Březen ve škole

02 duben 2019

Třetí měsíc roku začal příjemně – prázdninami. Po týdenním odpočinku děti i učitelé zas naplno naskočili do svých povinností. Kromě běžného školního programu bylo realizováno několik akcí, které stojí za zmínku. Jednou z nich je Předškolička. Připravily ji paní učitelky z prvního stupně. Během tří březnových pondělků pozvaly do školy budoucí prvňáčky, aby jim zábavnou formou předvedly něco málo z toho, co mohou ve škole očekávat. Na závěr malí školáčci dostali sladkou odměnu a své první „vysvědčení.“

Ve středu 13. 3. k nám zavítal pan Miroslav Procházka, zakladatel organizovaného dětského country tanečního hnutí. Strávil s námi v Besedě celé dopoledne a pod jeho vedením se zde vystřídaly všechny třídy malé školy. Dozvěděly se něco málo o historii country tanců a především si žáci sami country tance zatančili. Více o této akci se můžete dozvědět na našich stránkách.

Váženým návštěvníkem školy byla i paní Dagmar Sochorová - tisková mluvčí liberecké policie. Ta se dlouhodobě věnuje také prevenci kriminality a sociálně patologických jevů. Na naši žádost u nás uspořádala dvě přednášky. Jednu pro žáky čtvrtých tříd, druhou pro žáky třídy osmé. Čtvrťákům poradila, jak komunikovat s cizími lidmi a jak se chovat bezpečně na internetu. S osmáky téma bezpečného chování na sociálních sítích rozebírala více do hloubky, upozornila je na rizika, poradila, jak se chránit, a varovala před kyberšikanou.

Další březnovou akcí byl Den otevřených dveří. Uskutečnil se ve čtvrtek 14. 3. V tento den byly obě školní budovy otevřené pro všechny zájemce. Věnovali se jim ochotní průvodci – žáci deváté třídy, kteří návštěvníky prováděli po škole a zodpovídali jejich dotazy. K dispozici všem byli i učitelé a vedení školy. Se zájmem se setkaly ukázkové hodiny matematiky a češtiny v prvních třídách, zájemce přivítaly paní učitelky Posseltová a Bubeníková.

Na „Cestu do vesmíru“ se alespoň v rámci vzdělávacího programu Planetária IQlandie Liberec vydali žáci 5.B společně s paní učitelkou Němcovou. Exkurze měla za cíl upevnit vědomosti týkající se učiva o vesmíru.

S žáky sedmé a osmé třídy se paní učitelka Bambušková vypravila do Jablonce na festival dokumentárních filmů Jeden svět. Tento projekt navštěvujeme pravidelně již několik let. Jedná se o největší festival dokumentárních filmů o lidských právech na světě. Festival přináší příběhy lidí z různých koutů planety a otevírá důležitá témata z oblasti lidských práv - jako například život v nedemokratických režimech, válečné konflikty nebo nejrůznější sociální témata. Vybrané filmy jsou určené pro diváky základních a středních škol. Po zhlédnutí filmu následují debaty, během nichž se mladí diváci dozví více o tématu filmu a mají možnost vyjádřit svůj názor. S tématy poté pracujeme i ve škole na hodinách občanské a etické výchovy.

Na začátku dubna nás čeká slavnostní událost – zápis do prvních tříd. Srdečně zveme všechny budoucí školáčky a jejich rodiče a těšíme se na setkání s vámi ve čtvrtek 4. 4. od 15.00 do 18.00 hodin.

Mgr. Marta Mrázková

Kontakty

Základní škola a Mateřská škola, Rychnov u Jablonce nad Nisou, příspěvková organizace

  • Ředitelna: +420 488 880 942
  • Sborovna I. stupně: +420 488 880 945
  • Sborovna II. stupně: +420 488 880 943
  • Mateřská škola: +420 739 035 707
  • Školní jídelna: +420 488 880 944