IV. ročník RAŠTu

02 červenec 2021

Po roční přestávce jsme se opět mohli vrátit k již tradičním atletickým závodům naší školy - RAŠTu - Rychnovskému atletickému školnímu trojboji. V pátek 25. 6. se uskutečnil již počtvrté. Minulý rok kvůli covidové situaci a vládním opatřením proběhnout nemohl a tentokrát jsme se pro změnu obávali, jestli nám ho nezkazí počasí. Předpověď nevypadala zrovna slibně. Nakonec nedošlo k nejhoršímu a závody se mohly uskutečnit. Chvílemi sice drobně mrholilo, ale to nám na sportovním nadšení nijak neubralo, nejsme přece z cukru.

Všichni žáci z prvního stupně se sešli se svými učitelkami ráno na hřišti za malou školou. Zde je přivítal pan ředitel a připomenul jim organizační a sportovní pravidla. Všichni společně jsme si zazpívali hymnu Asociace školních sportovních klubů - Sportuj ve školena rozcvičení jsme si zaběhali v Lipové ulici a pak už se každý sám za sebe snažil podat nejlepší výkon ve třech disciplínách: běhu na 50 metrů, hodu medicinbalem a skoku do dálky.

Na jednotlivých stanovištích pomáhali učitelé, asistentky i pan ředitel, ale pro tentokrát měly všechno na povel hlavní organizátorky a lektorky školního atletického klubu - Iva Šreková a Lucie Krouzová.

V pondělí 28. 6. ráno jsme se sešli za školou k vyhlášení výsledků. Nejúspěšnější tři sportovci a sportovkyně z každého ročníku dostali diplom, drobnou odměnu a zasloužený potlesk. Podrobné výsledky naleznete v příloze - výsledková listina.

Věříme, že nejen oni, ale i ostatní děti, budou pokračovat ve sportovních aktivitách. A je jedno, jestli si vyberou atletiku nebo něco jiného. Důležité je, aby se děti pohybovaly a zvolený sport jim dělal radost, i když v něm třeba nikdy nebudou stát na stupních vítězů. Ale získají jiné dary - fyzickou kondici, kamarády a spoustu zábavy. 

Mgr. Marta Mrázková

Kontakty

Základní škola a Mateřská škola, Rychnov u Jablonce nad Nisou, příspěvková organizace

  • Ředitelna +420 604 203 451
  • Sborovna I. stupně +420 731 129 715
  • Sborovna II. stupně +420 731 129 808
  • Klubík +420 731 129 550
  • Mateřská škola +420 739 035 707
  • Školní jídelna +420 733 745 990