Návštěva kamarádů v Mimoni

Od začátku školního roku si třída 3. A dopisuje se 3. třídou z Mimoně. Každý žák má svého „dopisového“ kamaráda, s kterým si pravidelně píše v hodinách českého jazyka.

Turnaj chlapců ve vybíjené

Dne 8. 4. 2019 se vybraní žáci z 4. - 5. ročníků zúčastnili základního kola ve vybíjené na ZŠ Mozartova v Jablonci nad Nisou.

1.Jablonecká školní liga v miniházené

Dne 1. 4. 2019 se výběr chlapců 3. – 5. ročníku zúčastnil turnaje 1. Jablonecké školní ligy v miniházené, který se uskutečnil v Městské sportovní hale v Jablonci nad Nisou. Turnaj tvořily 2 kategorie – 1. až 3. ročník a 4. až 5. ročník. Turnaj kategorie 1. až 3. ročník byl pro naše chlapce úspěšnější.

Tradiční vycházka za bledulemi

Ve středu 3. 4. se žáci z 1.A a 1.B vydali na každoroční přírodovědnou vycházku za bledulemi na Košovy.

M. Bubeníková, R. Posseltová

Březen ve škole

Třetí měsíc roku začal příjemně – prázdninami. Po týdenním odpočinku děti i učitelé zas naplno naskočili do svých povinností. Kromě běžného školního programu bylo realizováno několik akcí, které stojí za zmínku. Jednou z nich je Předškolička. Připravily ji paní učitelky z prvního stupně. Během tří březnových pondělků pozvaly do školy budoucí prvňáčky, aby jim zábavnou formou předvedly něco málo z toho, co mohou ve škole očekávat. Na závěr malí školáčci dostali sladkou odměnu a své první „vysvědčení.“

Ve středu 20. března navštívila 5.B sekci Planetária v IQlandii v Liberci. Na dopoledne jsme měli připravený program „Cesta do vesmíru a zase zpátky“ a film „Astronaut“. Díky moderním technologiím a tvůrčí práci lektorů byly oba projekty velmi vydařené a obohatily tak učivo věnující se tematice vesmíru. Vrátili jsme se spokojeni a ve školní jídelně nás čekal chutný oběd.

Žáci 5.B a Mgr. Alena Němcová, Andrea Velclová – asistent pedagoga

Turisté v maskách

V sobotu 16. 3. se turistický kroužek zúčastnil tradičního Masopustu v Huti. Na základě opětovného srdečného pozvání jsme tuto vesnickou zábavu navštívili již potřetí. Účastníci masopustního reje přišli v tradičních i originálních maskách. K vidění byl například medvěd s medvědářem, selka, Krakonoš, tučňáci a další. Strach naháněla velká i malá smrtka. I přesto, že bylo značné chladno, nepršelo a masopust se zdařil.

Mgr. Hana Zemínová, Mgr. Miluše Bubeníková

COUNTRY TANCE

Středa 13. 3. proběhla na malé škole ve znamení tanců. A to tanců, které v podobě, jakou známe dnes, mají původ v Apalačských horách v Severní Americe. Říkáme jim country tance. Naše děti s nimi přijel seznámit pan Miroslav Procházka – zakladatel organizovaného dětského country tanečního hnutí a dlouholetý prezident Českomoravské asociace dětských country tanečních skupin. Dnes pan Procházka učí nebo porotcuje po celé Evropě. 13. března zavítal se svým programem i k nám.

Turisté v Železném Brodě

Svůj únorový výlet uskutečnili malí turisté v sobotu 23. 2. V mrazivém, ale slunečném ránu jsme nejdříve dojeli autobusem do Kokonína a odtud pěšky došli na Maršovice. Dále jsme pokračovali autobusem na Železný Brod. Po cestě jsme se kochali krásnými výhledy na Kronoše, Černou Studnici, Kozákov a Český ráj. Při sjíždění z Těpeř se nám odkryl krásný pohled na údolí Jizery a na Železný Brod, což byla naše cílová stanice.

Přehazovaná smíšených týmů

Dne 20. 2. 2019 se výběr dívek a chlapců 4. – 5. ročníku zúčastnil okresního finále v přehazované SLZŠ Junior, které se uskutečnilo v tělocvičně ZŠ Liberecká v Jablonci nad Nisou.