Vernisáž fotek a návrhů loga

V červnu 2019 měli žáci naší školy možnost se opětovně účastnit společného pobytu v Anglii, seznámit se s kulturou, památkami, přírodou a životem anglických rodin, ověřit si a prohloubit znalosti angličtiny v praxi a pod vedením anglických lektorů.

Aby se mohli žáci podělit s ostatními o krásné zážitky a současně společně na pobyt v jižní Anglii a v Londýně zavzpomínat, vzešel nápad uspořádat z pobytu veřejnou výstavu fotografií v prostorách Městského úřadu v Rychnově. Žáci vybrali své nejlepší fotky, trochu někde zakouzlil photoshop, ale jen malinko a za výsledek by se jistě nemusel stydět ani zkušený fotograf.

LEDEN

To nám ale ten čas letí,

už tu máme pololetí!

Sotva skončila vánoční dárková nadílka, začalo se nadělovat ve škole - uzavírala se klasifikace za I. pololetí školního roku 2019/2020. Leden je výjimečný měsíc, co se týká zájmu žáků o studium! Někteří dokonce chtějí dobrovolně psát písemné práce a nebo prosí o přezkoušení.

Okresní finále v přehazované

Dne 17. 2. 2020 se výběr dívek a chlapců 4. – 5. ročníku zúčastnil okresního finále v přehazované, které se uskutečnilo v Městské sportovní hale v Jablonci nad Nisou. Každé utkání se hrálo na dva sety.

LYŽAŘSKÝ KURZ

První únorový týden se naše skupina odvážlivců vydala na lyžařský výcvik do Pasek nad Jizerou.

Legrace začala již v autobuse, kdy žáci starších ročníků, jak je již každoroční tradicí, bavili své spolužáky pouštěním nejrůznějších písní.

Krátce po vybalení věcí a upřesnění všech informací se šlo na svah. Počasí nám první den příliš nepřálo, ale ani to nás neodradilo, abychom si lyžovačku pořádně užili.

Třeťáci opět napekli dobroty

A máme tady další družinové pečení. Tentokrát se třeťáčci pod vedením p. vychovatelky Krouzové pustili do výroby perníkových mufinů. Voněly a vypadaly tak lákavě, že nestačily ani vychladnout.

Mgr. Marta Mrázková

Zima rukama Šikulů

V posledním měsíci 1. pololetí jsme vyráběli ponožkové sněhuláčky vycpané rýží. Řekli jsme si, že když nám počasí dosud příliš nepřálo a příležitostí postavit si pravého sněhuláka bylo zatím málo, vytvoříme si aspoň nějakého. Další hodinu kroužku se žáci učili křížkový steh, aby si mohli v posledních dvou hodinách vytvořit krásný dáreček - obrázek se svým monogramem. Všem se to povedlo na jedničku.

Zuzana Mužáková a Eva Lancová

Exkurze v České mincovně

Ve středu 29. 1. se 4. A vypravila na exkurzy do České mincovny. Zde jsme zhlédli výrobu dvacetikorunové mince. Během exkurze jsme se dozvěděli spoustu věcí, třeba jak a z jakých různých kovů se mince v Jablonci nad Nisou razí, jaké znaky na mincích najdeme a odkdy se zde mince vyrábějí. O něco později jsme viděli, jak probíhá ražba medailí. Věděli jste, že si je  můžete nechat vyrobit i na vlastní přání?

V pondělí 3. února odpoledne se po celé škole linula krásná skořicová vůně. Vycházela ze školní kuchyňky, kde malí pekaři a pekařky s paní vychovatelkou Krouzovou pekli skořicové dobroty z listového těsta. A kdo neměl zrovna sladký jazýček mohl si dát variantu se solí a kmínem. Sladké i slané tyčinky chutnaly skvěle a po upečení nestačily ani vychladnout!

Lucie Krouzová

Skupinka dvanácti dětí z 1. stupně si den volna užila na vlakopěším výletě z Malé Skály do Dolánek. Sluníčko na cestu svítilo, bundy jsme svlékali, po cestě si zpívali, v Eko centru penízky utratili. Tak zas někdy pa.

Bc. Stanislava Příhonská

Výlet do Velkých Hamrů

Na lednový výlet se malí turisté vydali za poznáním, a to do Muzea obnovitelných zdrojů a energie ve Velkých Hamrech. V sobotu 18. 1. jsme se sešli již brzy ráno. Zvolili jsme jízdu vlakem s novým dopravcem. Jízda byla příjemná. V muzeu nás přivítal mladý průvodce, který nás poučil o možných obnovitelných i neobnovitelných zdrojích energie. Velice se nám líbila výroba energie pomocí jízdy na kole. Udiveni jsme byli i z chodu vodní turbíny. Přínosem pro nás bylo, že jsme si mohli vše na dostupných modelech vyzkoušet. Exkurzi jsme zakončili krátkým posezením v místní cukrárně. Výlet se nám vydařil.

Mgr. Hana Zemínová, Mgr. Miluše Bubeníková