Vánoční charitativní akce - Krabice od bot, Ježíškova vnoučata

28 prosinec 2020

Těšení se na dárky, radost, mlsání sladkostí. To jsou atributy, které k dětskému vnímání adventu jistě patří. My dospělí k tomu ještě přidáváme předvánoční shon a únavu ze všeho toho zařizování. O to cennější je možnost na chvíli se zastavit, třeba i prostřednictvím charitativního projektu.

Letos se do vánoční charity zapojily třídy 6.B a 7.B. Šesťáci si vybrali charitativní projekt Krabice od bot, v rámci kterého připravili dva vánoční dárky – jeden pro kluka, druhý pro dívku v jejich věku. Dárečky pak byly předány do sběrného místa Diakonie Českobratrské církve evangelické, která zajišťuje jejich doručení potřebným dětem. Sedmáci plnili konkrétní přání seniora zapojeného do akce Ježíškova vnoučata. Pan Jiří si přál pochutnat na  dobré bonboniéře, kterou mu společně s dalšími sladkostmi a osobním dopisem sedmáci zaslali do domova pro seniory ve Stráži pod Ralskem.

Děkujeme všem dětem, které se do přípravy dárků zapojily, a samozřejmě i jejich rodičům za pomoc. 

Dáša Bambušková, Eva Lancová

Kontakty

Základní škola a Mateřská škola, Rychnov u Jablonce nad Nisou, příspěvková organizace

  • Ředitelna: +420 488 880 942
  • Sborovna I. stupně: +420 488 880 945
  • Sborovna II. stupně: +420 488 880 943
  • Mateřská škola: +420 739 035 707
  • Školní jídelna: +420 488 880 944