Prevence školních úrazů v ZŠ Rychnov

12 duben 2018

Jedním z mnoha úkolů pedagogů a vedení školy je prevence školních úrazů žáků. Přestože počet žáků školy neustále roste (za posledních 9 let se téměř zdvojnásobil), podařilo se počet úrazů, které souvisí se školní výukou, poměrně výrazně snížit. Provedla se revize a úpravy pokynů pro pořádání lyžařských kurzů a mimoškolních akcí a posílil se dohled nad žáky v době přestávek.

Tyto změny se pozitivně odrazily na počtu školních úrazů a rovněž na jejich závažnosti. Pro objektivitu je třeba uvést, že se na počtu úrazů odráží průběh zimních měsíců (zda se koná LVK a část úrazů jsou také pády na kluzkém podkladu a následek koulování).

V této naší snaze chceme pokračovat i nadále, protože zajištění bezpečnosti je jednou z priorit školy.

Ing. Petr Sacher – ředitel ZŠ a MŠ