Červnový týden v Anglii očima našich žáků

Naše největší obava před cestou do Anglie byla, do jaké hostitelské rodiny nás přidělí. Nakonec jsme byly mile překvapeny. Naše rodina měla psa a odrostlé děti, které už žily mimo domov. Paní byla velmi milá, hodně komunikativní a hned po příjezdu nám vše vysvětlila, provedla nás po okolí a ukázala nám „meeting point“, kde jsme další dny nastupovaly do autobusu. Každý večer jsme měly připravenou teplou a moc dobrou večeři a každé ráno několik variant snídaní. S rodinou jsme byly moc spokojené.

Markéta Šantavá, Daniela Vrbatová

Tradiční setkání s myslivci

V pátek  21. 6. navštívili žáci malé školy myslivce na Pelíkovicích, kde pro ně byl připravený zajímavý program. Po dobrém občerstvení si žáci prohlédli obrázky, určovali stopy zvěře a stromy v lese. Následovala střelba ze vzduchovky na různé terče, kde na děti opět čekala odměna. Na závěr si mohli žáci pohrát s loveckým psem. Za příznivého počasí se všichni vrátili spokojeni do Rychnova.

Moc děkujeme myslivcům za trpělivost a ochotu.

Mgr. Miluše Bubeníková

Za řemesly do Ostré nad Labem

Žáci 4. A a 5. B společně s několika sedmáky navštívili začátkem června historickou vesničku v Ostré nad Labem, kde měli možnost vyzkoušet si některá řemesla. Například si vyrobili provaz, svíčku, mýdlo, rýžovali "zlato". Prohlédli si bylinnou zahradu a proběhli se v bludišti z tújí. Z této exkurze si odnesli pěkné zážitky.

Mgr. Hana Velclová

Třeťáci na hvězdárně v Turnově

V pondělí 17. 6. žáci 3. B odjeli do Turnova na plánovanou exkurzi na hvězdárnu. Dle předešlé domluvy si žáci prohlédli místní malou hvězdárnu, odklopnou kopuli a dalekohled, kterým se podívali a pozorovali Slunce.

Výlet 3. B do Jablonného v Podještědí

V pátek 14. 6. se žáci 3.B vydali vlakem do Jablonného v Podještědí, kde se seznámili s historií místního kraje a známou osobností – sv. Zdislavou. Při této příležitosti navštívili dominikánský klášter a baziliku Mirror, kde jsou uloženy ostatky sv. Zdislavy.

Pojďte s námi za školu

V rámci Rychnovských kulturních dní jsme v sobotu 25. května uspořádali akci na hřišti za "malou" školou. Tím vznikl název: Pojďte s námi za školu!

Vlakem jsme se vydali do Turnova, kde jsme navštívili profesionální hasičský záchranný sbor. Děti zde dostaly spoustu informací od místních hasičů. Poté jsme se přesunuli asi 2,5 km na Zrcadlovou kozu, kde jsme poobědvali a děti si vyhrály na průlezkách. Následovala cesta zpět na vlak a odjezd do Rychnova.

Mgr. Šárka Levová, Mgr. Zuzana Mužáková a paní školnice Leona Mikásková

Kvůli zpoždění autobusu nastala v pondělí změna trasy do Pasek nad Jizerou. Proto jsme si dlouhou cestu z Harrachova zpestřili cachtáním v Jizeře.

Prvňáci se vydali do ZOO

V úterý 18. 6. prvňáčci navštívili ZOO v Liberci. Nejdříve jsme zavítali do pavilonu slonů, kde probíhalo koupání a ošetřování a venku jsme poté zhlédli ukázku cvičení se slony. Postupně jsme procházeli celým areálem, sledovali jsme zvířátka a četli jsme si o nich zajímavosti. Občerstvili jsme se a měřili jsme rychlost při běhání, u skoku do dálky jsme zjišťovali, která zvířátka přeskočíme. Odpoledne jsme se všichni vrátili v pořádku domů.

Mgr. Romana Posseltová a Mgr. Miluše Bubeníková