Červnový týden v Anglii očima našich žáků

13 září 2019

Naše největší obava před cestou do Anglie byla, do jaké hostitelské rodiny nás přidělí. Nakonec jsme byly mile překvapeny. Naše rodina měla psa a odrostlé děti, které už žily mimo domov. Paní byla velmi milá, hodně komunikativní a hned po příjezdu nám vše vysvětlila, provedla nás po okolí a ukázala nám „meeting point“, kde jsme další dny nastupovaly do autobusu. Každý večer jsme měly připravenou teplou a moc dobrou večeři a každé ráno několik variant snídaní. S rodinou jsme byly moc spokojené.

Markéta Šantavá, Daniela Vrbatová

 

Škola v Anglii byla moc fajn, není se čeho bát. Nejdříve jsme se s paní učitelkou seznámili. Naše hodiny byly velmi zábavné – například jsme kreslili létající auto podle vlastní fantazie a potom jsme anglicky celé třídě vysvětlili, k čemu slouží a jak se jmenuje. Také jsme si zopakovali určování času, bavili jsme se o památkách v Londýně... Velmi nás překvapilo, jak mile se k nám učitelé chovali.

Anna Kosáková, Eliška Kocourková

 

Druhý den po dopoledním vyučování jsme se vydali do města Salisbury. Město jsme si prošli, podívali jsme se na katedrálu s nejvyšší chrámovou věží v Británii a nakoupili suvenýry. Potom jsme autobusem přejeli ke Stonehenge. Kamenný útvar jsme celý dokola obešli a zevrubně nafotili. Moc se nám tam líbilo.  

Klára Hofrichterová, Adriana Zaoralová

 

Třetí den 19. června jsme se vydali do Beaulieu, což je obří zahrada s krásným starým palácem, který patří rodu Montagů. V areálu je velké muzeum se starými dopravními prostředky a automobily z Top Gearu. Po celém areálu jezdila jednokolejka, která měla dvě stanice. Celý den jsme si velmi užili a zakoupili jsme i suvenýry v místním obchodě.

Patrik Doubek, Karel Kudrna

 

Čtvrtý den 20. června odpoledne jsme se vydali na anglické pobřeží s branou Durdle Door a zálivem Lulworth Cove. Na kopci bylo hodně větrno, ale zato krásný výhled na moře. Cesta byla kamenitá, museli jsme jít opatrně. Výlet jsme zakončili ochutnávkou tradičního pokrmu - „fish and chips“

Kája Fučíková, Eliška Kyzyvátová

 

Poslední den jsme se vypravili do Londýna. Z London Eye jsme během půlhodinové jízdy viděli téměř celý Londýn s jeho pamětihodnostmi. Pěšky jsme se vydali k Buckinghamskému paláci a na Trafalgarské náměstí. Lodí jsme z centra Londýna přejeli na Greenwich, kde se u hvězdárny nachází nultý poledník. Tady naše putování končilo a zbývala jen dlouhá cesta domů.

Pavlína Melicharová, Anna Fantyšová   

 

Nejnovější články

Ve středu 23.10. se v MŠ koná ZELENINOVÝ DEN. Prosíme rodiče o příspěvek v podobě různých druhů zeleniny. Případné
Vzhledem k odstávce elektrické energie dne 25. 10. 2019 ve všech budovách ZŠ a MŠ  vyhlašuje ředitel  školy se
Tuto středu 9.10. se koná v mateřské škole "OVOCNÝ DEN". V tento den si děti přinesou do školky různé druhy ovoce
Pro nás pedagogy začíná nový školní rok poslední, tzv. přípravný týden srpnu, během kterého je nutné nachystat obě
V příloze naleznete seznam kroužků, které jsou otevřené ve školním roce 201-2020.
V pátek 27.9. byl pro děti na zahradě mateřské školy připraven houbový den. Ovšem hned ráno, si pro nás příroda
Ve čtvrtek 26. 9. se třída 4.A vydala do Jablonce nad Nisou do České mincovny, kde se zúčastnila slavnostní ražby mincí
Žáci 9. ročníku navštívili 16. a 23. září Informační a poradenské středisko Úřadu práce v Jablonci nad Nisou. V tomto
V rámci přestupu dětí z prvního na druhý stupeň probíhá většinou harmonizační pobyt či výlet, během kterého se mají
Od začátku října do konce května probíhají v naší MŠ zájmové kroužky pro předškoláky.   ÚTERÝ - hra na flétnu pod
Již v tento týden se promění zahrada v mateřské školy v houbařský ráj. Dopoledne plné soutěží a her čeká na děti tento
Ani tento školní rok na nás nezapomnělo Divadélko Koloběžka. Ve čtvrtek 26.9. nám přivezou pohádku "Oslíčku, otřes se!"

Kontakty

Základní škola a Mateřská škola, Rychnov u Jablonce nad Nisou, příspěvková organizace

  • Ředitelna: +420 488 880 942
  • Sborovna I. stupně: +420 488 880 945
  • Sborovna II. stupně: +420 488 880 943
  • Mateřská škola: +420 739 035 707
  • Školní jídelna: +420 488 880 944