Masopust a Den naruby

21 únor 2018

Během posledního měsíce se na malé škole konaly dva netradiční dny. Ten první z nich se uskutečnil po rozdání pololetního vysvědčení – 1. února a nazvali jsme ho Den naruby. A jak už název napovídá, tento den bylo u nás vše naruby. Každá třída to pojala po svém, ale jedno bylo všem společné. Vědomosti tentokrát předávaly svým spolužákům i nám dospělým samy děti. A pro větší zábavu jsme naruby oblékli i oblečení.

A protože k únoru již tradičně patří masopust a karneval, chtěli jsme si tento lidový obyčej připomenout i u nás ve škole a uspořádali jsme 21. 2. Den masek. První dvě hodiny všichni vypadali ještě obyčejně a nic nenasvědčovalo tomu, že během velké přestávky školu zaplaví princezny, kovbojové, víly, sportovci, duchové, vojáci a piráti, různá malá i velká zvířata, čerti, kašpárci a další postavičky. Nejprve se vydali ven a po venkovním řádění, kdy se masky jaksepatří vyběhaly, usedli žáčci do školních lavic a ještě chvíli se učili. Na závěr ale učení vystřídaly soutěže a tance. Karnevalového veselí si všichni užili dosyta a nejvíce ti nejmenší. Ti pokračovali v karnevalovém reji a veselých hrátkách ještě odpoledne v družině.

 

Mgr. Marta Mrázková

Nejnovější články

Úvod Tento program je v souladu s dokumentem Strategie prevence sociálně patologických jevů u dětí a mládeže
Zápis dětí do 1.tříd - ZŠ Rychnov u Jablonce nad Nisou Datum: 11.dubna 2018 od 15:00 do 18:00 hodin Místo: Budova
V letošním školním roce probíhá již 44. ročník Olympiády v českém jazyce, které se pravidelně účastní i naši žáci.
Během posledního měsíce se na malé škole konaly dva netradiční dny. Ten první z nich se uskutečnil po rozdání
Letos jsme opět neodolali milému pozvání na masopustní rej a v sobotu 17. 2. jsme se s turistickým kroužkem vydali do
V úterý 30. ledna vyrazil devátý ročník do Železného Brodu navštívit chemické laboratoře SUPŠS. Žáci pracovali ve
Lyžařský výcvik, který naše škola pořádá každý rok pro žáky druhého stupně, se opět konal v areálu Paseky nad Jizerou,
Žáci 3.B si v hodinách čtení nacvičili krátkou pohádku nazvanou Rukavička. Při hodině pracovních činností a výtvarné
Malí turisté se v sobotu 20. 1. vydali vlakem do Liberce. Naplánovali jsme si výlet na Ještěd. Mnozí ještě vůbec
Dne 8. 1. 2018 se výběr dívek 5. ročníku zúčastnil krajského finále Poháru základních škol ve florbalu Čeps cup, které
Podívejte se, jak děti z 1.B prožily vánoční besídku. 
Díky projektu ATLETIKA PRO RADOST dostal náš atletický kroužek nové pomůcky: pěnové překážky a nástavce, žíněnku pro

Kontakty

Základní škola a Mateřská škola, Rychnov u Jablonce nad Nisou, příspěvková organizace

  • Ředitelna: +420 488 880 942
  • Sborovna I. stupně: +420 488 880 945
  • Sborovna II. stupně: +420 488 880 943
  • Mateřská škola: +420 739 035 707
  • Školní jídelna: +420 488 880 944