ZŠ a MŠ Rychnov pořádá o jarních prázninách příměstský tábor

ZÁBAVNÉ JARNÍ PRÁZDNINY

KDY: 9.3.-13.3.2020

ČAS: 8:00 – 16:00 hodin

CENA: 550,- Kč (cena zahrnuje pedagogický dohled, materiál, jízdenky, vstupy, obědy a pitný režim)

Vážení rodiče a přátelé školy, srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří

Koná se ve středu 4. 3. 2020 od 8.00 do 16.00.

Vašimi průvodci budou žáci 9. třídy. Budete moci zhlédnout prostory obou školních budov, nahlédnout do učeben a také navštívit ukázkové hodiny českého jazyka a matematiky v prvních třídách.

Vzhledem k odstávce elektrické energie dne 25. 10. 2019 ve všech budovách ZŠ a MŠ  vyhlašuje ředitel  školy se souhlasem zřizovatele na tento den ředitelské volno.

V příloze naleznete seznam kroužků, které jsou otevřené ve školním roce 201-2020.

V příloze naleznete seznam nabízených kroužků ve školním roce 2019 -2020.

Během září se přihlašujte u třídních učitelů.

Kroužky se rozeběhnou od října 2019.

Výrobky pro ptáčky.

Školní družina se zapojila do soutěže, kterou vyhlásily SCVK a výsledkem jsou tyto krásné výrobky – krmítko a budka pro ptáčky.

Picknick - English lesson

Picknick

S výukou angličtiny ve 4. A a 5. A jsme se rozloučili piknikem na školní zahradě. Děti připravily občerstvení, paní učitelka zajistila limonádu a společně jsme si naši poslední hodinu báječně užili.

Marta Mrázková

Poděkování - Dobrý Anděl

Vážení rodiče,

chtěli bychom Vám poděkovat za spolupráci ve školním roce 2018/19, za Vaši vstřícnost a ochotu. Vaší pomoci si velmi vážíme.

Ať už se jedná o personální pomoc při výletech, pomoc s dopravou kol či zavazadel , finanční podporu , pečení dobrůtek nebo jakoukoliv jinou součinnost při pořádávání našich akcích.

Jenom díky Vám jsme mohli dobročinné nadaci Dobrý anděl přispět v tomto školním roce částkou 20 850 Kč. Jsme Vám vděčni i za poskytování zpětné vazby. Je pro nás důležité znát Vaše názory.

Děkujeme a těšíme se na spolupráci i v roce příštím.

V pátek 24. 5. se 4. A  vydala s pracovní náladou a zahradnickým náčiním na náměstí, aby pomohla při osázení městských ozdobných truhlíků.

Věříme, že když se na květinové výzdobě děti podílejí, jsou k ní nejen všímavější, ale také si jí více váží.

A navíc zjistily, že je to sázení a následné pozorování, jak se "jejich" kytičkám daří, vlastně i baví.

Dny prevence DDH

V úterý  21. 5.   se  5. B   účastnila  akce  na Dětském dopravním  hřišti v Jablonci  nad  Nisou, nazvané

„Dny   prevence  DDH „ .   Žáci  postupně  procházeli    5  stanovišť, kde  se seznamovali s některými  složkami IZS    a jejich  činností (  např.  Vězeňská  služba  ČR,  Červený  kříž, Městská  policie,  Sbor

dobrovolných  hasičů……….)  Děti  si  tak  mohly  zblízka   prohlédnout  např.  vnitřek  hasičské vozu, osahat  zbraně    vězeňské  služby, dozvědět  se  zajímavé  informace, vyzkoušet  si  na  figuríně  masáž

srdce, procvičit  se v dopravních  značkách  či  znalostech  bezpečnosti  silničního  provozu.