Masopust a Den naruby

21 únor 2018

Během posledního měsíce se na malé škole konaly dva netradiční dny. Ten první z nich se uskutečnil po rozdání pololetního vysvědčení – 1. února a nazvali jsme ho Den naruby. A jak už název napovídá, tento den bylo u nás vše naruby. Každá třída to pojala po svém, ale jedno bylo všem společné. Vědomosti tentokrát předávaly svým spolužákům i nám dospělým samy děti. A pro větší zábavu jsme naruby oblékli i oblečení.

A protože k únoru již tradičně patří masopust a karneval, chtěli jsme si tento lidový obyčej připomenout i u nás ve škole a uspořádali jsme 21. 2. Den masek. První dvě hodiny všichni vypadali ještě obyčejně a nic nenasvědčovalo tomu, že během velké přestávky školu zaplaví princezny, kovbojové, víly, sportovci, duchové, vojáci a piráti, různá malá i velká zvířata, čerti, kašpárci a další postavičky. Nejprve se vydali ven a po venkovním řádění, kdy se masky jaksepatří vyběhaly, usedli žáčci do školních lavic a ještě chvíli se učili. Na závěr ale učení vystřídaly soutěže a tance. Karnevalového veselí si všichni užili dosyta a nejvíce ti nejmenší. Ti pokračovali v karnevalovém reji a veselých hrátkách ještě odpoledne v družině.

Mgr. Marta Mrázková