Děti z družiny si užívají sníh

Leden se ve školní družině nesl v duchu zimních radovánek. Děti stavěly sněhuláky a jezdily na bobech a ježdících. Doufáme, že nám sníh dlouho vydrží.

Zdena Fantyšová, vychovatelka ŠD

Foto: Renata Štekerová a Lucie Krouzová

Ptačí krmítka – výrobky 2.A

Je zima, sněží. Konečně nastal všemi dětmi očekávaný čas zimních radovánek. Bobování, sáňkování, stavění sněhuláků - to vše k dětským zimním hrám patří. Nastal ale také drsný čas pro volně žijící zvířata, především pro ptáčky. Na téma život zvířat v zimě a jejich přikrmování diskutovali žáci 2.A v hodinách prvouky. Rozhodli se, že zvířátkům pomohou a podle návodu vyrobí jednoduché krmítko pro ptáčky.

V týdnu před prázdninami jsme v jednotlivých odděleních školní družiny nachystali vánoční dílničky. Každá z vychovatelek si připravila výrobek, který s dětmi vytvořila. Jako třešničku na dortu si děti ozdobily perníčky, které pro nás napekla kolegyně Lucie Krouzová.

Text: Zdena Fantyšová

Foto: Renata Štekerová

Den domácích mazlíčků ve 2. B

V pátek 11. 12. proběhl ve 2. B den domácích mazlíčků. Děti si přinesly fotografie svých zvířátek a některé vzaly své mazlíčky přímo do třídy. 2. B se tak proměnila na mini zoo se dvěma morčátky, jedním křečkem, zakrslým králíčkem a dvěma užovkami červenými. Ochotní rodiče zapojili do výuky i psí kamarády. V domluvený čas pejsky přivedli ke škole a děti se s nimi mohly seznámit.

Přestože podmínky pro konání různých žákovských soutěží nejsou v současné době příznivé, Olympiády v českém jazyce i literární soutěže se naši žáci letos opět zúčastnili.

Těšení se na dárky, radost, mlsání sladkostí. To jsou atributy, které k dětskému vnímání adventu jistě patří. My dospělí k tomu ještě přidáváme předvánoční shon a únavu ze všeho toho zařizování. O to cennější je možnost na chvíli se zastavit, třeba i prostřednictvím charitativního projektu.

Uzavření škol od 18. 12. 2020

Vážení rodiče, milí žáci,

vzhledem k rozhodnutí MŠMT dochází k prodloužení vánočních prázdnin i na pondělí (21. 12.) a úterý (22. 12.) 2020. Žáci tedy jdou do školy naposledy v pátek 18. 12. 2020. Zahájení lednové výuky je naplánováno na pondělí 4. 1. 2021. V jakém režimu děti do školy budou docházet, záleží na protiepidemických opatřeních. Prosím sledujte webové stránky školy.

Listopadové zprávy “ze školy”

Listopad nás všechny školou povinné zastihl doma. Tedy na distanční výuce. Po jarním překvapení, rozpacích a experimentech jsme nyní na distanční výuku všichni připraveni daleko lépe. Jak učitelé, tak žáci. Obě skupiny už vědí, co se osvědčilo, co lze dělat jinak a co je naopak lepší opustit. Všichni vyučující již pracují s novými programy pro výuku (používáme Google učebny) a po počátečních rozpacích a obavách se naplno rozeběhlo i vyučování prostřednictvím videokonferencí neboli on-line hodin. Ty realizujeme prostřednictvím nástroje Google Meet. Musíme poděkovat všem dětem a jejich rodičům, pro které nebylo jistě vždy snadné vstřebat technické požadavky na on-line výuku. Především u malých dětí z prvního stupně bychom on-line hodiny bez technické podpory vás, rodičů jen těžko realizovali. Výsledek nás mile překvapil. On-line hodin se až na malé výjimky účastnily všechny děti.

Slohové práce čtvrťáků

Hrát si se slovy, větami, vymýšlet příběhy...i to patří k hodinám češtiny. Jak si se známými rčeními poradily čtvrďandy a jaké příběhy vymyslely, se můžete podívat v přílohách. Naleznete zde texty Adélky Štrynclové, Zuzky Vinšové a Lucky Honců.

Říjnové zprávy ze školy

Píšu článek v období silných emocí, jakými jsou strach, nedůvěra a hlavně nejistota, co se v dalších dnech a týdnech bude dít.

Naštěstí je škola místem, kde víme (alespoň rámcově), co nás čeká a nemine. Teď to jsou prodloužené jednotýdenní podzimní prázdniny a potom buď přijdou děti do školy, nebo bude pokračovat distanční výuka, která byla nařízena od 14. 10. 2020.

Do té doby se stihla vrátit 8. třída z karantény (všichni žáci měli testy negativní), první třídy si vyšly 2. 10. na dopolední výlet za dravci, ve středu 7. 10. se sešel školní parlament a v pátek 9. 10. obě 5. třídy navštívily jablonecké dopravní hřiště.