Výletování třídy 6.A

01 červenec 2021

Vzhledem k tomu, že učení již bylo dost, proběhly poslední červnové dny pro šesťáky ve znamení výletů.

Ve středu 23. června 2021 jsme se vydali na pěší výlet, jehož cílem byla nedaleká rozhledna Císařský kámen. Výpravu jsme odstartovali u naší školy, prošli jsme kolem přírodního koupaliště, odtud pak přes obec Rádlo a její osadu Milíře až k rozhledně Císařský kámen.

Poté, co jsme úspěšně zdolali 112 schodů na tuto věžovitou stavbu, naskytl se nám nádherný výhled nejen na města Liberec a Jablonec nad Nisou, ale i na Ještědský hřbet, Jizerské hory, Krkonoše či na Český ráj s Troskami. U žulového bloku pod rozhlednou, který připomíná tamější návštěvu císaře Josefa II., jsme se pak společně vyfotili. Naši „malí“ turisté si zaslouží velikou pochvalu, neboť zvládli ujít bezmála 12 kilometrů. 

V pondělí 28. června jsme se vlakem vypravili do blízkého Liberce. Naším cílem byla tentokrát liberecká iQLANDIA s planetáriem. Zde jsme zhlédli film nazvaný Planety, který nás prostřednictvím jedinečných animací seznámil nejen se vznikem sluneční soustavy, ale také s jednotlivými planetami. Nelze opomenout ani promítání snímků noční oblohy se souhvězdími. Po skončení pořadu jsme se občerstvili v místní restauraci. Následně jsme si prohlédli expozice, v nichž byly k vidění stovky interaktivních exponátů, které jsme měli možnost vyzkoušet. Někteří žáci se projeli po planetě Mars vesmírným vozítkem Mars Rover, zatímco jiní usedli do gyroskopu, a tak zažili výcvik astronautů.

Teď už zbývá jenom předat vysvědčení a prázdniny můžou začít. Hurá!

Za 6.A Mgr. Jakub Janata, Mgr. Lucie Javůrková a Eva Lancová

Kontakty

Základní škola a Mateřská škola, Rychnov u Jablonce nad Nisou, příspěvková organizace

  • Ředitelna +420 604 203 451
  • Sborovna I. stupně +420 731 129 715
  • Sborovna II. stupně +420 731 129 808
  • Klubík +420 731 129 550
  • Mateřská škola +420 739 035 707
  • Školní jídelna +420 733 745 990