuteční velké sportovní klání - Rychnovský atletický školní trojboj. Soutěžit se
Od začátku školního roku si třída 3. A dopisuje se 3. třídou z Mimoně. Každý žák má svého „dopisového“ kamaráda, s
Ve středu 10.4. jsme si nachystali pro rodiče velikonoční dílničku, a protože jsme chtěli rodiče překvapit, upekli jsme
Velikonoční dílna u Berušek měla velký úspěch. Přišly maminky, ale i dva tatínkové. Práce šla od ruky všem. Výrobky se
Základní škola a Mateřská škola, Rychnov u Jablonce nad Nisou, příspěvková organizace vyhlašuje dny ředitelského
Dne 8. 4. 2019 se vybraní žáci z 4. - 5. ročníků zúčastnili základního kola ve vybíjené na ZŠ Mozartova v Jablonci nad
Dne 1. 4. 2019 se výběr chlapců 3. – 5. ročníku zúčastnil turnaje 1. Jablonecké školní ligy v miniházené, který se
Ve čtvrtek 11.4. si Broučci a Včeličky naposledy zasportovali v naší rychnovské hale. Vzhledem k tomu, že se jednalo o
Ve středu 10.4. proběhla v odpoledních hodinách ve třídě Broučků tvořivá dílnička pro děti a rodiče. Sešli jsme se v
Opět jako každý měsíc mezi nás zavítá divadélko Koloběžka. Tentokrát nám zahrají Barevnou pohádku. Už se moc těšíme!
Změny ve vedení školy Ke dni 31. 3. 2019 rezignoval na svou funkci dosavadní ředitel Ing. Petr Sacher. Vedením

Kontakty

Základní škola a Mateřská škola, Rychnov u Jablonce nad Nisou, příspěvková organizace

  • Ředitelna: +420 488 880 942
  • Sborovna I. stupně: +420 488 880 945
  • Sborovna II. stupně: +420 488 880 943
  • Mateřská škola: +420 739 035 707
  • Školní jídelna: +420 488 880 944