Lyžák 2018

19 únor 2018

Lyžařský výcvik, který naše škola pořádá každý rok pro žáky druhého stupně, se opět konal v areálu Paseky nad Jizerou, v termínu 5. – 9. 2. 2018.

Pondělní program začal hned po příjezdu, když se žáci ubytovali a převlékli do sportovního. Společně jsme vyrazili na kopec a prověřili základní dovednosti na sjezdovkách i snowboardu. Večer byli žáci seznámeni s technikou údržby a mazání běžeckých lyží a zopakovali si zásady bezpečnosti na svahu.

V úterý jsme celý den věnovali technice lyžování – dopoledne na sjezdovkách a odpoledne na běžkách. Zvláště běžky byly pro mnohé velký oříšek, ale hodinová dřina byla korunována úspěchem. Všichni nakonec zvládli ujet několik metrů bez pádu a někteří si troufli i na záludné stoupání do kopce či dechberoucí sjezd z kopečku. ;-)

Středa prověřila náš výcvik na běžkách a žáci se vydali na celodenní výlet na Štěpánku (cca 8 km), kde jsme se občerstvili a posilnili na cestu zpět. Návrat po modré sjezdovce byl vrcholem našeho běžkařského snažení.

Čtvrtek a pátek už proběhl ve znamení zdokonalování sjezdařských dovedností. Kromě sportovních aktivit absolvovali žáci přednášku profesionálního hasiče, stezku odvahy, štafetu tříd na sněžnicích a závěrečný večerní výšlap na zmrzlinový pohár. No a v pátek po obědě se všichni unavení, ale spokojení vydali na cestu domů.

Zbývá už jen dodat: „Sportu zdar a lyžování zvlášť!“

Mgr. Radka Houfková