Březen ve škole

02 duben 2019

Třetí měsíc roku začal příjemně – prázdninami. Po týdenním odpočinku děti i učitelé zas naplno naskočili do svých povinností. Kromě běžného školního programu bylo realizováno několik akcí, které stojí za zmínku. Jednou z nich je Předškolička. Připravily ji paní učitelky z prvního stupně. Během tří březnových pondělků pozvaly do školy budoucí prvňáčky, aby jim zábavnou formou předvedly něco málo z toho, co mohou ve škole očekávat. Na závěr malí školáčci dostali sladkou odměnu a své první „vysvědčení.“

Ve středu 13. 3. k nám zavítal pan Miroslav Procházka, zakladatel organizovaného dětského country tanečního hnutí. Strávil s námi v Besedě celé dopoledne a pod jeho vedením se zde vystřídaly všechny třídy malé školy. Dozvěděly se něco málo o historii country tanců a především si žáci sami country tance zatančili. Více o této akci se můžete dozvědět na našich stránkách.

Váženým návštěvníkem školy byla i paní Dagmar Sochorová - tisková mluvčí liberecké policie. Ta se dlouhodobě věnuje také prevenci kriminality a sociálně patologických jevů. Na naši žádost u nás uspořádala dvě přednášky. Jednu pro žáky čtvrtých tříd, druhou pro žáky třídy osmé. Čtvrťákům poradila, jak komunikovat s cizími lidmi a jak se chovat bezpečně na internetu. S osmáky téma bezpečného chování na sociálních sítích rozebírala více do hloubky, upozornila je na rizika, poradila, jak se chránit, a varovala před kyberšikanou.

Další březnovou akcí byl Den otevřených dveří. Uskutečnil se ve čtvrtek 14. 3. V tento den byly obě školní budovy otevřené pro všechny zájemce. Věnovali se jim ochotní průvodci – žáci deváté třídy, kteří návštěvníky prováděli po škole a zodpovídali jejich dotazy. K dispozici všem byli i učitelé a vedení školy. Se zájmem se setkaly ukázkové hodiny matematiky a češtiny v prvních třídách, zájemce přivítaly paní učitelky Posseltová a Bubeníková.

Na „Cestu do vesmíru“ se alespoň v rámci vzdělávacího programu Planetária IQlandie Liberec vydali žáci 5.B společně s paní učitelkou Němcovou. Exkurze měla za cíl upevnit vědomosti týkající se učiva o vesmíru.

S žáky sedmé a osmé třídy se paní učitelka Bambušková vypravila do Jablonce na festival dokumentárních filmů Jeden svět. Tento projekt navštěvujeme pravidelně již několik let. Jedná se o největší festival dokumentárních filmů o lidských právech na světě. Festival přináší příběhy lidí z různých koutů planety a otevírá důležitá témata z oblasti lidských práv - jako například život v nedemokratických režimech, válečné konflikty nebo nejrůznější sociální témata. Vybrané filmy jsou určené pro diváky základních a středních škol. Po zhlédnutí filmu následují debaty, během nichž se mladí diváci dozví více o tématu filmu a mají možnost vyjádřit svůj názor. S tématy poté pracujeme i ve škole na hodinách občanské a etické výchovy.

Na začátku dubna nás čeká slavnostní událost – zápis do prvních tříd. Srdečně zveme všechny budoucí školáčky a jejich rodiče a těšíme se na setkání s vámi ve čtvrtek 4. 4. od 15.00 do 18.00 hodin.

Mgr. Marta Mrázková

Nejnovější články

Žáci 4. A a 5. B společně s několika sedmáky navštívili začátkem června historickou vesničku v Ostré nad Labem, kde
Seznam dětí nastupujících do MŠ ve školním roce 2019/2020 bude vyvěšen v posledním týdnu srpna a v prvním týdnu v září
Ve středu 19.6. k nám do školky přišla moc milá návštěva. Zavzpomínat na školkový Indiánský den dorazily děti z 1.A a
V úterý 18.6. se změnila naše zahrada v indiánskou osadu. Všechny děti ze školky si oblékly indiánská trička a pokřikem
Berušky a Koťátka děkují prarodičům Kryštůfka a rodičům Ninušky za zakoupení bazénů, díky kterým děti mohou lépe
V pondělí 17. června k nám na zahradu školky zavítali rychnovští hasiči. Nejdříve nám zachránili doutnající školku a
V pondělí 17. 6. žáci 3. B odjeli do Turnova na plánovanou exkurzi na hvězdárnu. Dle předešlé domluvy si žáci prohlédli
V pátek 14. 6. se žáci 3.B vydali vlakem do Jablonného v Podještědí, kde se seznámili s historií místního kraje a
V rámci Rychnovských kulturních dní jsme v sobotu 25. května uspořádali akci na hřišti za "malou" školou. Tím vznikl
Vlakem jsme se vydali do Turnova, kde jsme navštívili profesionální hasičský záchranný sbor. Děti zde dostaly spoustu
Kvůli zpoždění autobusu nastala v pondělí změna trasy do Pasek nad Jizerou. Proto jsme si dlouhou cestu z Harrachova

Kontakty

Základní škola a Mateřská škola, Rychnov u Jablonce nad Nisou, příspěvková organizace

  • Ředitelna: +420 488 880 942
  • Sborovna I. stupně: +420 488 880 945
  • Sborovna II. stupně: +420 488 880 943
  • Mateřská škola: +420 739 035 707
  • Školní jídelna: +420 488 880 944