Třídy

Třídy

1.A na exkurzi

Žáci 1.A byli ve čtvrtek 10. 2. pozváni na nevšední ukázku kroužkování zpěvných ptáků. Za slunečného počasí se třída procházkou přesunula do Pulečného, kde si žáci prohlédli záchytnou síť, ve které uvízlo několik sýkorek koňader a modřinek. Pak bylo dětem vysvětleno, jak se s ptáčky opatrně zachází při uvolnění ze sítě, a ukázáno, jak se kroužkují. Viděli jsme ptáčky z bezprostřední blízkosti a někteří si je i pohladili. Opravdovým zážitkem bylo vidět i páreček hýla obecného. Přírodovědný program jsme zakončili pohoštěním, které pro nás bylo připraveno. Ještě vlahé buchty byly vynikající a teplý čaj nás příjemně zahřál.

Děkujeme rodičům našeho žáka za připravenou exkurzi a nevšední zážitek.

Mgr. Hana Zemínová

Ve dnech 2. a 3. února za námi přijelo sférické kino. V tělocvičně školy rozprostřelo svoji velkou kupoli a v ní se postupně vystřídaly všechny třídy 1. stupně. Pouze 1. B, která byla zdecimovaná covidem, o představení přišla. Ostatní třídy si vybraly film podle svého zájmu a přenesly se do jiného světa, většina z nich do vesmíru.

Stejně jako v minulém roce se i letos žáci z 8.B zapojili do projektu s názvem "Ježíškova vnoučata". Tentokrát obdarovali pana Jiřího z DS Napajedla, který si přál balíček s kosmetikou. Děti mezi sebou vybraly pěknou částku, za niž pořídily kromě kosmetiky také vánoční sladkosti. Do balíčku přidaly i pohlednici s přáním krásného prožití Vánoc. Věříme, že tento malý dárek udělá panu Jiřímu radost. 

Eva Lancová a 8.B

U příležitosti výročí státního svátku 17. listopadu žáčci 2.B vytvořili podzimního draka v národních barvách a s motivem státní vlajky. Seznámili se současně i s podzimními událostmi listopadu 1989 a mnozí poprvé slyšeli československou státní hymnu.

Mgr. Lucie Píchová

I v tomto školním roce se deváťaci pustili do natáčení v rámci projektu Paměť národa. Coby zpovídanou pamětnici si vybrali paní Lidmilu Šulcovou z Rychnova. Letos se podařilo natáčení uskutečnit u paní Šulcové doma, nikoli on-line.

Do práce se pustilo pět žáků 9. třídy – Sam Mocko, Vítek Šimek, Matěj Lukáš, Martin Skála a Martin Doren.

Strana 1 z 2

Kontakty

Základní škola a Mateřská škola, Rychnov u Jablonce nad Nisou, příspěvková organizace

  • Ředitelna +420 604 203 451
  • Sborovna I. stupně +420 731 129 715
  • Sborovna II. stupně +420 731 129 808
  • Klubík +420 731 129 550
  • Mateřská škola +420 739 035 707
  • Školní jídelna +420 733 745 990