Červnový týden v Anglii očima našich žáků

13 září 2019

Naše největší obava před cestou do Anglie byla, do jaké hostitelské rodiny nás přidělí. Nakonec jsme byly mile překvapeny. Naše rodina měla psa a odrostlé děti, které už žily mimo domov. Paní byla velmi milá, hodně komunikativní a hned po příjezdu nám vše vysvětlila, provedla nás po okolí a ukázala nám „meeting point“, kde jsme další dny nastupovaly do autobusu. Každý večer jsme měly připravenou teplou a moc dobrou večeři a každé ráno několik variant snídaní. S rodinou jsme byly moc spokojené.

Markéta Šantavá, Daniela Vrbatová

Škola v Anglii byla moc fajn, není se čeho bát. Nejdříve jsme se s paní učitelkou seznámili. Naše hodiny byly velmi zábavné – například jsme kreslili létající auto podle vlastní fantazie a potom jsme anglicky celé třídě vysvětlili, k čemu slouží a jak se jmenuje. Také jsme si zopakovali určování času, bavili jsme se o památkách v Londýně... Velmi nás překvapilo, jak mile se k nám učitelé chovali.

Anna Kosáková, Eliška Kocourková

Druhý den po dopoledním vyučování jsme se vydali do města Salisbury. Město jsme si prošli, podívali jsme se na katedrálu s nejvyšší chrámovou věží v Británii a nakoupili suvenýry. Potom jsme autobusem přejeli ke Stonehenge. Kamenný útvar jsme celý dokola obešli a zevrubně nafotili. Moc se nám tam líbilo.

Klára Hofrichterová, Adriana Zaoralová

Třetí den 19. června jsme se vydali do Beaulieu, což je obří zahrada s krásným starým palácem, který patří rodu Montagů. V areálu je velké muzeum se starými dopravními prostředky a automobily z Top Gearu. Po celém areálu jezdila jednokolejka, která měla dvě stanice. Celý den jsme si velmi užili a zakoupili jsme i suvenýry v místním obchodě.

Patrik Doubek, Karel Kudrna

Čtvrtý den 20. června odpoledne jsme se vydali na anglické pobřeží s branou Durdle Door a zálivem Lulworth Cove. Na kopci bylo hodně větrno, ale zato krásný výhled na moře. Cesta byla kamenitá, museli jsme jít opatrně. Výlet jsme zakončili ochutnávkou tradičního pokrmu - „fish and chips“

Kája Fučíková, Eliška Kyzyvátová

Poslední den jsme se vypravili do Londýna. Z London Eye jsme během půlhodinové jízdy viděli téměř celý Londýn s jeho pamětihodnostmi. Pěšky jsme se vydali k Buckinghamskému paláci a na Trafalgarské náměstí. Lodí jsme z centra Londýna přejeli na Greenwich, kde se u hvězdárny nachází nultý poledník. Tady naše putování končilo a zbývala jen dlouhá cesta domů.

Pavlína Melicharová, Anna Fantyšová