Vernisáž fotek a návrhů loga

23 únor 2020

V červnu 2019 měli žáci naší školy možnost se opětovně účastnit společného pobytu v Anglii, seznámit se s kulturou, památkami, přírodou a životem anglických rodin, ověřit si a prohloubit znalosti angličtiny v praxi a pod vedením anglických lektorů. Aby se mohli žáci podělit s ostatními o krásné zážitky a současně společně na pobyt v jižní Anglii a v Londýně zavzpomínat, vzešel nápad uspořádat z pobytu veřejnou výstavu fotografií v prostorách Městského úřadu v Rychnově. Žáci vybrali své nejlepší fotky, trochu někde zakouzlil photoshop, ale jen malinko a za výsledek by se jistě nemusel stydět ani zkušený fotograf.

Žáci 8. a 9. třídy si při té příležitosti vyzkoušeli, jak se taková výstava instaluje, že je potřeba, aby fotky v rámech visely rovně, že se musí vzdálenost jednotlivých rámů pečlivě vyměřit a dodržet, aby byly všechny ve stejné výšce, vytvořit popisky nebo i takovou maličkost, jako že skla se musí řádně vyleštit. Výstavu fotografií doplnily nejúspěšnější návrhy loga školy a v rámci programu vernisáže, která proběhla dne 6. 12. s kulturní vsuvkou žáků Marka Hofrichtera a Tondy Žabky z 8. třídy, bylo vybráno nejúspěšnější logo školy a vedením školy byla předaná autorovi odměna.

Mgr. Eva Žižková

Kontakty

Základní škola a Mateřská škola, Rychnov u Jablonce nad Nisou, příspěvková organizace

  • Ředitelna: +420 488 880 942
  • Sborovna I. stupně: +420 488 880 945
  • Sborovna II. stupně: +420 488 880 943
  • Mateřská škola: +420 739 035 707
  • Školní jídelna: +420 488 880 944