ŘÍJEN VE ŠKOLE

31 říjen 2019

Psát měsíční zprávy o dění ve škole je jako odstřihávat metr do konce školního roku. Říjen možná utekl ještě rychleji než září. Snad proto, že jeho začátek je ve znamení popouťového omámení a konec měsíce ukously podzimní prázdniny, které měly rychnovské děti ještě o den delší, protože 25. 10. 2019 bylo vyhlášeno ředitelské volno z důvodu odstávky elektrického proudu. To se ale netýkalo deváťáků, kteří měli již domluvenou návštěvu Senátu Parlamentu ČR a Muzea komunismu v Praze. Zajímavý program na den ředitelského volna nabídla žákům z 1. stupně také paní učitelka Stanislava Příhonská a zorganizovala pro ně exkurzi do Technického muzea v Liberci. Rodiče, pro něž je obtížné zajistit hlídání, tak měli o starost méně. 

V říjnu zahájilo svoji činnost 14 zájmových kroužků: sportovní - Florbal pro I.st., Florbal pro II. st., Gymnastika, Sportklub, Atletika hrou, Stolní tenis; jazykové - Angličtina pro 1. a 2. třídu, Anglická konverzace s rodilým mluvčím; hudební - Kytara, Zobcové flétny, Pěváček; dovednostní - Šikulové, Kouzelnický kroužek, Keramika.

V úterý 1. 10. proběhlo první zasedání žákovského parlamentu, kde se volení zástupci 4. - 9. tříd vyjadřují k dění ve škole a navrhují svá řešení k aktuálním problémům, kterých si všímají a které je právě trápí.

Celá škola se zapojila již podruhé do projektu 72 hodin. Jedná se o mládežnickou dobrovolnickou akci a je určena těm, kteří se nebojí přiložit ruku k dílu a pomoci svému okolí, přírodě nebo lidem. 1. a 2. třídy spolu s 3.A zkrášlily prostor před malou školou vysázením okrasných keřů, narcisů a krokusů, čtvrťáci zorganizovali pro předškoláky stopovanou - Cestu za pokladem, žáci pátých tříd připravili pro prvňáčky zábavné a sportovní úkoly, také chystají dárečky pro předškoláky, dárky vyrábějí i žáci 3.A, ty však budou určeny seniorům.

V několika třídách proběhly v říjnu harmonizační programy - 4.A spala ve škole, 6. třídy navštívily Jump arénu, žáci 5. B strávili víkend v Kořenově, kde se tužil třídní kolektiv a zárověň probíhal výukový program na téma lidské tělo.

Žáci naší školy se také zúčastnili externích výukových akcí - 4.A se zapojila do ekologického programu Mikrosvět rostlin a pokračovala v rozjetém projektu České spořitelny Abeceda peněz, jež vyvrcholí 6. 12. 2019 mezi 15. a 17. hodinou na jabloneckém Mírovém náměstí Dětským jarmarkem. V hlavní roli zde budou právě naši čtvrťáci, kteří tak zúročí svou tříměsíční práci. Osmá třída navštívila jablonecké Muzeum skla a bižuterie, kde absolvovala vzdělávací program Sametová třicítka, připomínající letošní výročí sametové revoluce. 

Osmáci se zúčastnili jabloneckého veletrhu vzdělávání Ámos a projektu Živá knihovna povolání, protože příští rok to budou oni, kdo se bude zabývat otázkou Co dál? Deváťáci jsou právě ve víru zmíněných událostí, a proto navštívili veletrh EDUCA MY JOB Liberec 2019, kde se mohli seznámit s konkrétními studijními i pracovními příležitostmi v Libereckém kraji, Euroregionu Nisa, České republice a zahraničí.

Pro nás pedagogy byl říjen ve znamení zavádění elektronické žákovské knížky a seznamováním se s jejími možnostmi.

Říjen skončil a ve škole se zamýšlíme nad přípravou vánočních besídek a dalších prosincových záležitostí. Vánoce totiž pomalu přicházejí...Ještě že máme ten listopad!

Petra Peterková

Nejnovější články

V úterý 12. 11. proběhlo na Smržovce okresní finále dívek 8. a 9. ročníku. Děvčata z Rychnova sehrála 3 zápasy a
V pátek 15. 11. si třeťáci ve školní družině zahráli na kuchtičky a kuchaře a společně s paní vychovatelkou Luckou
Ve středu 13. 11. nás v Rychnově navštívila agentura Pernštejni s programem k 500. výročí úmrtí Leonarda da Vinci.
Andílek nebo čertík? Ve čtvrtek 5.12. bude ve školce čertovskoandělský den. Je jen na vás, jestli dorazíte do tříd jako
Ve středu 20.11. bude v celé školce probíhat "pyžamkový den". Moc se na něj těšíme, protože strávíme celý den v
Zavírací špendlík Nesmyslík si nedá pokoj a stále Krejčíka Honzu zlobí. Když už je všeho toho zlobení až příliš, zavolá
Vánoce jsou téměř za dveřmi a rodiče mají možnost načerpat vánoční atmosféru při společném tvoření s dětmi. Vyrobte
Dne 5. 11. 2019 se výběr dívek 4. – 5. ročníku zúčastnil okresního kola Poháru základních škol ve florbalu, které se
Dne 4. 11. 2019 se výběr chlapců 2. – 5. ročníku zúčastnil turnaje 1. Jablonecké školní ligy v miniházené, který se
Již o letních prázdninách jsem třídu 4. A přihlásila do programu České spořitelny - Abeceda peněz
Ve čtvrtek 24. 10. 2019 žáci 3. A navštívili místní knihovnu – někteří do knihovny chodí pravidelně, pro jiné je
Ve středu 23. 10. se družina vypravila na stráň nad Rychnovem pouštět draky. Počasí přálo, draci létali a děti si

Kontakty

Základní škola a Mateřská škola, Rychnov u Jablonce nad Nisou, příspěvková organizace

  • Ředitelna: +420 488 880 942
  • Sborovna I. stupně: +420 488 880 945
  • Sborovna II. stupně: +420 488 880 943
  • Mateřská škola: +420 739 035 707
  • Školní jídelna: +420 488 880 944